Dnia 7 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów. Akcja ta jest organizowana od 13 lat przez Amnesty International. Odbywa się w różnych miejscach na całym świecie w weekend najbliższy 10 grudnia, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Jej celem jest napisanie jak największej ilości listów w obronie osób, których prawa zostały złamane. Dzięki temu często udaje się im pomóc.

Iga Skrzypczak

6 grudnia odbył się SZKOLNY KONKURS KOLĘD "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA". W świątecznie przystrojonej sali przed jury (p. Dorota Mucha i p. Justyna Szczodrak) zaśpiewali i zagrali nasi uczniowie.

W kategorii "DUET" wyróżnione zostały Antonina Kwiatkowska (klasa 1 e) i Oliwia Miłek (klasa 1 a). Dziewczyny wykonały własną kompozycję pt. "Wigilijny stół". W kategorii "ŚPIEW SOLOWY" komisja doceniła wykonanie kolędy pt. "Bosy pastuszek" przez Dominikę Jóźwiak. W kategorii "INSTRUMENTALNA" wyróżniono Aleksandrę Kowańską (klasa 1 f) z kolędą "Oj, maluśki, maluśki", Martynę Stefaniak (klasa 1 b) z kolędą "Jezus malusieńki" (flet) oraz Karinę Lewicką (klasa 1 e) z "Cicha noc".

Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!

G2

6.12.2012 r.

6 grudnia przybyli do nas - na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego - mili goście w czerwonych strojach.

Powitaliśmy Mikołajów bardzo serdecznie, tym bardziej, że częstowali słodyczami!

SU

Dnia 5 grudnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, w naszej szkole spotkała nas niebywała niespodzianka. W holu pojawiła się piękna dekoracja - oczywiście- stworzona z motyli! Zostaliśmy powitani przez nauczycieli życzeniami oraz słodkim upominkiem. Na tablicach w holu każdy uczeń mógł dokonać wpisu, dając wyraz temu, że popiera naszą działalność charytatywną. My utwierdziliśmy się w tym, że zaangażowanie i wysiłek bezinteresownego pomagania innym są doskonałą szkołą kształtowania siebie i swoich cech charakteru. To pierwszy krok w realizowaniu własnych planów i zamierzeń.

Dziękujemy wszystkim i zapraszamy do współpracy. Mile widziana każda osoba, która chce podać innym pomocną dłoń.

Jeśli chcecie podzielić się swoim czasem, napiszcie do nas: motyli-wiele@wp.pl.

Czekamy!

Wolontariusze Gimnazjum nr 2