W poniedziałek (22 kwietnia) odbyły się testy diagnostyczne z języka angielskiego dla uczniów klas szóstych.  To pierwszy sprawdzian w nowej szkole dla przyszłych gimnazjalistów! Na podstawie wyników określimy poziomy poszczególnych grup oraz zostanie utworzona klasa językowa (kandydaci do niej pisali nieco trudniejszy test).

G2

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata - od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię. W Polsce początek obchodów to rok 1990. Uczniowie Gimnazjum nr 2 z p. Łukomską postanowili odwiedzić w tym dniu KOM-LUB - firmę świadczącą usługi komunalne dla miasta Lubonia i jego mieszkańców. Program i tematykę Dnia Ziemi, a także ważne i bieżące tematy dotyczące ekologii i ochrony środowiska przedstawili nam pracownicy KOM-LUBU. Temat segregacji, recyklingu i odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jest ważnym problemem z punktu widzenia ochrony środowiska. Normy prawne, które obowiązują od wejścia Polski do UE, nakładają na nas obowiązki dotyczące odpadów. Obowiązki te dotyczą producentów, importerów, sprzedawców oraz konsumentów i porządkują system zbierania, recyklingu i przetwarzania zużytego sprzętu i odpadów. Właściwe postępowanie ze zużytym sprzętem to ochrona środowiska, troska o zdrowie i kondycję człowieka oraz oszczędność surowców naturalnych na produkcję nowych urządzeń. Chcemy podczas Dnia Ziemi upowszechnić właściwe postępowanie z odpadami, zachęcać do segregowania oraz poinformować o korzyściach z recyklingu.

Joanna Spychała, Dominika Masłowska, klasa IId

Dnia 19 kwietnia br. klasy 2b i 2e wraz z opiekunkami odbyły wycieczkę do Fabryki Samochodów Volkswagen, która jest jedynym na świecie producentem modelu Caddy i Caddy Maxi. Zostaliśmy oprowadzeni po całym zakładzie. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć proces składania samochodów. Ogromne zainteresowanie wzbudziły zwłaszcza w pełni zautomatyzowane linie montażu, gdzie pracują głównie roboty. W poznańskiej fabryce produkowane auta są dobierane pod indywidualnych klientów. To dodatkowa atrakcja dla zwiedzających, ponieważ każdy samochód jest inny. Była to ciekawa wycieczka, którą każdy z nas na długo zapamięta.

Natalia Pachocka, kl. 2 b

25 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny ,, Lwiątko 2013 ”. Konkurs ten jest odpowiednikiem matematycznego konkursu ,,Kangur”. W tegorocznym konkursie z fizyki brało udział 14 śmiałków, którzy zmierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami wykraczającymi poza podstawę programową. Troje z nich: Kasia Paciorkowska z klasy IIIF, Wojciech Tajsner z klasy IIID oraz Patryk Matusiak z klasy IIC poradziło sobie z testem bardzo dobrze. Zdobyli oni tytuł taon potwierdzony dyplomem oraz nagrody książkowe. Uczniowie ci będą mieli wpisane to osiągnięcie na świadectwie ukończenia szkoły i otrzymają dodatkowe punkty z fizyki. Gratulujemy!!! Już teraz zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym,  a także do odwiedzenia strony konkursu.

Ewa Rubisz