Przejdź do strony:

Także w drugiej świetlicy rodzi się wiele pomysłów, jak radośnie spędzić czas w deszczowe dni. Obok wyklejanych liści, grzybów i innych prac plastycznych powstały jesienne jeżyki. Dzieci szybko zaangażowały się w malowanie farbami kartek i.... własnych rąk :-) Nieco brudne, jednak szczęśliwe chętnie tworzyły swoje prace :-) Oto kilka zdjęć.

Weronika Idzikowska

26 września odbyło się spotkanie inaugurujące tegoroczną działalność Szkolnego Koła Wolontariatu. Gościem specjalnym była pani Barbara Grochal - koordynator wolontariatu Hospicjum Palium. Uczniowie dowiedzieli się, kim są wolontariusze i w jaki sposób młodzi ludzie mogą pomagać innym. Wstępnie zaplanowaliśmy już nasze działania na najbliższy rok szkolny. Szukajcie informacji o naszych akcjach na gazetce na holu szkoły. 

Paulina Hącia

Noc Naukowców to impreza cykliczna organizowana od 2008 roku, w której biorą udział instytucje naukowe, uczelnie, instytuty badawcze, muzea, fundacje związane z edukacją oraz koła naukowe, które prezentują tu swoje osiągnięcia. Wydarzenie stanowi doskonałą okazję by przybliżyć dzieciom, młodzieży i dorosłym zawód naukowca. Podczas tego wyjątkowego eventu prezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, jak i artystyczne. Uczniowie z naszej szkoły wybrali się pod opieka Pani Łukomskiej i Pani Szymankiewicz na Politechnikę Poznańską. Widzieliśmy pokaz laboratoryjnych źródeł energii elektrycznej: wodnej i wiatrowej .Oglądaliśmy m.in. wystawę robotów z różnych dziedzin zbudowanych przez członków Koła Naukowego i pracowników naukowych.Sprawdziliśmy swoją wiedzą z Unii Europejskiej, uczestnicząc w quizach, konkursach i kole fortuny.Dowiedzieliśmy się także, jaki sprzęt należy zabrać, wyruszając na Spitsbergen. Zatrzymaliśmy się także przy stoisku z logicznymi grami planszowymi. Na koniec zjedliśmy pyszne krówki, którymi częstowali nas naukowcy z Politechniki Poznańskiej. Tej nocy nie mogliśmy przespać! Czekamy na kolejną w przyszłym roku. 

Wojtek Hajder i Mikołaj Wiciak, 7a

Czy wiesz, ile rdzennych języków występuje w Europie? Który z języków jest najczęściej używanym językiem na świecie? Skąd pochodzi język migowy?
Na takie pytania o językach odpowiadali uczniowie, a także rozwiązywali  inne zadania geograficzno-językowe .W piątek 27.09.2019 roku obchodziliśmy bowiem w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to tradycja krajów europejskich. Europejski Dzień Języków został ustanowiony wspólnie przez Komisję Europejską i Radę Europy – organizację, która reprezentuje 800 mln Europejczyków z 47 krajów. W całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego.  Nasza szkoła dołączyła więc do tej pięknej tradycji. Wyróżniające miejsca w konkursach w dzisiejszym dniu uzyskali reprezentanci klas: 8a, 7a oraz 6a.

Małgorzata Szymankiewicz
Przejdź do strony:
Uczniowie