Klasa 4a brała udział w ciekawych warsztatach. Odbyły się one w Bibliotece Miejskiej w Luboniu i łączyły w sobie kilka zagadnień. Między innymi ostatnio popularny trend "less waste", czyli jak zrobić coś z niczego. Były małą lekcją historii, można było wykazać się wiedzą z przyrody, a także twórczo zaangażować się i zrobić przydatną na lekcję języka polskiego zakładkę do książki :) z PAPIERU CZERPANEGO :)
Przedstawiamy Państwu Hortistację, czyli warsztaty przygotowane przez przesympatyczną prowadzącą Panią Małgorzatę, której misją jest popularyzacja wiedzy o pozytywnym wpływie roślin na samopoczucie i zdrowie człowieka. Nasza klasa bardzo zaangażowała się w tworzenie własnych zakładek oraz ich dekorowanie m.in. suszonymi kwiatami, naturalnymi barwnikami, przyprawami nasionami itp. Dzięki temu mogliśmy poznać i doświadczyć wielu struktur, faktur, a także popracować różnymi technikami. Na zakończenie czekała na nas ścieżka sensoryczna, przez którą co odważniejsi mogli przejść się boso :)
Polecamy serdecznie!

Klasa 4a i wychowawczyni p.Weronika Idzikowska

Dnia 25.02.2020 r. uczniowie klasy 6 a z wychowawczynią Jolantą Skowrońską po raz kolejny sprzątali mogiły poległych w czasie II wojny światowej. Pracę rozpoczęliśmy w pięknym słońcu, a zakończyliśmy w ulewnym deszczu. Przy pracach porządkowych rozmawialiśmy o historii Lubonia i losach poległych. Odwiedzający inne groby, przechodząc obok, uśmiechali się do nas, bo pamiętamy pomimo naszego młodego wieku i upływu czasu. Przecież to dzięki Nim żyjemy w wolnym kraju.

Uczniowie klasy 6a

19 lutego klasa 8a wybrała się na wycieczkę do Poznania, aby wziąć udział w projekcie pt. "Społeczeństwo Obywatelskie", którego celem jest przybliżenie młodzieży zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego na szczeblu wojewódzkim. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie, wcielili się w role radnych sejmiku, przekonali się, że wpływ na sprawy lokalne może mieć każdy. Po prelekcji, która odbyła się w sali sesyjnej, wyruszyliśmy na zwiedzanie budynku. Przejście kładką zawieszoną na jedenastym piętrze okazało się sporym wyzwaniem szczególnie dla tych, którzy mają lęk wysokości ;)
Za wspaniałą lekcję wiedzy o społeczeństwie dziękujemy pracownikom Urzędu Marszałkowskiego.

Paulina Hącia

27 lutego 2020 roku  roku w ramach projektu edukacyjnego  "Wybieram szkołę i zawód" zebraliśmy się w holu szkoły, aby poznać ofertę edukacyjną poznańskich szkół ponadpodstawowych. Odwiedzili nas także przedstawiciele szkół z powiatu poznańskiego. Targi odwiedziły osoby, które stoją przed decyzją wyboru kolejnego etapu edukacyjno-zawodowego. Atmosfera tego miejsca, pokazy chemiczne, naoczne eksperymenty naukowe, prace budowlane, sprzyjały nawiązywaniu przyjaznych kontaktów i wspierały młodzież w wyborze szkoły.Bardzo licznie odwiedzili nas absolwenci, którzy zachęcali do podjęcia nauki w I LO, V LO, VIII LO,11LO, XX  LO, XV LO, XXXVIII LO, Liceum Marii Magdaleny. Uczniowie i ich rodzice  poznawali  oferty szkół ponadpodstawowych, aby w  niedalekiej przyszłości kontynuować naukę w wybranej placówce.
Odwiedzili nas również przedstawiciele:Zespołu  Szkół Budownictwa nr 1, ul. Rybaki, Zespołu Szkół Gastronomicznych z ul. Podkomorskiej, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego, Zespołu Szkół Ekonomicznych z ul. Marszałkowskiej, Zespołu Szkół Handlowych z u. Śniadeckich, Zespołu Szkół Budowlano- Drzewnych z ul. Raszyńskiej, Zespołu Szkół Mechanicznych z ul. Świerkowej, Zespołu Szkół Odzieżowych z  ul. Kazimierza Wielkiego, Zespołu Szkół Komunikacji z ul. Fredry Zespołu Szkół z Mosiny, Zespołu Szkół z Puszczykowa,  -  za co przedstawicielom  serdecznie dziękujemy. Podczas tegorocznych targów gościliśmy uczniów i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu oraz uczniów ze Szkoły Chrześcijańskiej pod opieką Pana Krzysztofa Dzydzana.
Nie zapomnieliśmy  o tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w targach i zgromadziliśmy dla nich ulotki z ofertami edukacyjnymi szkół ponadpodstawowych. Można je otrzymać od  doradcy zawodowego w naszej szkole.
Dziękujemy za pomoc przy zorganizowaniu Targów wszystkim zaanagażowanym uczniom i nauczycielom naszej szkoły.

Aneta Łukomska organizator, Wiktor Kocur, 8b