Przejdź do strony:

Po raz siódmy odbył się w naszej szkole konkurs układania kostek HAPPY. Podobnie jak w poprzednich latach uczniowie licznie stawili się do zmagań na holu szkoły. Do konkursu przystąpiły 24 drużyny trzy- lub dwuosobowe. Punktualnie o 16.00 uczestnicy z klas 4 i 5 rozpoczęli rywalizację w jak najszybszym układaniu kostek. Po 2 dziesięciominutowych rundach zostały podsumowane czasy i okazało się, że pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z kl.5b w składzie: Cezary Błaszczak, Krzysztof Krotkiewski, Maksymilian Statuch. O godzinie 16.30 konkurs rozpoczęły klasy 6, 7, 8 oraz 3 gimnazjalna. Tu zwycięzcami okazali się: Marcin Borowiak, Oliwier Stróżyński, Piotr Witt z kl.3g. Wszyscy uczestnicy zasługują na duże brawa. Aktywny udział uczniów pokazał, że matematyką można się świetnie bawić, a uczniowie oprócz rozwijania umiejętności logicznego myślenia, wyobraźni matematycznej i geometrycznej, mogli również pogłębić wiarę we własne siły i możliwości:) Konkurs zorganizowały nauczycielki matematyki: Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska i Elżbieta Sobczak- Ellmann. Dziękujemy za pomoc uczniom wspomagającym organizację. Zapraszamy za rok! 

Ewa Frąckowiak, Katarzyna Paradowska i Elżbieta Sobczak- Ellmann

W obliczu ostatnich osiągnięć w obliczaniu liczby π (10 bilionów miejsc po przecinku), żartobliwe powiedzenie "pi razy drzwi" do określania przybliżonej wartości czegokolwiek, zaczyna nabierać zupełnie innego znaczenia, dużo dokładniejszego niż komukolwiek mogłoby się wydawać ;-) W przededniu Święta liczby Pi uczniowie zmagali się z kolejnym zadaniem. Tym razem rozwinięcie liczby Pi przeżywaliśmy na wesoło. Podczas każdej przerwy w holu szkoły zadaniem uczniów było odmierzenie „na oko” ziaren, następnie sprawdzenie tego na wadze. Wygrał uczeń, którego waga ziaren była najbliższa liczbie 3,14. Konkurencji towarzyszyły niezwykłe emocje. Podczas przerw stoisko z wagą było oblegane przez uczniów. Zadanie wydawało się niemożliwe do wykonania. Ileż było wrzawy i oklasków, gdy waga odmierzonych ziaren przez Adama  Kiełbasińskiego z kl. 8a wskazała dokładnie 3,140 kg. Dzisiaj również rozstrzygnięto konkurs na „Mistrza tabliczki mnożenia”  oraz w godzinach popołudniowych odbył się konkurs układania kostek Happy. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na jutrzejszy finał, podczas, którego nastąpi rozdanie nagród we wszystkich konkursach, które towarzyszyły przygotowaniom obchodów Święta liczby Pi. 

Małgorzata Zgoła

W szkolnym ogrodzie już kolejny raz zakwitły żółte krokusy, zasadzone przez uczniów jesienią. Kwiaty te upamiętniają dzieci, ofiary Holokaustu. Działania te są prowadzone w ramach projektu "Krokus" realizowanego we współpracy z Muzeum Galicja z Krakowa. 

Paulina Hącia

Mieliśmy zaszczyt gościć w klasie 6a doktorantów: p.Joannę Radzioch i p.Macieja Górnego, którzy współtworzą akcję wolontariatu  #ZmalujmyCosDobrego pod patronatem Koła Naukowego Polityki  Ekonomicznej i Społecznej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest to  pomoc charytatywna dla osiemnastolatka Jakuba Czecholińskiego cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe Na lekcji wychowawczej w dniu 28.02.2019 doktoranci rozmawiali  z uczniami na temat problemu wykluczenia społecznego oraz przedyskutowali formy pomocy Jakubowi, w które mogliby zaangażować się wychowankowie SP5 w Luboniu. Uczniowie klasy 6a zachęceni do działania zorganizowali w dniu 4 kwietnia kiermasz, na którym zaoferowali darczyńcom własnoręcznie namalowane obrazy. Zebrane fundusze w kwocie 750 złotych przekazali na rzecz akcji charytatywnej UAM Kubie i jego mamie pani Urszuli bardzo pomoże nowy wózek inwalidzki i podnośnik do wanny, dlatego liczy się każda złotówka. W planach organizatorów akcji jest koncert charytatywny, z którego dochód przeznaczony będzie na sprzęt dla Kuby. W koncercie mogą wziąć udział uczniowie z rodzicami. Odbędzie się on w Auli UAM w dniu 12 kwietnia o godzinie 18. 

Małgorzata Szymankiewicz
Przejdź do strony:
Uczniowie