Uwaga! Nadal trwa zbiórka maskotek w ramach akcji humanitarnej „WIELKOPOLSKA - DZIECIOM AFGAŃSKIM”. Zabawki te zostaną przekazane dzieciom afgańskim poszkodowanym w czasie działań wojennych. Przyniosą chwile radości dziewczynkom i chłopcom przebywającym w sierocińcach i w najbiedniejszych szkołach Prowincji Ghazni w Islamskim Państwie Afganistanu, w rejonie działania Polskiego Kontyngentu Wojskowego.  Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji Samorządu Uczniowskiego!

G2

We wtorek (19 lutego) miało miejsce pierwsze spotkanie uczniów ze wszystkich klas poświęcone nowej koncepcji pracy szkoły. Kadrę nauczycielską reprezentowały: p. Jolanta Walczak, p. Ewa Frąckowiak i p. Katarzyna Pilarska.

Koncepcja pracy Gimnazjum to kierunki, cele i metody pracy w najbliższych miesiącach oraz latach. Pani dyrektor podkreśliła, że traktuje bardzo poważnie opinie uczniów i konieczne jest uwzględnienie ich w wizji szkoły. Spotkanie pokazało, że młodzież ma dużo ciekawych spostrzeżeń i propozycji. Dotyczą one wielu obszarów, m.in. ważnych wartości, lekcji i zajęć pozalekcyjnych, kontaktów nauczycielsko-uczniowskich, ubioru uczniów i wyglądu szkoły.  Są sprawy, w których uczestnicy debaty byli jednomyślni i takie, co do których istnieją zróżnicowane poglądy. Okazało się, że zaplanowane półtorej godziny minęło zbyt szybko. Wspólnie podjęto decyzję o kontynuowaniu spotkania w przyszłym tygodniu.

G2

W sobotę 16 lutego odbył się trzeci i ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W tym roku Gimnazjum nr 2 może pochwalić się aż czworgiem finalistów. Są nimi: Anna Ofierzyńska (klasa 3 b), Iga Skrzypczak (klasa 2 a), Mikołaj Roszyk (klasa 3 h), Jakub Kosmaczewski (klasa 3 f). Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły!

Anna Wodzyńska – Skotarczak

5 lutego 2013 r. zorganizowaliśmy minitargi edukacyjne. Do współpracy zaprosiliśmy rodziców uczniów naszej  szkoły - osoby o różnych profesjach.

O swoim zawodzie opowiadali nam m.in. policjant, radca prawny, pielęgniarka, kosmetyczka, dyrektorzy firm poznańskich i lubońskich, żołnierz, pracownik straży pożarnej, kurator sądowy, fryzjerka, muzyk, fizyk medyczny, mistrz cukierniczy, florystka, manicurzystka. Gościliśmy również szkoły ponadgimnazjalne z Poznania i okolic. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały następujące placówki: Zespół Szkół Puszczykowo, Zespół Szkół Mosina, Liceum Plastyczne Poznań, Zespół Szkół Licealno - Technicznych Poznań, Zespół Szkół Mechanicznych Poznań i Zespół Szkół Administracyjno - Ekonomicznych Poznań.

Wiktoria Łukasik, kl. II g