Poniedziałek minął nam pod znakiem marchewki:) Uczniowie przygotowali kiermasz zdrowej żywności. Podczas przerw Lidka, Dagmara, Kinga i Zuzia z 3 d przy pomocy tuby wzywały do stawienia się w holu. Trudno było nie posłuchać takiego niecodziennego apelu!  W kramie, przystrojonym marchewkami, kupowaliśmy przysmaki: pyszny sok warzywny, pachnące ciasto marchewkowe i chrupiące surowe marchewki. Produkty cieszyły się dużym popytem, co napawa radością, bo są smaczne i zdrowe. Pierwsza akcja prozdrowotna udała się w stu procentach. Zamierzamy ją powtarzać, aby przekonać nastolatków do całkowitego porzucenia słodyczy i czipsów na rzecz warzyw i owoców.
Akcję koordynowały: p. Katarzyna Pilarska i p. Jolanta Skowrońska.

G2

W ramach zainaugurowanego cyklu spotkań z ciekawym ludźmi naszą szkołę odwiedziła wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy w skokach spadochronowych do celu – pani Monika Sadowy-Naumienia. Pani kapitan Wojska Polskiego opowiedziała uczniom o swojej pasji, która rozpoczęła się, gdy spadochroniarka była w ich wieku. Obecnie ma na swoim koncie ponad 5200 skoków. Zaprezentowała gimnazjalistom akcesoria niezbędne do uprawiania tej dyscypliny, a także filmy przedstawiające skoki do celu oraz podniebne akrobacje. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści mistrzyni, a także zadawali wiele pytań. Może w przyszłości i oni spróbują swoich sił w tej niełatwej dyscyplinie.

Paulina Hącia

7 marca w Lublinie odbyła się Gala Roku Żołnierzy Wyklętych, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu „Epizody Niepodległości – Żołnierze Wyklęci”.  W Gali uczestniczyły Sara Rotnicka i Iga Skrzypczak z p. Romaną Kłos. Dziewczyny otrzymały upominki oraz dyplomy za zajęcie drugiego miejsca w kategorii prac multimedialnych. Odebrały także nagrodę dla Zuzanny Janickiej, która zwyciężyła w kategorii literackiej. Następnie odbył się koncert.  Wokalistki: Halina Mlynkova, Katarzyna Groniec i Paulina Przybysz wcieliły się w „Morowe Panny” i lirycznie wprowadziły gości w świat wojennego podziemia. Akompaniował im zespół Maleo Reggae Rockers. Po koncercie odbył się uroczysty bankiet, podczas którego laureaci mieli okazję wymienić spostrzeżenia z organizatorami i patronami całego przedsięwzięcia, m. in. przedstawicielami Fundacji Niepodległości, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sara Rotnicka, Iga Skrzypczak
Uczniowie