W poniedziałek 24 września 2012 r. uczniowie klas 2F i 3G wybrali się do Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Wyjazd zorganizowała p. Joanna Taberska. Była to wycieczka przedmiotowa mająca na celu poszerzenie widomości o sposobach oczyszczania ścieków.

Na początku naszego pobytu w zakładzie zobaczyliśmy makietę całej oczyszczalni, która przedstawiała jej budowę. Pani przewodnik opowiedziała nam o roli i funkcjonowaniu zakładu. Na podstawie makiety przedstawiła dokładnie proces oczyszczania ścieków. Potem zaprosiła uczniów na wycieczkę po terenie oczyszczalni.

Patrycja Wiśniewska, Kamila Marnocha

Debata

24.09.2012 r.

Dnia 24 września odbyła się w naszej szkole debata kandydatów do władz Samorządu Uczniowskiego ze społecznością szkolną i przedstawicielami grona pedagogicznego.

Kandydaci mieli możliwość powiedzenia paru słów o sobie i zaprezentowania swojego programu, z czego chętnie skorzystali. Debata odbyła się w przyjaznej atmosferze i z poszanowaniem demokratycznych reguł. Wyborcy chętnie zadawali pytania i byli bardzo dociekliwi, co do obietnic i praktycznych sposobów ich realizacji. Widać było, że potrafią odróżnić czcze obietnice od spraw, na które Samorząd Uczniowski ma realny wpływ.

Większość kandydatów bardzo poważnie podeszła do sprawy i starannie przygotowała swoje wystąpienie, zwracając uwagę na istotne dla uczniów sprawy: szczęśliwy numerek, dyskoteki szkolne, wzajemny szacunek, spotkania ze znanymi ludźmi. Miło było usłyszeć, że w szkole było dotychczas tak wiele ciekawych inicjatyw, że trudno im było zaproponować coś nowego, atrakcyjnego.

Samorząd Uczniowski

24 września 2012 roku klasa II f miała nietypową lekcję geografii. Na zaproszenie p.Anety Łukomskiej gościliśmy tegoroczną uczestniczkę wyjątkowej wyprawy wysokogórskiej - p.Zofię Stolaś, która jest nauczycielką wychowania fizycznego w naszej szkole.

Pani Stolaś opowiedziała nam o swojej wyprawie na Mont Blanc (4807 m.n.p.m).

Uczestnicy lekcji - uczniowie klasy II f

W dniu 21.09.2012 na przyszkolnym boisku Orlik w Kleszczewie odbył się ćwierćfinał województwa Wielkoposkiego III Turnieju Orlika o Puchar Donald Tuska.

Nasi pierwszokliasiści w składzie : Pawlicki Eryk, Skrzypczak Michał, Grundkiewicz Kacper, Łukowiak Arek, Reksiński Paweł, Dotka Mariusz, Janik Dawid, Halamus Kacper, Napierała Wojtek zajęli 3 miejsce, ulegając nieznacznie ekipom z Kleszczewa i Tulec. Wyższość naszej drużyny natomiast musiały uznać zespoły ze Swarzędza i Koziegłów.

Wszyskie mecze turnieju stały na dość wysokim poziomie. Wszystkie przebiegały w myśl zasady "fair play".

Zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy.

Michał Garstkiewicz