Uczniowie klasy 3 d wykorzystali na lekcji języka niemieckiego wiadomości zdobyte podczas realizacji projektu „Comenius”. Bardzo ważną jego częścią okazała się tematyka związana z ochroną naszego środowiska. Tradycją stało się m.in. sadzenie drzew w każdym odwiedzanym przez młodzież kraju. Teraz rozmawialiśmy po niemiecku o ekologii. Czytaliśmy także teksty związane projektem. Postanowiliśmy wykonać plakat, na którym zostały umieszczone wyniki przeprowadzonej ankiety. Pytania związane były z oszczędzaniem wody, prądu oraz udziałem w akcjach ekologicznych. Nie zabrakło tam też krótkiego opisu „Comeniusa” oraz tego, co można robić dla środowiska. Te lekcje były bardzo ciekawe. Poszerzyliśmy swoje możliwości językowe i zdobyliśmy cenne wskazówki o ekologicznym życiu. Mamy nadzieję, że przez swoje działania chociaż trochę ratujemy naszą planetę.

Dagmara Czajka i Kinga Kaczmarek

Dnia 23 maja 2013 r. chłopcy z klas III b i d uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Poznania. Docelowym miejscem naszej wycieczki był stadion Akademii Wychowania Fizycznego, na którym studenci III roku Wychowania Fizycznego zorganizowali dla nas zawody. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100m, bieg na 800m, rzut minioszczepem i skok w dal. Przy naszej szkole nie ma zaplecza lekkoatletycznego, więc dla większości skok w dal, blok startowy, tartan czy oszczep były nowością. Każdy starał się pokonać pokazać z jak najlepszej strony! W klasyfikacji  ogólnej zawodów: skok w dal, rzut oszczepem, bieg na 100 i 800m – razem zwyciężył Wysocki Stanisław z kl. III d, pokonując Gila Michała i Wąsowicza Mikołaja z kl. III b.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz dziękujemy za udział w zawodach.

Zofia Stolaś, Joanna Kryk, Marcin Zabłocki

W piątek, 24 maja, w Gimnazjum nr 2 odbył się I Festyn Rodzinny. Na zaproszenie uczniów i nauczycieli do szkoły przyszli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, absolwenci i szóstoklasiści, którzy dołączą do nas we wrześniu. Było tłumnie, kolorowo i wesoło. Poszczególne klasy przygotowały poczęstunki (od ciastek przez lody do chleba ze smalcem, ogórków i potraw z grilla)  oraz upominki dla gości. Każde stoisko było inne. Kusiły m.in. „Wiejska chata”, „Lata sześćdziesiąte w stylu Marilyn Monroe”, „Kraina wafelka”, „Żyj smacznie i zdrowo”, „Jabłkowe przysmaki” i „Kosmos”. Zademonstrowaliśmy pokaz doświadczeń chemicznych. Zaproponowaliśmy warsztaty decoupage, dekoratorstwa i malarstwa. Na scenie prezentowali się tancerze i wokaliści (z G2 i SP3). Wystąpiły także Eskadra i Formoza, zespoły prowadzone przez Dominikę Barabas. Panie mogły poddać się zabiegom upiększającym (fryzjer, makijaż, manicure). Wokół szkoły odbywały się zajęcia sportowe. Na zielonym boisku drużyny rywalizowały w boules, a w hali LOSiR uczniowie, rodzice i nauczyciele rozegrali turnieje siatkówki oraz piłki nożnej. Byli z nami harcerze i członkowie Związku Strzeleckiego. Przez cały czas w holu szkoły odbywał się Majowy Maraton Malowania Motyli. Na zakończenie usiedliśmy przy ognisku, aby upiec kiełbaski i wspólnie zaśpiewać znane piosenki. Atmosfera Festynu była fantastyczna. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się do jego organizacji: za poświęcony czas, świetne pomysły, sprzęt i produkty spożywcze. Impreza nie udałaby się, gdyby nie pełne zaangażowanie całej społeczności: uczniów, rodziców i nauczycieli. GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Zobacz więcej zdjęć w lubon.tv

Jolanta Walczak

Dnia 22.05 2013 r. odbyła się w naszej szkole II edycja Konkursu Landeskunde der DACH-Länder. Celem tego konkursu jest poszerzanie wiedzy dotyczącej krajów niemieckojęzycznych, tj. Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu. Uczestnicy poprzez udział w różnorodnych konkurencjach  mogli zaprezentować swoje umiejętności i wiadomości związane z zagadnieniami geograficznymi, historycznymi, aspektami  politycznymi  i obyczajowymi czy też faktami odnoszącymi się do aktualnymi wydarzeń w krajach niemieckojęzycznych. Konkurs skierowany był do uczniów klas II i III. Wzięło w nim udział 20 uczestników. Zwycięzcami zostały przedstawicielki klasy III G Patrycja Wiśniewska i Kamila Marnocha. II miejsce zajęli ex aequo uczniowie z klasy III D - Dagmara Czajka, Kinga Kaczmarek, Zuzanna Anioł i Hubert Hoffman oraz przedstawiciele klasy III B - Dominik Wencel, Maciej Król i Michał Gil. Natomiast na miejscu trzecim uplasowali się Klaudia Janusz i Dariusz Matczak z klasy III b. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział!

Joanna Wojciech i Justyna Szczodrak