Zawody odbyły się 12.10.2012r. w miniony piątek na poznańskiej Woli. Reprezentacja dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych zajęła 19. miejsce w końcowej klasyfikacji. Osiągnięcie to zasługuje na gratulacje, ponieważ na tym etapie zawodów wielu uczestników trenuje systematycznie lekkoatletykę - biegi długie.

Zauważyć trzeba również, że startowało ponad 40 zespołów, a nasze dziewczęta znalazły się w pierwszej połowie stawki! Ukształtowanie trasy utrudniało dodatkowo startującym zawodniczkom bieg, ponieważ dziewczęta musiały najpierw biec ostro w dół, a następie były dwa podbiegi.

GRATULUJĘ!!!

Zofia Stolaś

11 października 2012r. uczniowie klasy 2c i 3d w ramach geografii przemysłu udali się na wycieczkę do Zakładów Spożywczych Jutrzenka (Goplana).

Firma ta jest jednym z największych producentów w branży cukierniczej w Polsce. Wykwalifikowany pracownik fabryki pokazał nam pracę przy obsłudze najnowszych linii produkcyjnych. Gimnazjaliści mieli możliwość degustowania wyrobów cukierniczych.

Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń i słodkich przyjemności.

Dziękujemy p. Anecie Łukomskiej za zorganizowanie wyjazdu, a p. Małgorzacie Szymankiewicz, p.Lidii Potockiej - Kaczmarek i p.Magdalenie Szmyt za opiekę podczas wyjazdu.

W. Kubiak, W. Walla, klasa II c

W dniu 9.10.2012 roku gimnazjaliści pasjonujący się medycyną i naukami o zdrowiu, w ramach cyklu zajęć zawodoznawczych, mających na celu przybliżenie cech danych zawodów, mieli okazję spotkać się z przedstawicielem zawodów medycznych.

Pani Marzena Janowska, pielęgniarka anestezjologiczna z długim stażem pracy na przeróżnych oddziałach, przybliżyła nam kierunki, na jakich można zdobyć wiedzę na Uniwersytecie Medycznym. Dowiedzieliśmy się, jak trudna jest praca w szpitalu, ile lat trzeba się kształcić, jakich wiadomości i umiejętności wymaga się od studentów medycyny. Poza tym usłyszeliśmy zarówno o wielu pozytywnych, jak i negatywnych cechach zawodu lekarza, pielęgniarki i rejestratorki medycznej.

Joanna Budniak, kl.3c

6 października na basenie AWF w Poznaniu odbyły się miejskie zawody w pływaniu. Nasza sztafeta zmierzyła się z reprezentacją Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Byliśmy bezkonkurencyjni! Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do kolejnego etapu.

8 października na basenie w Kórniku stanęliśmy obok najlepszych ekip pływackich w powiecie. Zajęliśmy III miejsce, za drużynami z Koziegłów i Suchego Lasu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom - pani Hannie Krężelewskiej i panu Marcinowi Zabłockiemu.