Późnym popołudniem 22 X 2012 r. w naszej szkole w ramach doradztwa zawodowego prowadzonego przez Panią Anetę Łukomską gościliśmy przedstawicieli II LO im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej w Poznaniu.

Absolwentka naszego gimnazjum Katarzyna Pietrasz wraz z psychologiem pełniącym funkcję doradcy zawodowego w bardzo zachęcający i wyczerpujący sposób opowiadała nam o ofercie powyższej szkoły.

II LO liczy 93 lata i współpracuje z wybitnymi poznańskimi uczelniami: UAM, UE, UM oraz ze szkołami z Francji, Holandii, a także Niemiec. Szkoła realizuje liczne projekty naukowe, uczniowie biorą udział w olimpiadach przedmiotowych.Prężnie działający Samorząd jest organizatorem koncertów charytatywnych, "śniadań w Dwójce" - czyli spotkań ze znanymi osobami takimi jak: Martyna Wojciechowska, czy Bronisław Komorowski. Artystyczne talenty rozwijają w ramach chóru, plenerów plastycznych oraz wystawiając przedstawienia teatralne w różnych językach. Uczniowie chętnie pomagają potrzebującym w ramach działalności Klubu Wolontariusza.br>Wśród oferty LO znajdują się klasy: medialna, politechniczna, medyczna, akademicka, prawnicza oraz PRE-IB czyli program Matury Międzynarodowej.

Absolwentka naszego gimnazjum bardzo zachęciła nas do wyboru właśnie tej szkoły, jej oferty edukacyjnej, a także oferty kulturowej i wychowawczej.

Dziękujemy przedstawicielom IILO w Poznaniu, Pani J.Sadowskiej oraz Katarzynie Pietrasz za przemiłe, pełne informacji spotkanie.

A. Jankowska-Łukomska

Dzień Patrona obchodziliśmy w tym roku w poniedziałek 22 października. Święto należy do tradycji naszej szkoły, byśmy mogli dłużej niż na co dzień pomyśleć o Ojcu świętym Janie Pawle II i zastanowić się, czy postępujemy zgodnie z zasadami, które starał się przekazać młodzieży.

Rano wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Podczas nabożeństwa pięknie śpiewał zespól wokalny pod kierunkiem p. Doroty Muchy. W szkole odbył się okolicznościowy apel. Najpierw złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze przed tablicą pamiątkową Ojca świętego. Następnie zespół wykonał hymn szkoły. Pieśń ta przypomina, że powinniśmy wsłuchiwać się w Słowa Patrona, a "młodość to radość i miłość, która ocali nasz świat". Podczas spotkania w holu wysłuchaliśmy też recytacji Joasi Spychały z klasy 2d, która zajęła I miejsce w etapie szkolnym I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej. Asia wraz z Patrykiem Matusiakiem oraz Weroniką Szczotką będą reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie tego konkursu.

G2

W czwartek 18 października 2012 roku mieliśmy przyjemność gościć w progach naszej szkoły dwukrotnego wicemistrza Europy seniorów, mistrza Europy juniorów, wielokrotnego mistrza Polski w judo - pana Tomasza Kowalskiego.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 50 uczniów "Dwójki" z drugich i trzecich klas. Nasi gimnazjaliści mieli możliwość wysłuchać bardzo interesujących wypowiedzi judoki dotyczacych początków jego kariery, charakterystyki dyscypliny, którą uprawia oraz korzyści wynikających z wyczynowego uprawiania judo. Pan Tomasz podzielił się również z uczniami refleksjami na temat własniej motywacji do uprawiania sportu, zachęcając w ten sposób młodzież naszej szkoły do aktywnego spędzania czasu wolnego. Uczniowie zadawali mistrzowi pytania, a także mieli okazję pochwalić się najważniejszymi szkolnymi sukcesami sportowymi, które zrobiły na panu Tomaszu bardzo duże wrażenie.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli w przyszłości możliwość goszczenia równie interesujacych i utytułowanych sportowców.

Michał Garstkiewicz

Dnia 18.10.2012r w hali Zespołu Szkół w Niechanowie odbył się finał rejonu Poznań- Wschód w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Nasze Gimnazjum reprezentowały uczennice, które zajęły w powiecie pierwsze miejsce - Kinga Kaczmarek oraz Marysia Nowak. Turniej odbył się 24.09.2012 r. w miejscowości Pecna.

W finale rejonowym w Niechanowie rywalizowało osiem drużyn, w tym reprezentantki naszego gimnazjum. Zawodniczki podzielone były na dwie grupy: A i B. W grupie A nasze dziewczyny nie miały sobie równych. Bez trudności wygrały rywalizację w swojej grupie, plasując się na pierwszym miejscu. W ten sposób dostały się do ścisłego finału. Pierwszy mecz finałowy wygrały, natomiast ostatni przegrały, ulegając zespołowi z Trzemeszna 2:3. Nasze tenisistki w całym turnieju zajęły II miejsce. Tym samym zagwarantowały sobie udział w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Krzyżu Wkp.

Dziękujemy Marysi i Kindze za wspaniałą postawę sportową, duże zaangażowanie oraz walkę do ostatniego punktu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Barbara Potocka - Taczak