24 września 2012 roku klasa II f miała nietypową lekcję geografii. Na zaproszenie p.Anety Łukomskiej gościliśmy tegoroczną uczestniczkę wyjątkowej wyprawy wysokogórskiej - p.Zofię Stolaś, która jest nauczycielką wychowania fizycznego w naszej szkole.

Pani Stolaś opowiedziała nam o swojej wyprawie na Mont Blanc (4807 m.n.p.m).

Uczestnicy lekcji - uczniowie klasy II f

W dniu 21.09.2012 na przyszkolnym boisku Orlik w Kleszczewie odbył się ćwierćfinał województwa Wielkoposkiego III Turnieju Orlika o Puchar Donald Tuska.

Nasi pierwszokliasiści w składzie : Pawlicki Eryk, Skrzypczak Michał, Grundkiewicz Kacper, Łukowiak Arek, Reksiński Paweł, Dotka Mariusz, Janik Dawid, Halamus Kacper, Napierała Wojtek zajęli 3 miejsce, ulegając nieznacznie ekipom z Kleszczewa i Tulec. Wyższość naszej drużyny natomiast musiały uznać zespoły ze Swarzędza i Koziegłów.

Wszyskie mecze turnieju stały na dość wysokim poziomie. Wszystkie przebiegały w myśl zasady "fair play".

Zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy.

Michał Garstkiewicz

W dniu 21.09.2012 uczniowie klas III- cich, biorący udział w cotygodniowych zajęciach "Wybieram Mat - Fiz" wybrali się wraz z panią Ewą Rubisz na Uniwersytet Poznański na Wydział Fizyki. Odbywały się tam pokazy doświadczeń fizycznych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie 5".

Zobaczyliśmy m.in. jak robi się sorbet z soku i ciekłego azotu, poznaliśmy historię i działanie silników. Chłopcy z zespołu Electric Light Guitar przedstawili instrumenty, które działały na fotokomórkę. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ uczniów ze szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali grę na kieliszkach oraz inne zaskakujące doświadczenia.

Joanna Celler (uczestniczka wycieczki)

Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Dlatego właśnie teraz uczniowie klas: III b, III d, III h i Ic przygotowali program poświęcony agresji niemieckiej i rosyjskiej na Polskę. Zaprezentowali go koleżankom oraz kolegom w czwartek, 20 września.

Niezwykłe wrażenie zrobił na gimnazjalistach głośny, przenikliwy dźwięk syreny alarmowej - taki sam, jaki wielokrotnie towarzyszył Polakom podczas wojny. Po tym sygnale-symbolu usłyszeliśmy fragmenty przemówień z roku 1939, urywki wierszy i piosenkę "Dnia pierwszego września" (z filmu "Zakazane piosenki").

Niezwykłych przeżyć dostarczył wszystkim wspaniały występ zespołu wokalnego stworzonego przez uczennice z klasy I c. Program powstał pod kierunkiem pana Michała Szwackiego. Nauczycielowi, uczennicom i uczniom, którzy wystąpili w programie, dziękujemy za tę niezwykłą lekcję historii.

J.W.