Grupa uczniów uczęszczających na wokalne zajęcia artystyczne przygotowała audycję muzyczną pt. Viva la musica. Zaprezentował ją dzisiaj Patryk Matusiak - uczeń klasy 2c.

Społeczność szkolna dowiedziała się o powołaniu przez Radę Europy Międzynarodowego Dnia Muzyki. W interesujący sposób zaprezentowane zostały żarciki muzyczne oraz ciekawostki dotyczące terminów muzycznych, jak: dyrygent, muzykologia, muzyka filmowa. Wszystko okraszone było fragmentami utworów muzycznych.

D.M.

W dniu dzisiejszym, który jest Międzynarodowym Dniem Muzyki, odwiedzili naszą szkołę uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu: Jagoda Świdzińska, Jakub Bartkowiak i Joanna Pietrucha.

Zaprezentowali oni takie instrumenty, jak gitara klasyczna, gitara elektryczna, wiolonczela. Zagrali utwory muzyczne, pokazując w ten sposób swoją muzykalność oraz talent. Młodzież naszej szkoły miała okazję dowiedzieć się o edukacji w szkole artystycznej, jaką jest PSM I st. w Poznaniu.

Słuchając muzyki na żywo, uczniowie mieli niecodzienną okazję doznać pozytywnych emocji.

D.M.

Kiermasz przetworów odbył się w naszej szkole 1 października z inicjatywy nauczycielki Doroty Muchy. Do tego przedsięwzięcia włączyli się uczniowie klasy 1e. Mieli szczytny cel - zebranie środków finansowych na zakup szafy muzycznej.

Na kiermaszu uczniowie degustowali soki, owoce, warzywa, prażony słonecznik i dynię. Przebojem okazały się ogórki.

D.M.

We wrześniu gimnazjaliści wzięli udział w akcji "Sprzątanie świata". Trzecioklasiści podzieleni na grupy pod opieką wychowawców porządkowali różne zakątki miasta.

Warto dodać, że podjęta akcja nie jest jedyną inicjatywą służącą promocji działań proekologicznych, którą realizują uczniowie z Gimnazjum nr 2. W tym roku na terenie szkoły odbywa się zbiórka zużytych baterii i puszek. W celu poszerzenia wiadomości o recyklingu młodzież odwiedza Wysypisko Odpadów Komunalnych w Suchym Lesie, Hutę Szkła w Antoninku, Oczyszczalnię ścieków w Koziegłowach, Wojewódzki Inspektorat Ochrony środowiska.

W ubiegłym roku w holu szkoły uczniowie zorganizowali wystawę plakatów na temat alternatywnych źródeł energii i sposobów jej oszczędzania oraz o znaczeniu i wykorzystaniu wody i ochronie jej zasobów. Gimnazjaliści brali także udział w konkursach ekologicznych, przygotowując prezentacje poświęcone perspektywie ochrony przyrody w XXI wieku.

Joanna Taberska