27 września 2012 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs muzyczny ŚPIEWAM/ GRAM. Uczniowie uczestniczący w konkursie zaprezentowali ciekawe interpretacje muzyki klasycznej, muzyki filmowej, piosenki takich zespołów jak Czerwone Gitary, Lady Pank.

Laureaci:

• kategoria multiinstrumentalista: Jakub Lesiński,
  • kategoria instrumentalna - Marta Gajzlerowicz
  • kategoria - duet: Oliwia Kruger, Antonina Kwiatkowska, Kamila Malinowska, Katarzyna Kubacka
  • kategoria śpiew solo: Patryk Matusiak.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych udanych występów!

D.M.

27 września w naszej szkole odbyły się długo przygotowywane i oczekiwane wybory przewodniczącego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Organizacja wyborów stanowiła duże wyzwanie dla Komisji Wyborczej i zespołu koordynacyjnego. Zgodnie z Regulaminem było to głosowanie równe, tajne i powszechne. Zależało nam, aby faktycznie każdy uczeń miał okazję i możliwość oddania swojego głosu.

Lokal wyborczy urządziliśmy w szkolnej bibliotece. Tam Komisja Wyborcza przygotowała karty do głosowania. Od godz.10.00 do 14.00 przychodziły kolejne klasy, aby zagłosować. Staraliśmy się, aby przebieg głosowania jak najbardziej przypominał ten, który ma miejsce podczas wyborów władz państwowych. Następnie Komisja Wyborcza przystąpiła do liczenia głosów i sporządziła protokół wyników wyborów.

Oddano 504 głosy. Najwięcej, bo aż 272, otrzymał Jakub Jeliński z klasy III d. Stał się zatem przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu. Jego zastępcą został Aaron Ciesielski z klasy IIc. Opiekunami SU wybrano nauczycielki: Anetę Jankowską - Łukomską, Ewę Frąckowiak i Paulinę Hącię.

Samorząd Uczniowski

W środę 26.09.2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień powitaliśmy w hallu szkoły, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć fragment sztuki "Tristan i Izolda" po niemiecku.

Po spektaklu przygotowanym przez uczniów klasy III h pod opieką pani Anny Trąbały nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naukę języków obcych, na który gimnazjaliści przygotowali wiele ciekawych prac. Uczniowie w graficzny sposób przekonywali siebie nawzajem, dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, których lekcje oferuje nasza szkoła.

Małgorzata Szymankiewicz

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Obchodziliśmy go w również w naszej szkole - zorganizowany został konkurs na plakat promujący naukę języków obcych, przedstawiony krótki spektakl w języku niemieckim, a także rezultaty projektu eTwinning - kartki ze szkół europejskich. Kartki te wykonane zostały przez młodzież z 86 szkół biorących udział w projekcie. Był one napisane w języku ojczystym każdego z uczniów, a treść wszystkich była taka sama - pozdrowienia i życzenia z okazji Europejskiego Dnia Języków. Dzięki temu mogliśmy porównać języki z różnych grup językowych - słowiańskie, germańskie, romańskie, tureckie, celtyckie czy ugrofińskie i przekonać się, jak wielojęzyczna i wielokulturowa jest Europa. Odbyliśmy tym samym krótką, wirtualną podróż do różnych miejsc, nabierając (mam nadzieję) chęci do nauki różnych języków! Nasi uczniowie również wykonywali i pisali kartki, które zostały wysłane do szkół z różnych krajów.

Magdalena Madajczyk-Głowacka