8 listopada w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbyło się coroczne spotkanie z poetami organizowane w ramach obchodów Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Uczestniczyli w nim uczniowie lubońskich szkół, w tym również młodzież z Gimnazjum nr 2, które reprezentowała klasa I d.

Uczniowie naszej szkoły spotkali się z wrocławskim poetą Andrzejem Bartyńskim urodzonym w 1934 roku we Lwowie. Autor wielu tomików poezji, m.in. "Leopoliady", "Wróć, bo czereśnie" opowiadał zebranym o swoim dzieciństwie, dorastaniu, przeżyciach wojennych, okolicznościach związanych z utratą wzroku oraz o wyborach życiowych i przeszkodach, jakie musiał pokonywać jako osoba niewidoma.

Poeta recytował również swoje utwory. Wiele z nich czytała także żona twórcy - pani Krystyna Bartyńska. Gimnazjaliści usłyszeli m.in. wiersze: "Milczące usta", "Mamo", "Niewidomy gość".

Uczniowie mieli również okazję zadać panu Andrzejowi pytania, na które chętnie odpowiadał.Udział w czwartkowym spotkaniu umożliwił młodzieży pogłębienie wiedzy o poezji i ludziach ją tworzących oraz umocnił ich w przekonaniu, że każdy może być poetą, wystarczy tylko konsekwentnie dążyć do wyznaczonego celu.

Paulina Sokowicz, Aleksandra Kaczmarek

Zajęcia z narciarstwa na dobre zagościły w naszym Gimnazjum. Już trzeci sezon z rzędu uczniowie mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie. W tym roku mamy dziesięcioro uczniów jeżdżących na dwóch deskach smiley Grupka jest dość zaawansowana, większość jeździ z samego szczytu stoku narciarskiego Malta Ski w Poznaniu. Narciarze bez trudności wykonują podstawowe ewolucje, takie jak: jazda pługiem, łuki płużne. Potrafią swobodnie skręcać i zatrzymywać się tam, gdzie chcą, a nie tam, gdzie narty ich poniosą.

Nowością są lekcje nauki na SNOWBARDZIE. Cieszą się one dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży potrafiącej jeździć już na nartach. Snowboardziści nie mają łatwo, zajęcia są bardzo wymagające, a postępy nie tak widoczne. Na szczęście na ostatniej lekcji udało się młodzieży przejść na duży stok.

Sezon narciarski rozpoczęliśmy pod koniec października za sprawą współpracy Malta Ski i Stowarzyszenia PARTNER z Gimnazjum nr 2. Teraz pozostało nam tylko czekać na śnieżną pokrywę i piękne słońce.

Opiekun grupy: Zofia Stolaś

Dnia 5 listopada 2012 r. w hali widowiskowo-sportowej w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej halowej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z gimnazjów z Pobiedzisk, Kleszczewa i Gimnazjum nr 2 w Luboniu - organizatora zawodów. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 2x10 minut.

Młodzi piłkarze z naszej szkoły wysoko wygrali wszystkie mecze. Zajmując pierwsze miejsce, awansowali do dalszego etapu. Królem strzelców turnieju został Stanisław Wysocki.

Wyniki meczów:
Luboń-Kleszczewo 7:1
Kleszczewo- Pobiedziska 2:0
Luboń- Pobiedziska 6:0

Kolejność końcowa turnieju:

1. Gimnazjum nr 2 w Luboniu
  2. Gimnazjum w Kleszczewie
  3. Gimnazjum w Pobiedziskach

Trener drużyny: Krzysztof Błaszczyk

Dnia 29.10.2012 r. odbył się w hali sportowej Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wkp finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze gimnazjum reprezentowały mistrzynie powiatu poznańskiego oraz wicemistrzynie zawodów regionalnych- Kinga Kaczmarek i Marysia Nowak.

Barbara Potocka -Taczak