16 września br. nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyła się trzecia edycja "Biegu z Klasą", który zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej PARTNER. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

"Bieg z Klasą" to projekt powstały z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Startować w nim mogły całe rodziny a także reprezentacje szkół. Ideą przyświecającą organizatorom było spopularyzowanie biegania jako najprostszej formy ruchu wśród młodzieży i dorosłych, a także zachęcenie uczniów szkół i całych rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tegoroczna impreza zgromadziła sześciuset zawodników. Reprezentacja naszego gimnazjum startowała w biegu po raz drugi i liczyła ponad pięćdziesięcioro biegaczy.

Zofia Stolaś wraz z obecnymi nauczycielami

14 września gimnazjaliści wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Kolarstwie MTB, które zostały zorganizowane w Tarnowie Podgórnym.

Pozycje medalowe udało się wywalczyć naszym trzecioklasistom jadącym na dystansie 4200m. Pierwsze miejsce zajął Patryk Orłowski (3 g), II - Krzysztof Wiciak (3 a), III- Mikołaj Wąsowicz (3 b). Na czwartej pozycji uplasował się Michał Gil (3 b), na piątej - Filip Nowak (3 h), a na szóstej - Piotr Swarcewicz (3 c). Z kolei drugoklasista Jakub Knitter (2a) oraz Zuzanna Anioł z klasy 3 d, jadący na dystansie 3300m, zajęli odpowiednio V i VI miejsce. Na tym samym dystansie uczeń klasy I f Paweł Reksiński zajął IV miejsce.

Młodym sportowcom gratulujemy sukcesów i determinacji w dążeniu do celu.

Marcin Zabłocki

"O mnie, o tobie, o nas ..." - projekt międzynarodowy eTwinning to program europejskiej współpracy szkół za pomocą mediów elektronicznych, część programu Comenius. "De moi, de toi, de nous..." ("O mnie, o tobie, o nas...") to tytuł kolejnego projektu, który realizujemy ze szkołami ze Słowacji, Niemiec, Rumunii, Portugalii, Finlandii i Włoch.

Językiem projektu jest francuski, w ciągu roku szkolnego na przygotowanej stronie internetowej zamieszczać będziemy nasze materiały. Na początek - poznamy się z uczestnikami projektu, ich środowiskiem (szkoła, miasto, kraj), przybliżymy zwyczaje. Do projektu przystępują wszyscy uczniowie uczący się w Gimnazjum języka francuskiego realizując przydzielone zadania, które podlegać będą ocenie. Pierwsze posty i prezentacje już się pojawiły!

Zachęcam do odwiedzania naszej strony oraz stron naszych partnerów i przeglądania aktualności. Link do strony projektu: http://demoidetoidenous.blogspot.com/

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Zaledwie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a nasi uczniowie już odnieśli sukces sportowy. Gimnazjum nr 2 przystąpiło do kolejnej - trzeciej - edycji piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. To największa impreza piłkarska organizowana w naszym kraju dla dzieci i młodzieży W tym roku w 16 województwach rywalizuje ponad 16 tys. drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 i 12-13 lat. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play.

W dniu 10.09.2012 na boisku ORLIK w Wirach odbyły się eliminacje gminne. Wzięło w nich udział trzydzieścioro naszych reprezentantów z klas pierwszych - dwie drużyny: chłopców i dziewcząt. Po wyrównanej walce zajęliśmy pierwsze miejsce wśród chłopców i dziewcząt! Awansowaliśmy do dalszej rundy. Teraz przed nami eliminacje wojewódzkie, które odbędą się w dniach 20-25 września.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Opiekunowie: Krzysztof Błaszczyk i Michał Garstkiewicz