Wakacje to okres, kiedy macie czas na rozwijanie swoich pasji. Na pewno o takiej pasji można mówić w przypadku Ady Kaźmierczak (1a) i Weroniki Cywińskiej (1h). Dziewczyny tańczą hip-hop. Trenują w Akademii Tańca i Fitnessu Metrum na Osiedlu B. Łokietka w Poznaniu. Ada tańczy już 4 lata, Weronika nieco krócej, ale obie bardzo to lubią, ponieważ - jak mówią - mogą "wyrażać siebie". Mają nieco inne preferencje: Weronika lubi solówki, a Ada woli duety. Obie należą do grupy tanecznej, która 22 czerwca w Siedlcach zdobyła II miejsce w 85. Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization będących eliminacjami Mistrzostw Europy i Świata. To duże osiągnięcie! Chcą dalej rozwijać swoje umiejętności, więc przed nimi jeszcze wiele sukcesów. Razem z Weroniką często tańczy Julia, jej siostra (tegoroczna nasza absolwentka).

G2

Do ostatnich dni czerwca docierały do szkoły wyniki konkursów, w których uczestniczyli nasi uczniowie. Maria Nowak z klasy 2 a wzięła udział w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Radość pisania” organizowanym przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Świętej Rodziny z Nazaretu w Krakowie. Zdobyła III miejsce w kategorii: interpretacja wybranego wiersza Anny Kamieńskiej. Konkurs był objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty i Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Marysia uczy się pod kierunkiem pani Barbary Małeckiej i uczęszcza również na zajęcia koła polonistycznego prowadzonego przez p. Annę Wodzyńską-Skotarczak, która przygotowywała uczniów do krakowskiego konkursu.
Na zdjęciu: laureatka konkursu z opiekunem koła polonistycznego

Anna Wodzyńska-Skotarczak

28 czerwca uczniowie zakończyli kolejny rok szkolny. Trzecioklasiści w piątek tylko odebrali świadectwa. Pierwsze i drugie klasy o godzinie 9.00 uczestniczyły w uroczystości w holu. Laureaci konkursów odebrali nagrody i dyplomy. Było ich naprawdę dużo, ponieważ nasi uczniowie są aktywni i osiągają sporo sukcesów. Wśród konkursów były m.in. "Matematyczny Kangur", "Radość pisania", "Fun fiction", "Czytam, więc piszę", "Polsko - Ukraiński Konkurs "Lwiątko" z fizyki, Day by Day i Fox z języka angielskiego. Następnie wychowawcy i p. dyrektor wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Później wszyscy obejrzeli część artystyczną utrzymaną w klimacie morza i szant (piosenek żeglarzy). Powiało bryzą! W salach wychowawcy rozdali pozostałe świadectwa i ... MAMY WAKACJE ! yes

Jolanta Walczak

Uczniowie klas trzecich mieli swoją uroczystość zakończenia roku w czwartek (27 czerwca) po południu. Było bardzo wzruszająco. Serdeczne słowa do absolwentów skierowali: p. dyrektor Jolanta Walczak, p. burmistrz Rafał Marek, przewodnicząca Rady Rodziców p. Hanna Lenartowicz oraz uczennica klasy drugiej Iga Skrzypczak. W imieniu absolwentów nauczycieli pożegnał Jakub Jelinski. Kinga Kaczmarek, Dagmara Czajka i Kasper Zielewicz po raz ostatni stworzyli poczet sztandarowy - po dwóch latach przekazali go uczniom klasy 1 c, którzy osiągnęli najwyższą średnią ocen spośród klas pierwszych. Nagrody książkowe odebrali Mikołaj Roszyk (najwyższa średnia w cyklu trzyletnim), Wojtek Taisner i Staszek Wysocki (największa liczba punktów zdobytych na egzaminie gimnazjalnym). Laureaci konkursów i osoby najbardziej aktywne w szkole otrzymali nagrody i dyplomy. Sportowcy zostali nagrodzeni koszulkami. Drugoklasistki wręczyły starszym kolegom upominki. Podziękowaliśmy także rodzicom aktywnie działającym na rzecz szkoły oraz wręczyliśmy listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy w klasie trzeciej uzyskali świadectwo z wyróżnieniem. Na zakończenie obejrzeliśmy program artystyczny przygotowany przez klasy drugie.

G2