Paulina Sokowicz z klasy 1 d wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie LITERACKI SMS. Uczestnicy musieli napisać tekst poetycki lub prozatorski na 160 znaków pod hasłem: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?” Wiersz Pauliny został wyróżniony. Oto on:

To niezwykłe patrzeć na świat

Wieczorem …

Gdy zatracony choć na chwilę

Zatrzymuję się, by złapać oddech

Jutro ludzie znów będą staczać bój

O błahostki

Gratulacje dla autorki i jej nauczycielki, p. Anny Wodzyńskiej-Skotarczak.

Jolanta Walczak

Przed feriami zimowymi w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja konkursu Matematyczne Trio. Zadaniem uczestników było zmierzenie się z zagadkami logicznymi. Spośród 44 trzyosobowych drużyn wyróżnionych zostało 16. Wzięli oni udział w wykładzie dotyczącym wykorzystania robotów w życiu codziennym połączonym z pokazem. Podczas spotkania uczniowie mogli sami sterować robotami. W Dniu Wiosny zespoły odebrały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze trzy drużyny otrzymały książeczki z zadaniami logicznymi. Dyplomy uznania wręczono także najlepszym w konkursach: "Losy bliskich i losy dalekich", PINGWIN z fizyki i języka angielskiego oraz w konkursie wiedzy o Francji.

Magdalena Przybylska

Dzień Wiosny w tym roku był biały tylko za oknem. W G2 dominowały kolory flag państw europejskich i różnobarwne stroje uczniów. Szukaliśmy wiosny w Europie: w Polsce, Grecji, Hiszpanii, Norwegii, Szwajcarii, Grecji, Niemczech i Rosji. Kolejne klasy trzecie prezentowały wybrany kraj, opowiadając, tańcząc, śpiewając i gotując. Koordynatorki projektu: p. Aneta Jankowska-Łukomska i p. Monika Siwek zaśpiewały piosenkę „Ci Sara” jako Romina Power i Al Bano! Na scenie pojawili się m.in. Eleni, Magda Gessler, Dmitrij Mendelejew, Demis Roussos i Marlena Dietrich smiley Widzowie otrzymali w pigułce garść informacji z geografii, wosu, języków obcych, świata sportu i muzyki. Po raz kolejny okazało się, jak niesamowita jest pomysłowość gimnazjalistów i jak wspaniale potrafią się przygotować oraz zaprezentować swoje umiejętności przed publicznością. Po pokazach w holu wszyscy udali się na spacer po szkole, ponieważ w salach klasy drugie zaprosiły nas do degustacji potraw pochodzących z poszczególnych państw europejskich. Były przepyszne! Smaku dodawał fakt, że pokarmy serwowali uczniowie ubrani w charakterystyczne stroje i wśród okolicznościowych dekoracji. Serdeczne gratulacje dla pomysłodawczyń imprezy i wszystkich uczniów, którzy w niej wystąpili!

Jolanta Walczak

20 marca 2013 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Mieliśmy niecodzienną możliwość obserwowania obrad Sejmu na żywo oraz poznania pracy posła dzięki spotkaniu z panem Tadeuszem Dziubą. Dla fanów piłki nożnej także nie zabrakło atrakcji, ponieważ widzieliśmy Stadion Narodowy z bliska.  Zobaczyliśmy także Łazienki Królewskie, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Krakowskie Przedmieście oraz Plac Zamkowy. Zwieńczeniem wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę w zupełnie niestandardowy sposób.

Specjalne podziękowania kierujemy do p. Jakuba Bielawskiego opiekuna Młodzieżowej Rady Miasta, który był inicjatorem wyjazdu oraz naszym przewodnikiem.

Patrycja Kroczek