Wojtek Taisner z klasy 3 d został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Zasłużył na ten sukces solidną nauką. Pracował m.in. podczas zajęć "Wybieram MAT.-FIZ." prowadzonych przez panią Ewę Rubisz. Wojtek już teraz doskonale zna materiał zawarty z programie nauczania fizyki dla gimnazjum. Trzymajmy za niego kciuki podczas etapu wojewódzkiego!

G2

14 lutego 2013 r. rozpoczęliśmy spotkania poświęcone czytaniu książek dzieciom z przedszkola „Czarodziejski Zamek” w Luboniu. W dzisiejszym „Popołudniu z bajkami" wzięły udział uczennice naszej szkoły: Oliwia Lebiedź, Klaudia Janosz, Malwina Anioła i Aleksandra Urbaniak. Spotkanie przyniosło obu stronom wiele radości, a gimnazjalistki otrzymały w podziękowaniu za poświęcony czas wielkie walentynkowe serce od przedszkolaków heart

Paulina Hącia

W naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów z aktorem teatralnym – p. Jakubem Kapralem.

Młodzież usłyszała wiele ciekawych informacji na temat pracy w teatrze. Dowiedziała się, na czym polegają  działania parateatralne, takie jak performance czy happening. Uczniowie otrzymali wiele cennych rad związanych z grą aktorską. Gość zagrał kilka scenek, mieli więc także możliwość przekonania się o jego talencie i umiejętnościach. Pan Jakub Kapral uświadomił wszystkim, że bycie aktorem to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim ciężka praca.

.

M. Targońska, W. Walla, W. Kubiak

Gorąco dziękujemy naszym dziewczynom za ich wspaniałą postawę w siatkówce. Były bezkonkurencyjne na szczeblu miasta. Po zwycięskim meczu z Gimnazjum nr 1 w Luboniu zmierzyły się w półfinale powiatu w piłkę siatkową dziewcząt z gimnazjami z: Czerwonaka, Suchego Lasu i Rokietnicy. Zawody miały miejsce w Hali Widowiskowo- Sportowej LOSiR-u w Luboniu w dniu 7 lutego 2013 r. Odbyło się siedem meczów. Nasze zawodniczki rozegrały trzy pojedynki z rzędu, wygrywając każdy w świetnym stylu (trzy razy 2:0). Bardzo dobrze radziły sobie w takich elementach gry jak: zagrywka, gra przy siatce, dokładne rozgrywanie piłki, atak oraz dobra gra w obronie. Wygrawszy turniej, uplasowały się na pierwszym miejscu i wywalczyły awans do dalszych rozgrywek. Były jedyną szkołą, w której nie ma sekcji piłki siatkowej! W tym roku nie zdobyły mistrzostwa powiatu, zademonstrowały jednak świetną formę i umiejętności. Gratulujemy dziewczynom i trenerkom (p. J.Bednarczyk, p. H. Grus-Krężelewska, p. B. Potocka-Taczak).

Barbara Potocka-Taczak