4 kwietnia obchodziliśmy w szkole ósmą rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze przed tablicą pamiątkową Patrona. Zespół wokalny, pod kierunkiem p. Doroty Muchy, wykonał hymn Gimnazjum nr 2. Później obejrzeliśmy piękny, wzruszający program, który przypomniał dzień 2 kwietnia 2005 roku, w którym Papież-Polak odszedł „do Domu Ojca”. Przenieśliśmy się na stadion Lecha (przerwany mecz po przekazaniu informacji o śmierci Jana Pawła II), do kościoła (modlitwy) i na Plac Świętego Piotra w Watykanie (czuwanie). W programie wykorzystano nagrania fragmentów homilii naszego Patrona skierowanych do młodzieży. Wyjątkowe wrażenie zrobiły hasła będące wyznaniem uczuć do Ojca Świętego zaprezentowane na tle piosenki Szymona Wydry „Poza czas”.
    Autorem i reżyserem spektaklu był p. Patryk Dondajewski. Wystąpili: Zuzia Skrok, Joasia Celler, Joasia Spychała, Karolina Paszek, Wiktoria Kucharska, Kuba Łuczak, Patryk Matusiak, Piotr Tomczyk, Grzegorz Kaczmarek. Rolę konferansjerki pełniła Marta Kruszyńska. Dziękujemy!

Jolanta Walczak

25 kwietnia 2013 roku o godzinie 18 w Gimnazjum nr 2 w Luboniu odbędzie się Lubońskie Dyktando „Złote Pióra” 2013. Organizujemy je po raz jedenasty we współpracy z Zakładem Frazeologii i Kultury Języka Polskiego UAM. Tegoroczną edycję patronatem objęli: Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Miasta Luboń. Zapraszamy reprezentacje szkół oraz drużyny dorosłych: przedstawicieli urzędów, instytucji i stowarzyszeń! Szczegółowe informacje w zakładce Złote Pióra.

G2

26 marca 2013 roku miała miejsce debata, której głównym tematem była ekologia. Została ona zorganizowana przez uczennice klasy 3f: Karolinę Paszek i Karolinę Tórz pod opieką p. Ewy Frąckowiak i p. Pauliny Hąci. Uczniowie dyskutowali, czy segregowanie śmieci i recykling jest dobrą inicjatywą czy - wręcz przeciwnie - stratą czasu. W debacie uczestniczyła młodzież z klas 1a i 3f . Obserwatorką była p. dyrektor Jolanta Walczak. Uczestnicy spotkania mieli okazję zabrać głos ,,za’’ i ,,przeciw’’ segregowaniu śmieci, czyli spojrzeć na temat z dwóch różnych punktów widzenia. Celem było propagowanie postaw ekologicznych wśród młodzieży. W części głównej debaty uczennice wraz ze swymi drużynami prezentowały przygotowane wcześniej argumenty. Ostatecznie widzowie musieli zdecydować, po której stronie się opowiadają. Na szczęście młodzież postanowiła stanąć po stronie ekologii! To cieszy, bo nasze pokolenie musi mieć świadomość konieczności dbania o środowisko naturalne, w tym segregowania odpadów. Udział w debacie szkolnej był dla wszystkich uczestników ciekawym doświadczeniem, pozwolił nam poznać poglądy całej społeczności  szkolnej i nauczył logicznego, a jednocześnie twórczego myślenia o naszej przyszłości.

Karolina Paszek

Nasi siatkarze zdobyli I miejsce w Wielkanocnym Turnieju w Piłkę Siatkową! 27 marca 2013 roku Zespół Szkół Ekonomicznych mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej w Poznaniu był organizatorem Wielkanocnego Turnieju w Piłkę Siatkową. Wzięły w nim udział zespoły ze szkół: Gimnazjum nr 58 Poznań, Gimnazjum nr 54 Poznań, Gimnazjum nr 27 Poznań i Gimnazjum nr 2 Luboń. Turniej miał na celu integrację młodzieży oraz zaprezentowanie szkoły, w której trzecioklasiści mogą kontynuować naukę. Nasi wygrali wszystkie mecze, nie pozostawiając tym samym żadnych wątpliwości, że tego dnia byliśmy najlepsi smiley

Skład reprezentacji: Dominika Dewicka 3a, Estera Kowalska 3c, Zuzanna Anioł 3d, Marysia Nowak 2a, Wiktoria  Skalska 1f, Krzysztof Wiciak 3a, Kacper Szulc 3d, Nikodem Nyczka 3h, Jakub Knitter 2a, Mikołaj Matyla 2c. Najlepszymi zawodnikami z naszej drużyny zostali: Estera Kowalska i Krzysztof Wiciak. Gratulacje dla zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego!

Marcin Zabłocki