Podczas wakacji w szkole nocowali tenisiści odbywający intensywne treningi. Przyjechały do nas dwie grupy: pierwsza mała - ośmioosobowa - i druga licząca trzydzieścioro ośmioro uczestników. Głównym organizatorem obozu był pan Jerzy Grycan, były trener pingpongowych reprezentacji Polski i Australii, twórca programu "Integralny tenis stołowy". Wśród sportowców były dzieci i młodzież regularnie trenujący w klubach oraz trenerzy, którzy także tutaj przechodzili szkolenie przygotowujące ich do całorocznej pracy.  Spali w klasach, które zostały wyposażone w wygodne łóżka (to opinie naszych gości) i szafki do przechowywania odzieży. Wszyscy wyjechali zadowoleni i uśmiechnięci, obiecując kolejną wizytę podczas ferii zimowych.

Więcej informacji oraz film na stronie e-lubon.pl.

Link do strony "Integralny tenis stołowy" (warto przeczytać!).

www.integralnytenisstolowy.com/

G2

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2013/2014 w Gimnazjum nr 2 odbędzie się w dniu 2 września (poniedziałek): dla klas drugich i trzecich o godzinie 9.00, dla klas pierwszych - o godzinie 10.30.
Uczniowie, pamiętajcie o stroju galowym!

G2

Do końca wakacji pozostało jeszcze kilka dni. Wprawdzie pogoda nieco się zepsuła, ale nadal można rano poleniuchować dłużej w łóżku, spotkać się z przyjaciółmi na dłuuugą pogawędkę, pograć w piłkę albo pojeździć do woli na rowerze... Wiele osób nadal przebywa poza Luboniem czy nawet poza Polską. W szkole jednak w najlepsze trwają już przygotowania do rozpoczęcia roku! Uczniowie klas 2 a i 2 f spotkali się z panią Jolantą Skowrońską, aby omówić scenariusz i przydzielić role. Miło zobaczyć znajome twarze!

G2

Centurm Edukacji Obywatelskiej przyznało Gimnazjum nr 2 w Luboniu certyfikat "Szkoły z klasą". To efekt całorocznej pracy zespołu nauczycieli i uczniów, którzy pod ich kierunkiem wykonywali zadania. Szkoła z Klasą to ogólnopolska akcja edukacyjna. Jej celem jest wspieranie szkół, które przygotowują do życia w nowoczesnym świecie i wychowują młodych ludzi na aktywnych obywateli chcących i potrafiących stale się uczyć i podejmować nowe wyzwania. Nasza szkoła, wspólnie z CEO, prowadziła działania mające pomóc w mądrym wprowadzaniu i wykorzystywaniu nowych technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w codziennej pracy. Staramy się rozwijać wśród uczniów umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, stosować nowe technologie do uczenia się a nie tylko rozrywki, odpowiedzialnie korzystać ze źródeł, stosować szkolną wiedzę w praktyce, bezpiecznie korzystać z internetu. http://szkolazklasa20.pl/wizytowka_szkoly?id=110 Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory zaangażowali się w działania.