Zbliżają się Święta Wielkanocne, więc nauczyciele oraz uczniowie naszego gimnazjum po raz kolejny podjęli pracę jako wolontariusze Wielkopolskiego Banku Żywności w celu zebrania podstawowych produktów żywnościowych. Przez cały weekend zachęcaliśmy robiących zakupy w sklepie Biedronka przy ul. Sikorskiego do przyłączenia się do akcji. Znów wiele osób specjalnie zakupiło kilka produktów więcej, aby przekazać je na rzecz potrzebujących. Z godziny na godzinę przybywało żywności, a młodzież cieszyła się, że poświęcony czas daje tak wymierne korzyści. Myślę, że wielu z nich przekonało się, że pomagać może każdy i nawet jeżeli nie mamy możliwości udzielenia pomocy finansowej, to można zaoferować np. swój czas i pracę. Z pewnością takie doświadczenie w przyszłości zaowocuje u naszych uczniów wrażliwością na drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego naszego wsparcia.

Ewa Fr ąckowiak

Uczniowie Gimnazjum nr 2 z całych sił dopingowali drużynę Kolejorza! Na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu podczas dzisiejszego meczu Lecha z GKS-em Bełchatów przeprowadzona została akcja „Gimnazjaliści na Kolejorza”. Na trybunach poznańskiego stadionu pojawiło się ponad 8 tysięcy młodych kibiców. Młodzież otrzymała specjalne śpiewniki, w których znalazł się między innymi tekst hymnu Lecha. Jak słyszałem, śpiewniki nie były potrzebne. Okazało się, że wszyscy dobrze znamy teksty popularne w stolicy Wielkopolski:) Mimo żywiołowego dopingu mecz zakończył się remisem 0:0. Prawdziwi kibice jednak zawsze stoją za swoją drużyną! My mamy nadzieję, że akcja zostanie powtórzona i wkrótce znowu będziemy kibicować Lechitom! Dziękujemy „Wiarze Lecha”!

Michał Szwacki

Dzień Motyla będzie dniem wrażliwości, optymizmu, radości i spełniania marzeń. Ten dzień wymyśliła młodzież z „Motylego wolontariatu” jako święto wrażliwości na drugiego człowieka. W tym roku ma to być dzień pomocy Marysi Piechowskiej, młodej 20-letniej dziewczynie, która wygrała walkę z rakiem, ale teraz pilnie potrzebuje protezy ręki. Wszystkie tworzone w tym dniu działania mają służyć nagłaśnianiu tej potrzeby, a także „wciągnięciu” w tę pomoc jak największej liczby mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Każdy, kto włączy się w akcję, zostanie obdarowany przez młodzież pięknym, kolorowym motylem. Chcemy, aby w pierwszy dzień wiosny miasto się „zakolorowiło” i „zamotyliło”. My już malujemy. Podasz rękę Marysi?

G2

13 marca 2013 w poznańskim Domu Bretanii odbyło się wręczenie nagród w XIV Konkursie Plastycznym „A to jest dla mnie Francja właśnie…” Wśród nagrodzonych znalazła się Sara Rotnicka z kl.3f. Jej dwie prace znalazły się w grupie 15 na 251 zgłoszonych na konkurs.

Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Moje ulubione miejsce w Poznaniu”. Prace te pokazane będą na wystawie na bretońskiej wyspie Houat, następnie w Rennes, by przybliżyć Poznań francuskim partnerom naszego regionu (Poznań i Rennes to miasta partnerskie). Sara wykonała trzy prace, dwie znalazły uznanie jury. Przedstawiają one poznańską katedrę i Stary Rynek. Wszystkie wyróżnione prace oglądać można na wystawie w Domu Bretanii przy Starym Rynku 37. Gratulujemy Sarze sukcesu i zachęcamy do rozwijania talentu plastycznego!

Magdalena Madajczyk-Głowacka