26 września odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Sztafetowych Biegach Przełajowych dziewcząt i chłopców szkół gimnazjalnych. Nasi chłopacy wygrali, dziewczyny, niestety, przegrały. Reprezentacja chłopaków: Aleksander Szepke 3f, Adam Balcerek 3c, Michał Piotrowski 2c, Gracjan Ziółkowski 3g, Marcin Marciniak 1e,  Patryk Miedziński 2d, Mariusz Dotka 2d, Damian Dankowski 2d, Jakub Knitter 3a, Kacper Grundkiewicz 2d, Maciej Chudak 3c. W poniedziałek, 30 września, ruszamy na kolejny etap - Powiatowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych, gdzie będziemy bronili tytułu mistrza powiatu z ubiegłego roku.

Marcin Zabłocki

24 września uczniowie z projektu edukacyjnego „Wybieram szkołę i zawód”  oraz  uczniowie z klasy II b z p. Anetą Łukomską i p. Ewą Frąckowiak odwiedzili  przedsiębiorstwo przemysłu spożywczego Jutrzenkę Colian, czyli popularną GoplanęPrzemysł spożywczy, jak wiemy z geografii, to dział gospodarki narodowej, który zajmuje się wytwarzaniem produktów i półproduktów przeznaczonych do bezpośredniego spożycia. Podczas wycieczki dowiedzieliśmy się, jak produkuje się chyba to, co wszyscy z nas lubią, czyli słodycze. Zobaczyliśmy  technologiczny proces  powstawania miętowych cukierków i landrynek. Poznaliśmy zasady przetwarzania masy kakaowej. Niezwykłej przyjemności dostarczyła nam linia technologiczna do produkcji czekolady! To dopiero początek projektu „Wybieram szkołę i zawód”. Dziś zaznajomiliśmy się z tajnikami pracy cukierników. Już wiemy, jakie predyspozycje do zawodu trzeba mieć, aby pracować w słodkim zakładzie. Na miejscu skosztowaliśmy wyrobów – były pyszne  smiley Szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Aneta Łukomska, Ewa Frąckowiak

25 września odbyła się kolejna szkolna debata. Była ona jednym z zadań w programie "WF z klasą". Poświęciliśmy ją lekcjom wychowania fizycznego. Postanowiliśmy ocenić zajęcia, które odbywają się w szkole i poszukać takich rozwiązań, które sprawią, że staną się one jeszcze lepsze, atrakcyjniejsze, bardziej odpowiadające potrzebom i gustom nastolatków. W sali gimnastycznej ustawiono ławki na kształt prawdziwego Okrągłego Stołu. Zasiedli przy nim przedstawiciele wszystkich klas. Obecne były p. Jolanta Walczak, p. Katarzyna Pilarska i wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego. Debatę prowadzili p. Michał Garstkiewicz i p. Marcin Zabłocki. Okazało się, że uczniowie mają sporo do powiedzenia. W grupach pierwszo-, drugo- i trzecioklasisów zapisali swoje spostrzeżenia, a następnie przekazali je innym. Głos mogli zabrać gimnazjaliści zajmujący miejsca na widowni. Ci uczniowie swoje opinie wyrażali także za pomocą zielonych lub czerwonych kartoników. Czas płynął bardzo szybko. Musieliśmy zakończyć debatę, ale dyskusja trwa! Miejscem, w którym m. in. będzie można się wypowiedzieć, jest blog założony dla potrzeb programu. Dostęp do niego będzie odbywał się poprzez naszą stronę internetową. Dziękujemy organizatorom spotkania oraz uczestnikom.

G2

24 września mogliśmy uczestniczyć w kolejnej szkolnej debacie. Tym razem poświęcona była zbliżającym się wyborom do Samorządu Uczniowskiego. Swoje pomysły przedstawili kandydaci do władz SU: Wiktoria Kucharska (3g), Dominika Deska (3g), Marta Pokryszka (3a), Damian Grześ (3a), Jakub Lesiński (3e), Adrian Kaczmarek (2a), Łukasz Kalinowski (1d) i Marcin Marciniak (1e). Najpierw wysłuchaliśmy krótkich prezentacji, później można było zadać im pytania. Teraz przed uczniami głosowanie - W NAJBLIŻSZY PIĄTEK.

G2