Drodzy Rodzice,

pierwszego września Państwa Pociechy rozpoczną edukację w klasie pierwszej. Będzie to czas nowych wyzwań, ale też świetnej zabawy oraz doświadczeń związanych z nauką. Dzieci będą stopniowo nabywać umiejętności szkolne. Zapewne macie Państwo jeszcze wiele pytań i wątpliwości. Chciałybyśmy z naszej strony zapewnić, że wszystkie przygotowania idą  w zamierzonym kierunku. Liczymy, że wraz z pierwszym dzwonkiem pozytywnie rozpoczniemy wspólnie z dziećmi nowy rok szkolny 2020/2021.

Poniżej zamieszczamy wyprawkę do klasy I:

-piórnik z wyposażeniem(miękkie ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe, linijka, klej)

-zeszyty 32 kartkowe: 3 w linie(kolorową),3 w kratkę,

-kredki pastelowe(olejne)

-plastelina(ASTRA)

-klej  w sztyfcie i w tubie: Magik,

-farby plakatowe, pędzelki różnej grubości, pojemnik na wodę,

-teczkę kolorową z gumką na prace plastyczne (podpisaną)

-blok techniczny  biały A4-2szt.

-blok techniczny kolorowy A4-2szt.

-blok techniczny biały A3-1szt.

-blok techniczny kolorowy A3-1szt.

-papier kolorowy A4

-bibuła

-ryzę białego papieru,

-chusteczki higieniczne(kartonik)

-chusteczki wilgotne

-strój na wf: biała koszulka, granatowe lub czarne spodenki, obuwie sportowe z białą podeszwą.

Prosimy nie podpisywać wyprawki, tylko zeszyty i teczkę z gumką.

Jesteśmy przekonane, że już niedługo rozpocznie się nasza wspaniała trzyletnia przygoda. Zrobimy wszystko, aby dzieci czuły się bezpieczne i dobrze w naszej szkole, by nauka była przyjemnością a nie obowiązkiem.

Czekamy z niecierpliwością na spotkanie, jednocześnie życzymy miłego wypoczynku wakacyjnego.

Do szybkiego zobaczenia we wrześniu!

UWAGA,

informacje o przydziale do poszczególnych klas Szkoła przekaże Rodzicom w drugiej połowie sierpnia.

Wychowawczynie klas pierwszych

Dzień dobry,

cieszę się ogromnie, że od września rozpoczniemy nową przygodę w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu.

Abyś mógł doskonale się bawić, rozwijać swoją wyobraźnię i zdobyć wiele nowych umiejętności, proszę, abyś przygotował niezbędne przybory. To dzięki nim wspólnie wyczarujemy zwierzątka, obrazki, samoloty i kwiaty… oraz wiele, wiele innych fascynujących rzeczy:

buciki na zmianę w szkole. Proszę, aby buty te były wygodne i abyś był pewien, że potrafisz je samodzielnie założyć i zdjąć.

piórnik z wyposażeniem (miękkie ołówki, gumka, temperówka, nożyczki, kredki ołówkowe)
komplet flamastrów
kredki pastelowe (olejne)
ryzę białego papieru
papier kolorowy A4
blok techniczny biały A4
blok techniczny kolorowy A4
blok techniczny kolorowy A3
blok techniczny biały A3
plastelina,
klej w sztyfcie,
farby plakatowe,
pędzelki różnej grubości,
teczkę – walizeczkę (na prace plastyczne).

Nie martw się tym, że jeszcze nie kupujesz książek. Ich zakup ustalę wraz z Twoimi Rodzicami na pierwszym zebraniu w szkole.

Pozdrawiam Cię serdecznie
Twoja Wychowawczyni
Agata Kozłowska

26 czerwca 2020 roku zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020. Z powodu konieczności zachowania zasad bezpieczeństwa wskutek zagrożenia koronawirusem uczniowie odebrali świadectwa w maseczkach i rękawiczkach, podzieleni na grupy. Wielu z nich mimo to cieszyło się z możliwości krótkiego spotkania z wychowawczynią i asystentem w szkole. Ładne świadectwa osłodziły nieco sytuację smiley. Wszystkich cieszy też fakt, że ZACZYNAJĄ SIĘ WAKACJE!!!
Życzymy wszystkim uczniom i ich rodzinom wspaniałego wypoczynku w pełnym ZDROWIU. Niech czas wolny upłynie bezpiecznie i radośnie.

Jolanta Walczak