Przejdź do strony:

Trwa karnawał! Jeszcze przed feriami na zajęciach plastyki uczniowie klas 4,5,6,7 tworzyli według swojego projektu maski karnawałowe. W ten sposób każdy uczeń rozwijał kreatywność i umiejętności manualne. Dodatkowo, by pracować efektywnie, dzieci poszerzyły swoją wiedzę o historii najsłynniejszych karnawałów np. w Wenecji. Do wykonania maski uczniowie stosowali różnorodne materiały. Praca sprawiła wszystkim wiele radości oraz satysfakcji. Efekty - niesamowite! heartyes

Dorota Mucha

22 stycznia uczniowie klasy 1b, 1e oraz 4a, 5b, 5c, 6b, 6c zorganizowali koncert kolęd z okazji Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi uczniowie zaśpiewali pastorałki, którym towarzyszyły układy choreograficzne. Z kolei kolędom śpiewanym przez starszych uczniów wtórowały flety. Nie zabrakło również piosenki zadedykowanej Babciom i Dziadkom oraz kolęd zagranych solo na altówce, pianinie i gitarze przez naszych zdolnych uczniów. Dopełnieniem koncertu była kolęda wspólnie zaśpiewana z zaproszonymi gośćmi. Licznie przybyli Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Na koniec uroczystości dzieci wręczyły Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. 
Koncert przygotowały nauczycielki: p.Dorota Mucha, p.Katarzyna Lis i p.Pamela Wesołowska.

Pamela Wesołowska

"Dziś życzenia dla babci i dziadka składa wnuków gromadka” – takie słowa można było usłyszeć 23 stycznia w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu. Był to dzień pełen wzruszeń i radości dla naszych kochanych babć i dziadków. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać uczniów w specjalnym przedstawieniu. Uczniowie z klas 1c i 1d przygotowali występy dla swoich babć i dziadków. Widoczne było ogromne zaangażowanie wśród wszystkich dzieci, które włożyły w przygotowania dużo serca. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki, składały życzenia. Niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku. Następnie uczniowie zaprosili swoich dziadków do swojej sali, gdzie czekały na nich upominki. To była naprawdę wspaniała i wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości po raz kolejny pokazały nam, jak ważne są takie spotkania i chwile wspólnie spędzone z wnukami.
Spotkanie przygotowały wychowawczynie: p.Daria Blaszka i p.Jagoda Dudziak.

Daria Blaszka

22 stycznia w naszej świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa, która była nagrodą za pracowite przygotowania do „świetlicowego balu”. Tydzień wcześniej dzieci wykonały maski, projektowały stroje balowe, a dzień przed zabawą dekorowały balony, którymi ubraliśmy wspólnie naszą salę. Zabawa przebiegła w radosnej atmosferze wśród kolorowo przebranych uczestników. Były oczywiście tańce, limbo, przeciąganie liny i wiele innych zabaw wywołujących uśmiechy na buziach naszych podopiecznych. Nie zabrakło też małych przekąsek, które dodawały nam energii do tańca i zabawy. Wszyscy bawiliśmy się doskonale! 

Izabella Szulc, Katarzyna Ratajczak
Przejdź do strony:
Uczniowie