Przejdź do strony:

W dniu 5 czerwca odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu "Mam Talent". Uczniowie zaprezentowali różne talenty. Był śpiew, gra na instrumentach, a nawet układanie kostki Rubika. Dzieci zaskoczyły nas swoimi umiejętnościami i wywarły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy trudny wybór, kto powinien wystąpić w finale podczas szkolnego festynu. Po długiej rozmowie jury wybrało artystów, których będziemy mogli obejrzeć w sobotę 8 czerwca 2019 r. o godzinie 13:00. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Byliście wspaniali! 

Paulina Kostrzewska i Katarzyna Ratajczak

W poniedziałek odbył się Dzień Dziecka w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Wychowawczynie serwowały dzieciom lody, a po zjedzeniu  dzieci bawiły się wspólnie na placach zabaw. Niecodzienną atrakcją były - dmuchana zjeżdżalnia oraz trampolina, które bardzo ucieszyły wszystkich obecnych. Przypominaliśmy sobie o prawach dzieci do nauki, zabawy i wypoczynku. Rozmawialiśmy o naszych planach, opowiadaliśmy, kim chcemy być, gdy dorośniemy. Było bardzo miło i sympatycznie. Dzień był emocjonujący i pełen wrażeń.  

Anna Wieloch, Magdalena Słomińska

W dniach 20-24 maja gościliśmy grupy ze szkół partnerskich z Grecji, Hiszpanii i Włoch w ramach projektu „Women in art. Breking the invisibility loop”. Tydzień spędzony razem obfitował w różne wydarzenia: zajęcia integracyjne, warsztaty artystyczne, zwiedzanie Poznania i Torunia, wystawy w muzeach i galeriach sztuki związane z tematyką projektu, spotkania z artystami. Goście odwiedzili również Urząd Miasta Luboń i spotkali się z p. burmistrz M. Machalską. W ramach współpracy z lubońskim Ośrodkiem Kultury przeprowadzone zostały warsztaty plastyczne pod kierunkiem dr. D. Głowackiego, tam też uczniowie zaprezentowali swoje prace wykonane w poprzednim etapie realizacji projektu. Uczniowie i nauczyciele wymieniali doświadczenia  i prezentowali efekty swoich działań. Dzieci z zagranicy przebywały u rodzin naszych uczniów. Rodzice dołożyli wszelkich starań, aby pobyt w Polsce był  pełen niezapomnianych wrażeń i zapewnili  gościom moc atrakcji podczas rodzinnych popołudni i wieczorów.

Relację z pobytu znaleźć można na blogu https://wiaerasmusproject.blogspot.com oraz na stronie https://www.facebook.com/WIAerasmusproject/ 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu. Dziś (4 czerwca) w naszej szkole przeprowadziliśmy kolejny egzamin. Odbył się on pod czujnym okiem lubońskiej policjantki p.Kingi Koluszenko. Koordynatorami byli nauczyciele: p.Jolanta Bednarczyk oraz p.Krzysztof Dzydzan. Ucznowie musieli posiadać wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz o budowie roweru. Dokładnie powtórzyli zasady, jakie zobowiązują rowerzystę na drodze, np. przy przekraczaniu jezdni, przejazdów szynowych, wymijaniu, wyprzedzaniu czy włączaniu się do ruchu. Ponadto wykazali się znajomością znaków  drogowych  pionowych i poziomych oraz zasad pierwszej pomocy.  

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie