1. Sekretariat będzie czynny od godziny 9.00-14.00 z wyjątkiem okresu: 15 lipca - 9 sierpnia.

2. Dyżur dyrekcji Szkoły: każdy poniedziałek od godziny 11.00 do 13.00.

3. Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych i oddziału przedszkolnego w roku szkolnym 2019/2020 odbędzie się 26 sierpnia o godzinie 17.00.

Jolanta Walczak

Trwają szkolne półkolonie. Jedna grupa dzieci będzie w nich uczestniczyła od 24-28 czerwca, druga: 1-5 lipca. W programie m.in. wyjazdy na basen i do kina, do kręgielni, DeliParku i ZOO. Opiekunami grup będą: p.Lucyna Frankowska, p.Anna Minke, p.Aleksandra Sołecka, p.Monika Siwek, p.Magdalena Słomińska i p.Sławomir Wojciak.
Uwaga, dzieci z II tury- na poniedziałek zaplanowano wyjazd na basen. Uczestnicy powinni być przygotowani i posiadać strój kapielowy, krem z filtrem, czapeczkę i wodę!

Jolanta Walczak

W środę zakończył się rok szkolny, rozdano świadectwa i rozpoczęły się wyczekiwane przez wielu wakacje. Klasa 3g i przyjaciele z klas 3b,3c oraz 3f, jako absolwenci naszej szkoły, postanowili spotkać się ostatni raz w murach szkoły na "Nocy w szkole”. Wszyscy stawili się o godzinie 18.00 z własnymi śpiworami i karimatami. Okazało się jednak, że nie przydały się one wcale. Były tańce, śpiewy, zabawa na powietrzu przy świetle lamp, gra w hokeja miotłami, przemówienie Kamila Malinowskiego, który zakończył cykl wykładów, które prowadził na lekcjach wychowawczych, o historii i pochodzeniu wulgaryzmów w różnych krajach. Przypomniał nam także o wszystkich wycieczkach, jakie odbyły się przez trzy lata nauki w gimnazjum. Zamówiliśmy także pizzę, którą przywieziono nam wieczorem i wspólnie mogliśmy posilić się przed dalszą zabawą. Nie zabrakło także gier planszowych. Komputer i telefony nie były nam potrzebne. Cieszyliśmy się z bycia razem. Nauczycielami, którzy uczestniczyli w naszej nocnej zabawie, były panie Elżbieta Sobczak i Ewa Rubisz. Odwiedziły nas także panie Ewa Malinowska i Anna Kobylańska. O 7.00 rano w sobotę posprzątaliśmy sale, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i musieliśmy rozejść się do domów. Tak zakończyła się ostatnia "Noc w szkole" klasy 3g gimnazjum.

Ewa Rubisz

Zanim na dobre rozpoczniemy wakacyjne leniuchowanie, sięgnijmy pamięcią do wieczoru z 7 czerwca 2019 roku, który na długo zostanie w sercach naszych gimnazjalistów. Bal Gimnazjalny 2019, bo o nim mowa, był ostatnią taką uroczystością w historii „starego” Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Organizowany przez 17 lat od 2002 był nieodłącznym elementem wieńczącym trzyletnią naukę naszych uczniów. Bal tradycyjnie rozpoczęliśmy fenomenalnym  POLONEZEM przygotowanym przez panie: Klaudię Lamch i Weronikę Idzikowską. Zaraz po tańcu przeszliśmy do rozdania naszych szkolnych oskarów czyli „ZŁOTE DĘBY 2019”. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii: „Najtęższy mózg „ – Oliwer Stróżyński 3g , „Sportowiec  szkoły” – Jakub Pilarski 3f , „Cięty język” – Natalia Piechota 3a, „Szkolna Miss” Klaudia Stefens 3f, „Szkolny mister” Marcin Borowiak 3g , „Wyjątkowy ktoś” – Ada Jurewicz 3f, ‘Super kumpel” – Szymon Jaruga 3a, „ Wybitny mówca” – Małgosia Wojsz 3g. Wśród nauczycieli wyróżnieni zostali: „Odkrycie roku” p. Robert Czysz, „Przyjaciel ucznia” p. Michał Garstkiewicz, „Wyątkowy uśmiech” – p. Ewa Rubisz oraz „Punktualność roku” p. Paulina Hącia.
Tuż ceremonii wręczenia Złotych Dębów niemal wszyscy wkroczyli na parkiet, by zaprezentować kolejny taniec, tym razem była to „Belgijka”. Od tego momentu bal rozpoczął się na dobre. Z małymi przerwami na posiłek wszyscy uczniowie radośnie bawili w rytm muzyki. W rolę prowadzących wcielili się: Kaja Łukomska 8e i Norbert Ziółkowski 8c a galę przygotowała p. Ilona Walkowiak.
Poniżej link do filmu z balu:

Michał Garstkiewicz