W związku z zaistniałą sytuacją została zawieszona również część  planowanych działań
w projekcie Erasmus+ „Women in art. Breaking Th invisibility loop” . Jednak nie poddajemy się
i wspólnie z partnerami projektu proponujemy pewne działanie, które można wykonać, nie wychodząc z domu. Zadanie to związane jest z przypadającym 21 marca Europejskim Dniem Twórczości Artystycznej i ma na celu zwrócenie uwagi na kobiety artystki, które poznajemy w ramach naszego projektu. Jedną z nich jest Rebeka Horn, która jako młoda osoba zachorowała, ponieważ pracowała z użyciem włókna szklanego bez zabezpieczeń, bez maski, ponieważ nikt jej nie powiedział, że było to niebezpieczne. W czasie długotrwałej choroby mocno odczuwała samotność i izolację. "Gdy czujesz się odizolowany lub samotny, odczuwasz olbrzymią tęsknotę za komunikacją oraz silną potrzebę porozumiewania się ze swoim ciałem"- mówiła. Sposobem na przezwyciężenie tego stanu stało się tworzenie „rzeźb ludzkich”. Jej prace, będące swego rodzaju przedłużeniem ciała, miały być formą komunikacji z innymi ludźmi.
Zachęcamy wszystkich do  wzięcia udziału w akcji artystycznej. Wykorzystajcie dostępne w domu materiały i stwórzcie kompozycję, będącą „przedłużeniem ciała”. Następnie zrób zdjęcie swojej pracy i opublikuj je (w poście publicznym) na Facebooku lub Instagramie dodając hashtag #StayAtHorn. Więcej informacji http://wiaerasmusproject.blogspot.com/2020/03/european-artistic-creativity-day.html oraz https://youtu.be/y2Fhr7ovJBg

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Drodzy Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Apelujemy, aby dzieci w okresie zawieszenia zajęć w szkołach nie spotykały się z rówieśnikami! Prosimy także o niekorzystanie z placów zabaw!

Łamanie tych zasad jest niezbezpieczne dla zdrowia ze względu na ogromna łatwość przenoszenia się koronawirusa.

Równoczesnie informujemy, że place zabaw w Luboniu są zamknięte do odwołania.

Jolanta Walczak

UWAGA!

O
d 16.03.2020r do odwołania sekretariat Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu będzie czynny od godziny 9.00 do 12.00.

Równocześnie prosimy,  aby wszyscy Rodzice, Opiekunowie i Goście ograniczyli wizyty w Szkole. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego 061 893 23 16, przez e-dziennik
oraz mailowego sekretariat@sp5.lubon.pl

Jolanta Walczak