Mały Wolontariat zaprasza do wzięcia udziału w Wielkiej Zbiórce Książek 2020. Książki zostaną przekazane Fundacji Zaczytani, która co roku tworzy w całej Polsce "Zaczytane Biblioteki’’. Powstają one w hospicjach, szpitalach, świetlicach środowiskowych i wielu innych miejscach, w których książka staje się przyjacielem osób potrzebujących. Wszystkich chętnych zapraszamy do przyniesienia książek zawiniętych w folię, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja rąk lub  rękawiczki) do dyżurki szkoły, w terminie 26.09-02.10. Zbieramy książki w stanie bardzo dobrym, wydane po roku 2000, przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zachęcamy do wspólnego pomagania i już teraz dziękujemy osobom, które zaangażują się w zbiórkę. 

                        

Konstancja Nowicka

W poniedziałek 14 września uczniowie klasy 8a razem z wychowawczynią p. Małgorzatą Szymankiewicz wybrali się na luboński cmentarz, aby uprzątnąć groby ofiar pomordowanych  w czasie II wojny światowej w obozie Karno-Śledczym w Żabikowie Uczniowie chętnie pracowali przy zmiataniu liści i ziemi z grobów oraz czyścili nagrobki. Pod koniec sprzątania zapalili znicz ku pamięci poległych. Wyjście to było dla młodzieży z SP5 okazją do ważnej refleksji nad wartościami, takimi jak pokój, patriotyzm, niepodległość, ponieważ podczas tej wycieczki  uczniowie wspominali, jak inne wcześniejsze pokolenia walczyły i oddawały życie za niepodległą Polskę. 

Joanna Krajnik kl.8a

PIERWSZE LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

1.Na stronie internetowej  szkoły kliknij w grafikę Dziennik Elektroniczny VULCAN umieszczoną w prawej części strony. Wyświetli się powitalna strona systemu.
 

2. Kliknij przycisk Załóż konto, a następnie wpisz adres e-mail, który podałeś wychowawcy lub sekretarzowi szkoły.
 

3. Zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Wyślij wiadomość.
 

4. Sprawdź skrzynkę swojej poczty elektronicznej. Przeczytaj wiadomość i kliknij link podany w treści, aby nadać własne hasło.


5. Wprowadź nowe hasło, którym będziesz się posługiwał, zaznacz opcję Nie jestem robotem i kliknij przycisk Ustaw nowe hasło.


6. Od tego momentu możesz logować się do systemu, korzystając z adresu e-mail i ustalonego przez siebie hasła.
 

7. Przeglądaj informacje o swoim dziecku, otwierając poszczególne zakładki.

 

Ewa Frąckowiak
Przejdź do strony:
Uczniowie