16 października nasi uczniowie brali udział w realizacji jednej ze scen filmu o lubonianach, którego rezyserem jest p.Łukasz Budzyński. Dzieci i młodzież pod opieką p.Doroty Mucha i p.Sławomira Wojciaka wystąpią w scenie zbiorowej w kościele w Wirach. Razem z uczniami innych szkół pięknie wykonali "Rotę". P.Mucha pełniła funkcję dyrygenta dla wszystkich śpiewających! Premiera filmu - podczas Gali Siewcy.

Jolanta Walczak

W dniu 18 października klasa 8d spotkała się z p. Grażyną Jujką zajmującą się szkoleniem psów i dogoterapią. Gościowi towarzyszył pies imieniem Satja. Uczniowie z uwagą wysłuchali opowieści  o tym, w jakim celu  i jakimi metodami szkoli się psy, w jaki sposób te zwierzęta mogą pomagać osobom chorym czy dotkniętym różnymi dysfunkcjami , jak na przykład dysfunkcje wzroku czy ruchu (pies przewodnik, pies asystujący) oraz na czym polega dogoterapia. Satja pokazała nam niektóre z efektów szkolenia psów: wykonywała polecenia, odnajdywała schowane przedmioty, ale przede wszystkim wzbudzała zachwyt swoim wyglądem i łagodnym usposobieniem. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Uczniowie klasy 2a postanowili swoje pomysły wrzucać do skrzynki pomysłów, które zostają realizowane podczas lekcji. Pierwszy pomysł został już zrealizowany. Uczennica Laura Monkiewicz postanowiła przybliżyć swoim koleżankom i kolegom sylwetkę akrobatki Alexandry Soldatovej, najlepszej gimnastyczki na świecie. Laura nie tylko opowiedziała o gimnastyce, ale też poprowadziła lekcję z elementami gimnastyki artystycznej. Pod koniec zajęć uczniowie mogli podziwiać krótki pokaz przygotowany przez uczennicę. Była to bardzo pouczająca i wspaniale przygotowana lekcja! 

Aleksandra Sołecka

Rozpoczęliśmy przygodę z MegaMisją. Trwa już od dwóch tygodni. Program oparty jest na pewnej sfabularyzowanej historii. Dzieci przenoszą się do cyfrowego laboratorium, gdzie czekają na nie pełne przygód misje. Nasza świetlica będzie uczestniczyła  w programie edukacji cyfrowej przez najbliższe 10 miesięcy. Poznamy m.in. zasady bezpiecznego korzystania z internetu, podstawy komunikacji, wskazówki dotyczące tworzenia i prezentowania własnych dzieł w sieci, sposoby na twórczą pracę w grupie. Główną realizatorką programu jest p. Magdalena Słomińska. Zaangażowane są także p. Anna Augustyniak i p.Paulina Kostrzewska. 

 

Magdalena Słomińska
Przejdź do strony:
Uczniowie