Tradycją naszej szkoły stał się udział naszych uczniów i nauczycieli w zbiórce żywności dla osób potrzebujących pomocy. Tak jak to ma miejsce dwa razy w roku, przed Świętami Bożego Narodzenia i przed Świętami Wielkanocnymi, również w tym roku młodzież naszej szkoły  przyłączyła się do tej szlachetnej akcji. Pierwszego grudnia wzięliśmy udział w zorganizowanej przez Wielkopolski Bank Żywności zbiórce w sklepie Biedronka przy ulicy Żabikowskiej w Luboniu. Poświecając swój wolny czas w sobotnie popołudnie, mogliśmy pomóc zebrac produkty żywnościowe i słodycze dla rodzin, dla których zorganizowanie świątecznego posiłku czy kupienie dzieciom słodyczy pod choinkę, może byc bardzo trudne lub niemożliwe. Dziękujemy młodzieży i nauczycielkom za pomoc i poświęcony czas. 

                 

Anna Kobylańska

W piątkowe popołudnie 14 grudnia dzieci z oddziału przedszkolengo, ich rodzice oraz nauczyciele spotkali się, aby wyczarować barwne ozdoby świąteczne i w miłej atmosferze przy wspólnej pracy spędzić owocnie czas. Powstały piękne kartki, bombki i inne ozdoby, które udekorowały naszą pachnącą, okazałą, żywą choinkę. Białe początkowo bombki zrobiły się święcące i kolorowe od cekinów i wstążeczek. Serdecznie dziękujemy za obecność i mile spędzony czas. Dzięki spotkaniu mieliśmy okazję poczuć ducha zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Niedawno odwiedził nas Mikołaj, a teraz u utęsknień czekamy na Gwiazdora!                                                                               

Katarzyna Ratajczak – wychowawca

W sobotni wieczór 15.12 w naszej szkole odbył się koncert świąteczny "Kolęda płynie z wysokości" Stowarzyszenia Pozytywny Luboń. Po raz drugi uczestniczyliśmy w zorganizowaniu tej muzycznej imprezy. Widzowie w pełni poczuli niezwykłą atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. Artyści przedstawili wyjątkowe interpretacje znanych kolęd oraz własne autorskie kompozycje.  

Jolanta Walczak

Przedświąteczny czas jest bardzo aktywny dla członków Szkolnego Koła Wolontariatu. 7 grudnia odbył się Wieczór Wolontariatu, w czasie którego wykonywaliśmy kartki świąteczne dla pacjentów Hospicjum Palium, a także malowaliśmy kolorowe motyle, które będą rozdawane w czasie wiosennych akcji. Naszym uczniom towarzyszyły panie z Lubońskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i rodzice - tradycją stało się to, że wspólne wolontariackie działania łącza pokolenia i pozwalają się uczyć od siebie nawzajem. Wieczór uświetniły występy naszych uczennic z klas gimnazjalnych. Można było także kosztować słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców. Wszystkim za zaangażowanie i pomoc bardzo dziękujemy!

Szkolne Koło Wolontariatu
Przejdź do strony:
Uczniowie