13 lutego uczniowie klasy VIIa pod opieką nauczycielek Małgorzaty Górki i Pauliny Hąci odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania znajdujące się na Starym Mieście. W czasie warsztatów siódmoklasiści poznali legendę o św. Marcinie, a także sekrety tradycyjnych, certyfikowanych rogali. Po zajęciach nieobca będzie im także gwara, ze znajomości której byli przepytywani. Spotkanie zakończyło się degustacją poznańskich przysmaków oraz pokazem koziołków na ratuszowej wieży. Warto poznawać lokalną historię!

Paulina Hącia

13 lutego odbyły się u nas w szkoe Targi Edukacyjne. W ramach projektu Edukacyjnego „Wybieram szkołę i zawód” zebraliśmy się w holu szkoły, aby uczestniczyć w spotkaniu prezentującym ofertę placówek oświatowych z Poznania i okolic. Targi odwiedziły osoby, które stoją przed ważną decyzją wyboru kolejnego etapu edukacyjno- zawodowego. Atmosfera tego miejsca, pokazy chemiczne, pokazy umiejętności zawodowych (budowlańcy, architekci, chemicy, kucharze i kelnerzy) oraz naoczne eksperymenty naukowe sprzyjały nawiązywaniu przyjaznych kontaktów i wspierały młodzież w wyborze szkoły. Bardzo licznie odwiedzili nas absolwenci, którzy  zachęcali do podjęcia nauki w 1 LO- Natalia Traczyk,V LO-Martyna Koćmierowska, X LO Julia Pokryszka, VIII  LO- Konrad Szychowiak, Lidka Wysocka, Liceum Marii Magdaleny – Zosia Wrzaskowska. Uczniowie i ich rodzice  poznawali  oferty szkół ponadpodstawowych, aby w niedalekiej przyszłości kontynuować naukę w wybranej placówce. Odwiedzili nas również przedstawiciele: Zespołu Szkół w Luboniu, Zespołu  Szkół Budownictwa nr1, ul. Rybaki,  Zespołu Szkół Budowlano- Drzewnych, Zespołu Szkół Mechanicznych, ul. Świerkowa,   Zespołu Szkół z Mosiny, Zespołu Szkół Licealno- Technicznych z Poznańskiego Dębca,  Zespołu Szkół z ul Działyńskich , XX LO z Poznania, XXXVIII LO z Poznania, Szkoły Gastronomicznej z ul. Podkomorskiej w Poznaniu, Zespołu Szkół Handlowych z ul. Śniadeckich w Poznaniu-  za co  serdecznie dziękujemy!
Serdeczne podziękowania dla p.Jolanty Skowrońskiej, p.Katarzyny Urbaniak, p.Magdaleny Madajczyk- Głowackiej, p.Ewy Jakubowskiej i p.Krzysztofa Dzydzana, którzy wyrazili gotowość do podjęcia współpracy z realizatorami  projektu, opiekowali  się młodzieżą podczas imprezy oraz przygotowali słodką kawiarenkę.

Aneta Łukomska Koordynator projektu edukacyjnego Wybieram szkołę i zawód, 2019

10.02 grupa 21 wolontariuszy pod opieką p.N.Szymczak i p.P.Dondajewskiego wzięła udział w kolejnej akcji na rzecz Hospicjum Palium w Poznaniu. Uczniowie "Piątki" pojawili się już o 8.00 pod kościołem p.w. św. Barbary i rozdawali pierniki oraz ulotki informujące o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz HP. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Lubonia.

Paulina Hącia

Witajcie, to my Zerówkowicze! Chcecie sprawdzić, co się u nas dzieje? Oto nasze  dokonania. Ostatnio mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach mydełkowych. Świetnie się przy tym bawiliśmy. Każdy z nas zrobił po dwa mydełka dla swoich najbliższych. Zobaczcie sami na zdjęciach! Zostaliśmy też zaproszeni na lekcję z cyklu "Moje hobby" do klasy 1a. Nasze starsze koleżanki opowiadały o swojej pasji - miłości do koni. Na koniec opowiadania zadawały nam pytania. Było bardzo miło, a jeszcze bardziej, gdy znaliśmy odpowiedź na pytania yes.

Magdalena Słomińska