Przejdź do strony:

Od Mistrzostwa Lubonia rozgrywki w unihokeju rocznik 2003 – 2005 rozpoczęli nasi chłopacy. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 5, a do rywalizacji przystąpiły jeszcze: SP1, SP2 i SP4. Po trzech meczach nasz zespół miał na koncie 9 punktów i mógł spokojnie przygotowywać się do kolejnego etapu. Wyniki:  SP5 – SP4   6:1, SP5 – SP1 4:0, SP 5 – SP3 5:0. W półfinale powiatu poznańskiego, który odbył się w Pecnej dnia 26 października, zameldowały się tylko dwa zespoły. Oba jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek miały już zapewniony awans do ścisłego finału. Nasi uczniowie ulegli gospodarzom 1:7 i z drugiego miejsca awansowali do Finału Powiatu Poznańskiego. Odbył się on 7 listopada w Szkole Podstawowej w Baranowie. Do rywalizacji przystąpili gospodarze z Baranowa, SP z Pecnej, SP z Paczkowa oraz nasi uczniowie. Turniej rozgrywany był systemem „Każdy z każdym”, dwie połowy po 8minut gry. Wszystkie mecze były niezwykle zacięte, a o ostateczniej kolejności zadecydowały małe punkty w tabeli. Wyniki poszczególnych spotkań: 
SP 5 – SP Baranowo 0:5, SP5 – SP Paczkowo 2:2, SP5 – SP Pecna  2:0.
Skład naszego zespołu: Jakub Biernacki 3a, Krystian Gąska 3a, Mateusz Jakubowski 3a, Adam Malujda 3a, Igor Nowak 3a, Jan Nowak 3a, Kacper Nowinka 3d, Patryk Nowinka 3d, Mateusz Ogrodzki 3a, Przemysław Pioterek 8d, Oliwier Stróżyński 3g, Mikołaj Wójkiewicz 3a. Gratulacje!!! 

Michał Garstkiewicz

W dniu 8 listopada nastąpiło oficjalne i uroczyste wręczenie nagrody w klasyfikacji zespołowej biegu „W drodze do maratonu”. W siedzibie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji z rąk Dyrektora pana Łukasza Miadziołko odebraliśmy pamiątkowy puchar oraz czek na 2000 zł do wykorzystania na sprzęt sportowy do szkoły. Warto podkreślić, że uczniowie lubońskiej Piątki trzeci raz z rzędu wygrywają klasyfikację generalną na najliczniejszą ekipę. Delegacja szkoły w składzie: Julia Breszyk, Weronika Gierka, Zuzanna Kubiak, Weronika Dombka oraz pan Michał Garstkiewicz (wszyscy 3a) nie kryli zadowolenia z osiągniętego wyniku i zapowiedzieli, że za rok też powalczą o pierwsze miejsce. Raz jeszcze ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy 13 października pojawili się na starcie biegu, by dumnie reprezentować naszą szkołę. Podziękowania również dla rodziców za wsparcie logistyczne i doping. Brawo Wy!!! 

Michał Garstkiewicz

Na bardzo wysokim 3.miejscu w powiecie poznańskim zakończyli rywalizację nasi zawodnicy rocznika 2003 -2005 w halowej piłce nożnej. Zanim dotarli do tego etapu, musieli przebrnąć rozgrywki miejskie oraz półfinał powiatu. Podczas Mistrzostw gminy odbywających się 24 października w przyszkolnej hali LOSiR rywalizowali z czterema lubońskimi podstawówkami. Wszystkie mecze rozstrzygnięte zostały na naszą korzyść :
SP 5 – SP 4    2:0
SP 5 – SP 3    6:1
SP 5 – SP 1    4:0
SP 5 – SP 2    2:1
Skład naszej drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda  Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Rosicki Filip 8b, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Patulski Krystian 8a, Gąska Krystian 3a, Nowak Igor 3a, Stróżyński Oliwier 3g. 
Kolejnym etapem był półfinał powiatu poznańskiego, w którym wystąpili mistrzowie gmin : Luboń, Murowana Goślina, Kleszczewo, Suchy Las oraz Czerwonak. Organizatorem i zarazem gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a o końcowej klasyfikacji decydowała ostatnia kolejka spotkań. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce i wywalczyła awans do ścisłego finału powiatowego. 
Skład drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Stróżyński Oliwier 3g, Pilarski Jakub 3f.
Finał powiatu odbył się 5 listopada, a  gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie. Rywalami naszych piłkarzy były zespoły: SP nr 2 ze Swarzędza, SP nr 2 z Kostrzyna, SP nr 2 z Komornik oraz wspomniana Murowana Goślina. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” Po czterech meczach nasi piłkarze mieli na koncie zwycięstwo, dwa remisy oraz przegraną. Ostatecznie uplasowali się na  wysokim 3 miejscu spośród 17 gmin powiatu poznańskiego startujących w zawodach. Ogromne gratulacje i powodzenia w kolejnych rozgrywkach!
Wyniki :
SP 5 Luboń – SP 2 Komorniki    3:1
SP 5 Luboń – SP 2 Kostrzyn       2:2
SP 5 Luboń – SP 1 Murowana Goślina   0:1      
SP 5 Luboń – SP 2 Swarzędz      2:2
Skład drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Stróżyński Oliwier 3g~.

Michał Garstkiewicz

31 października w Pecnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę w drużynie dziewcząt reprezentowały: Zuzanna Sułek 3a, Natalia Piechota 3a i Wiktoria Fredlich 3a. Skład reprezentacji chłopców: Jan Stando 8b i Paweł Mikołajczak 7b. Nasi uczniowie rozgrywali swoje mecze na bardzo wysokim poziomie, z ogromnym zaangażowaniem. Dziewczynki wywalczyły I miejsce w powiecie i awansowały do dalszych rozgrywek na poziomie rejonowym. Chłopcy po wymagających i trudnych meczach zostali sklasyfikowani na V miejscu w powiecie.
Czekamy na dalsze wygrane  mecze naszych supertenisistek! WIELKIE BRAWA. 

Jolanta Bednarczyk
Przejdź do strony:
Uczniowie