Przejdź do strony:

6 grudnia w Poznaniu odbyły się  rozgrywki na szczeblu wojewódzkim w tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a - Zuzanna Sułek, Natalia Piechota i Wiktoria Frelich. Do tak wysokiego szczebla rozgrywek awansowało 14 drużyn z naszego województwa. Nasze "złotka" okazały się najlepsze! Wygrały! Patrząc na ich technikę i taktykę gry, współdziałanie, okazywane sobie wzajemnie wsparcia, byłam pewna, że nie może być inaczej. Ciężka praca dziewczynek została nagrodzona. Zajmując I miejsce, awansowały do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się wiosną. Gratulujemy ogromnego sukcesu! 

Jolanta Bednarczyk

Historia rozpoczęła się 30 października bieżącego roku, kiedy w hali LOSIR odbyły się Mistrzostwa Miasta Luboń w jeździe na ergometrze wioślarskim. Były to eliminacje do finału Mistrzostw Powiatu Poznańskiego „Pierwszy Krok Wioślarski, które odbyły się w dniu dzisiejszym w Hotelu Sheraton. Do zawodów zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły:Jagoda Bobrowska 8e, Joanna Kozłowska 8d oraz Maksymilian Cichorek 8b. Dziewczęta bardzo ambitnie i pracowicie spędziły ostatnie tygodnie. Trenowały w domu i na sks-ach w klubie sportowym pod okiem nauczycielki Hanny Krężelewskiej, kształciły siłę i sprawność wioślarską. Finał był dużym wyzwaniem, bo trzeba było się zmierzyć z dystansem dwa razy dłuższym niż w półfinale. Bardzo pomocny był także trening w klubie wioślarskim KW04, gdzie w piątkowe popołudnie/23 11/ pod okiem trenera wioślarstwa, dziewczęta miały okazję zasmakować klubowego treningu. 27 listopada w Hotelu Sheraton emocji było niemało. Pierwsze w zawodach wystartowały dziewczęta, które były podzielone losowo na czteroosobowe zespoły. W pierwszej turze wystartowała Joanna Kozłowska .Mocno zestresowana, ale ambitna dziewczyna stanęła na wysokości zadania. Mimo zmęczenia dojechała do końca dystansu 500 metrów z czasem 2:01.2, to jest o 8 sekund lepszym niż na treningu. W drugiej turze wystartowała Jagoda Bobrowska, która zmierzyła się z trzema dziewczynami o bardzo wyrównanych możliwościach. Ciężki wysiłek i ogromna praca zapewniły Jagodzie pierwsze miejsce w turze drugiej. Wyścigi dziewcząt zakończyły się trzecią turą, gdzie wystartowała najlepsza zawodniczka ze szkoły w Pobiedziskach, która całe zawody wygrała. Jagodzie ostatecznie przypadło w udziale miejsce drugie. Jak na  Mistrzostwa Powiatu, to ogromny sukces! Kolejno w zawodach wystartowali chłopacy. Maksymilian zajął 4 miejsce w swojej turze, a 8 w klasyfikacji ogólnej.  Gratulujemy sukcesów! Mam nadzieję, że z młodymi zawodnikami  spotkamy się  w wioślarskim klubie. 

                                                                                          

H.Krężelewska

We wtorek 20.11.2018r. odbyła się siódma edycja Powiatowego  Konkursu Recytatorskiego  pod hasłem „Moja Ojczyzna Niepodległa”. Nad konkursem honorowy patronat objęła  Burmistrz Miasta Luboń.                                  Wyniki przedstawiają się nastepująco: W kategorii klas 1-3 I miejsce zajął Mikołaj Lechniak z SP 1 Luboń, II – Urszula Florek z SP 4 Luboń, III – Anna Dudzińska z SP 5 Luboń; wyróżnienia otrzymali: Wojciech Nawrocki i Hanna Niedźwiedź z ZS Luboń oraz Laura Monkiewicz z SP 5  Luboń. W kategorii klas 4-6 I miejsce zajął Piotr Dymek z SP 1 Komorniki, II - Barbara Kinas z SP im.Filipa Neri Luboń, III – Jan Galik ZS Luboń; wyróżnienia otrzymali: Marcin Ptak z SP 5 Luboń, Blanka Deskur  z SP 1 Komorniki , Jakub Jurewicz z SP im.Filipa Neri Luboń. W kategorii klas 7-8 i gimnazjum I miejsce zajął Łukasz Filipowicz z ZS Luboń, II – Małgorzata Wojsz  SP 5 Luboń, III – ex aequo: Katarzyna Michaluk i Wojciech Dudziński  SP5 Luboń; wyróżnienia otrzymali: Ida Wiatr ZS Luboń oraz Mateusz Dymek SP1 Komorniki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Luboń,  natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 pani Jolanta Walczak  wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe. 
Głownymi organizatorkami konkursu były: p.Katarzyna Wilińska-Jóźwiak i p. Barbara Małecka. 

 

Nagrodzonym i Uczestnikom gratulujemy !

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak

Kolejny raz odbył się Szkolny konkurs pieśni patriotycznej. Ta IV edycja  dotyczyła hymnu państwowego. 5 listopada 20178 roku klasy 4 -7 prezentowały cztery zwrotki tej pieśni. Były to prezentacja a cappella. Komisja oceniała poszczególne wykonania pieśni w zakresach: zgodność wykonania z zapisem nutowym, interpretacja muzyczna, czytelności tekstu oraz zaangażowanie każdego ucznia. Laureatem IV  edycji konkursu pt. Polska pieśń patriotyczna" zastała klasa 4a, drugie miejsce otrzymała klasa 5a, trzecie natomiast klasa 6a. Gratulujemy!!!!!

Dorota Mucha
Przejdź do strony:
Uczniowie