Przejdź do strony:

22.09 odbyły się  zawody w naszej stajni. Startujących było sporo. Zajęłam pierwsze miejsce w konkursie LL 75cm . Po zawodach - kolejne treningi, hubertusy. 3.11 wystartowałam w zawodach na Hipodromie Wola w Poznaniu - kuce 55cm i znów uplasowałam się na pierwszym miejscu. Start w konkursie 70cm dał nam ósme miejsce z jedną zrzutką. Teraz czeka nas start w sylwestrowych zawodach na Hipodromie Wola. 

Natalia Hoffmann

Jesteśmy szkołą przyjazną osobom niewidomym. Nasza szkoła otrzymała certyfikat SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM. Uzyskanie certyfikatu jest efektem działań podjętych w trakcie realizacji kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie", której celem było zwrócenie uwagi na niepełnosprawność i potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. Wraz z certyfikatem organizatorzy nadesłali podziękowania za udział w akcji i jej propagowanie w lokalnym środowisku. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

6 grudnia w Poznaniu odbyły się  rozgrywki na szczeblu wojewódzkim w tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a - Zuzanna Sułek, Natalia Piechota i Wiktoria Frelich. Do tak wysokiego szczebla rozgrywek awansowało 14 drużyn z naszego województwa. Nasze "złotka" okazały się najlepsze! Wygrały! Patrząc na ich technikę i taktykę gry, współdziałanie, okazywane sobie wzajemnie wsparcia, byłam pewna, że nie może być inaczej. Ciężka praca dziewczynek została nagrodzona. Zajmując I miejsce, awansowały do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się wiosną. Gratulujemy ogromnego sukcesu! 

Jolanta Bednarczyk

Historia rozpoczęła się 30 października bieżącego roku, kiedy w hali LOSIR odbyły się Mistrzostwa Miasta Luboń w jeździe na ergometrze wioślarskim. Były to eliminacje do finału Mistrzostw Powiatu Poznańskiego „Pierwszy Krok Wioślarski, które odbyły się w dniu dzisiejszym w Hotelu Sheraton. Do zawodów zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły:Jagoda Bobrowska 8e, Joanna Kozłowska 8d oraz Maksymilian Cichorek 8b. Dziewczęta bardzo ambitnie i pracowicie spędziły ostatnie tygodnie. Trenowały w domu i na sks-ach w klubie sportowym pod okiem nauczycielki Hanny Krężelewskiej, kształciły siłę i sprawność wioślarską. Finał był dużym wyzwaniem, bo trzeba było się zmierzyć z dystansem dwa razy dłuższym niż w półfinale. Bardzo pomocny był także trening w klubie wioślarskim KW04, gdzie w piątkowe popołudnie/23 11/ pod okiem trenera wioślarstwa, dziewczęta miały okazję zasmakować klubowego treningu. 27 listopada w Hotelu Sheraton emocji było niemało. Pierwsze w zawodach wystartowały dziewczęta, które były podzielone losowo na czteroosobowe zespoły. W pierwszej turze wystartowała Joanna Kozłowska .Mocno zestresowana, ale ambitna dziewczyna stanęła na wysokości zadania. Mimo zmęczenia dojechała do końca dystansu 500 metrów z czasem 2:01.2, to jest o 8 sekund lepszym niż na treningu. W drugiej turze wystartowała Jagoda Bobrowska, która zmierzyła się z trzema dziewczynami o bardzo wyrównanych możliwościach. Ciężki wysiłek i ogromna praca zapewniły Jagodzie pierwsze miejsce w turze drugiej. Wyścigi dziewcząt zakończyły się trzecią turą, gdzie wystartowała najlepsza zawodniczka ze szkoły w Pobiedziskach, która całe zawody wygrała. Jagodzie ostatecznie przypadło w udziale miejsce drugie. Jak na  Mistrzostwa Powiatu, to ogromny sukces! Kolejno w zawodach wystartowali chłopacy. Maksymilian zajął 4 miejsce w swojej turze, a 8 w klasyfikacji ogólnej.  Gratulujemy sukcesów! Mam nadzieję, że z młodymi zawodnikami  spotkamy się  w wioślarskim klubie. 

                                                                                          

H.Krężelewska
Przejdź do strony:
Uczniowie