Przejdź do strony:

W naszej szkole kolejny raz odbył się I etap konkursu Złota Żaba z matematyki. W konkursie wzięło udział 11 uczniów gimnazjum i 16 uczniów ze szkoły podstawowej. Organizatorem Konkursu jest Fundacja Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu, z którą każdego roku współpracuje kilkuset nauczycieli. Konkurs jest formą pracy z uczniem zdolnym i ambitnym. Nagradza uczniów łączących wiedzę z umiejętnością niestereotypowego myślenia i poszukiwania alternatywnych rozwiązań problemów. Do kolejnego etapu awansował Miłosz Lebiedź z klasy 3g gimnazjum. Miłosz jest autorem rozwiązania jednego z zadań, którego nie przewidział organizator konkursu a  które okazało się prawidłowe. Gratulujemy Miłoszowi i pani Elżbiecie Sobczak-Ellmann nauczycielce Miłosza. 

                   

Małgorzata Zgoła-szkolny koordynator konkursu

15 grudnia w Muzeum Bambrów Poznańskich miało miejsce filmowanie ostatnich scen do filmu przygotowywanego z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uczestnikami sceny były uczennice klasy 3 g: Małgosia Wojsz, Oliwia Panek, Marianna Kowańska i Zosia Kaczmarek. Ekipa filmowa to Mikołaj Zdyb i Piotr Witt. Scena przygotowana przez naszą szkołę przedstawia dziewczyny drące płótno na bandaże dla powstańców. Reżyserem filmu jest p.Łukasz Budzyński. 

Łukasz Budzyński

22.09 odbyły się  zawody w naszej stajni. Startujących było sporo. Zajęłam pierwsze miejsce w konkursie LL 75cm . Po zawodach - kolejne treningi, hubertusy. 3.11 wystartowałam w zawodach na Hipodromie Wola w Poznaniu - kuce 55cm i znów uplasowałam się na pierwszym miejscu. Start w konkursie 70cm dał nam ósme miejsce z jedną zrzutką. Teraz czeka nas start w sylwestrowych zawodach na Hipodromie Wola. 

Natalia Hoffmann

Jesteśmy szkołą przyjazną osobom niewidomym. Nasza szkoła otrzymała certyfikat SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM. Uzyskanie certyfikatu jest efektem działań podjętych w trakcie realizacji kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie", której celem było zwrócenie uwagi na niepełnosprawność i potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. Wraz z certyfikatem organizatorzy nadesłali podziękowania za udział w akcji i jej propagowanie w lokalnym środowisku. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka
Przejdź do strony:
Uczniowie