Na bardzo wysokim 3.miejscu w powiecie poznańskim zakończyli rywalizację nasi zawodnicy rocznika 2003 -2005 w halowej piłce nożnej. Zanim dotarli do tego etapu, musieli przebrnąć rozgrywki miejskie oraz półfinał powiatu. Podczas Mistrzostw gminy odbywających się 24 października w przyszkolnej hali LOSiR rywalizowali z czterema lubońskimi podstawówkami. Wszystkie mecze rozstrzygnięte zostały na naszą korzyść :
SP 5 – SP 4    2:0
SP 5 – SP 3    6:1
SP 5 – SP 1    4:0
SP 5 – SP 2    2:1
Skład naszej drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda  Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Rosicki Filip 8b, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Patulski Krystian 8a, Gąska Krystian 3a, Nowak Igor 3a, Stróżyński Oliwier 3g.
Kolejnym etapem był półfinał powiatu poznańskiego, w którym wystąpili mistrzowie gmin : Luboń, Murowana Goślina, Kleszczewo, Suchy Las oraz Czerwonak. Organizatorem i zarazem gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 5 w Luboniu. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie, a o końcowej klasyfikacji decydowała ostatnia kolejka spotkań. Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce i wywalczyła awans do ścisłego finału powiatowego.
Skład drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Stróżyński Oliwier 3g, Pilarski Jakub 3f.
Finał powiatu odbył się 5 listopada, a  gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie. Rywalami naszych piłkarzy były zespoły: SP nr 2 ze Swarzędza, SP nr 2 z Kostrzyna, SP nr 2 z Komornik oraz wspomniana Murowana Goślina. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” Po czterech meczach nasi piłkarze mieli na koncie zwycięstwo, dwa remisy oraz przegraną. Ostatecznie uplasowali się na  wysokim 3 miejscu spośród 17 gmin powiatu poznańskiego startujących w zawodach. Ogromne gratulacje i powodzenia w kolejnych rozgrywkach!
Wyniki :
SP 5 Luboń – SP 2 Komorniki    3:1
SP 5 Luboń – SP 2 Kostrzyn       2:2
SP 5 Luboń – SP 1 Murowana Goślina   0:1
SP 5 Luboń – SP 2 Swarzędz      2:2
Skład drużyny: Nowak Jan  3a, Malujda Adam 3a, Kaczorowski Oskar 3a, Nowinka  Patryk 3d, Nowinka  Kacper 3d, Wilczyński  Kacper 3a, Jakubowski  Mateusz 8a, Biernacki Jakub 3a, Stróżyński Oliwier 3g~.

Michał Garstkiewicz

31 października w Pecnej odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym. Naszą szkołę w drużynie dziewcząt reprezentowały: Zuzanna Sułek 3a, Natalia Piechota 3a i Wiktoria Fredlich 3a. Skład reprezentacji chłopców: Jan Stando 8b i Paweł Mikołajczak 7b. Nasi uczniowie rozgrywali swoje mecze na bardzo wysokim poziomie, z ogromnym zaangażowaniem. Dziewczynki wywalczyły I miejsce w powiecie i awansowały do dalszych rozgrywek na poziomie rejonowym. Chłopcy po wymagających i trudnych meczach zostali sklasyfikowani na V miejscu w powiecie.
Czekamy na dalsze wygrane  mecze naszych supertenisistek! WIELKIE BRAWA.

Jolanta Bednarczyk

We wtorek 23 października odbył się etap szkolny Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „ Moja Ojczyzna Niepodległa”.  Prezentowane przez uczniów utwory zostały bardzo dobrze dobrane i znakomicie przedstawione. W etapie rejonowym konkursu naszą szkołę będą reprezentować: z klas 1-3: Anna Dudzińska 1a, Kinga Markowska 2b, Damian Mikuszewski 2b, Laura Monkiewicz 2a; z klas 4-6 : Antoni Adamczewski 5b, Joanna Krajnik 6a, Marcin Ptak 4c, Martyna Szklarska 4a; z klas 7-8 i gimnazjum: Wojciech Dudziński 8a, Aleksandra Matuszak 3c, Katarzyna Michaluk 3d, Małgorzata Wojsz 3g.  Etap rejonowy odbędzie się 20.listopada o godz.15.30 w Szkole Podstawowej nr 5. Gratulujemy!!!

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak

17 października na poznańskim Hipodromie Wola odbył się Finał Województwa Wielkopolskiego w sztafetowych biegach przełajowych. Prawo startu w zawodach miały po dwie najlepsze ekipy z zawodów powiatowych. Nasza reprezentacja na bardzo wymagającej trasie biegu zaprezentowała się wyśmienicie, zajmując 9 miejsce w województwie na 36 startujących sztafet. Niejednokrotnie przyszło nam walczyć ze szkołami, które w swoich szeregach mają zawodników na co dzień trenujących w klubach lekkoatletycznych bądź w przyszkolnych UKS-ach. Tym bardziej wielkie słowa uznania należą się naszym chłopakom. Następna impreza biegowa dopiero na wiosnę, teraz czas przenieść się do hali, gdzie w najbliższych miesiącach czeka nas rywalizacja w uni piłce nożnej, ręcznej, siatkowej i koszykowej. Skład naszej sztafety: Adam Malujda 3a, Kacper Wilczyński 3a, Jakub Biernacki 3a, Mateusz Ogrodzki 3a, Oskar Kaczorowski 3a, Mateusz Jakubowski 3a, Patryk Nowinka 3d, Kacper Nowinka 3d, Winkel Wojciech 3f, Pilarski Jakub 3f, Wiktor Kocur 7b. WIELKIE BRAWA!!!

Michał Garstkiewicz