6 czerwca dzieci z klas 1-2 wzięły udział w XVII Konkursie Pięknego czytania pt. "I Ty zostań mistrzem pięknego czytania" organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Luboniu. Naszą szkołę reprezentowały; Anna Dudzińska kl.1a,Wojciech Stempczyński kl.1a,Oliwia Surowiec kl.1b,Piotr Przybysz kl.1c,Helena Fruba kl.1d,Beniamin Czub kl.1d,Laura Monkiewicz kl.2a,Filip Czawiak kl.2a, Franciszek Mwaba kl.2a, Ksenia Nuckowska  kl.2b, Helena Rusinek kl.2b i Damian Mikuszewski kl.2b. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. W kategorii kl.1-II miejsce zajęła Anna Dudzińska,Wojciech Stempczyński otrzymał wyróżnienie,w kategorii kl.2-III miejsce zajął Filip Czawiak, Franciszek Mwaba otrzymał wyróżnienie. Komisja nie mogła wyjść z podziwu i dumy, jak pięknie potrafią czytać najmłodsze dzieci. Wszystkim gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesówheart.

Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej

W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym  „Alchemik” bardzo dobry wynik uzyskała uczennica klasy 8a- Emilia Włoszyńska. Z kolei wyróżnienia otrzymali: Beata Wiśniewska 3g oraz Adam Frański 3g. Test, który rozwiązali, zawierał zadania zamknięte i opisowe zadanie otwarte. Nagrodzeni uczniowie wykazali się wiedzą oraz umiejętnością jej wykorzystania.
Szkolnym koordynatorem konkursu była p.Joanna Taberska.

Joanna Taberska

9 maja reprezentacja sześciu uczestników świetlicy opiekuńczo -wychowawczej w naszej szkole w składzie Vladyslav Malko 1B, Maksymilian Rouht 1B, Marcel Adamski 1B, Bartosz Marcinkowski 1A, Jan Bażego 2A, Bartosz Wasiak 4B wzięli udział w Lekkoatletycznej Olimpiadzie Sportowej na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Nasz skład dzielnie walczył o wspaniałe wyniki w różnych dyscyplinach: bieganie na czas, skok w dal, tor przeszkód czy rzucanie w dal. Każdy z uczestników po podsumowaniu wyników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Dla naszej świetlicy wywalczyli piękny złoty puchar oraz upominek w postaci sprzętu sportowego. Nie zabrakło przy dobrej zgranej zabawie i koleżeńskiej rywalizacji słodkości. Nagrodzeni, zadowoleni z udziału w olimpiadzie mimo lekkiego deszczu, który nie przeszkodził nam w dobrej zabawie, wróciliśmy z ochotą do udziału w kolejnych różnego rodzaju olimpiadach sportowych.

Sławomir Wojciak

Zwycięzcy I etapu Miejskiego Konkursu Ekologicznego- uczniowie klas najmłodszych oraz 4-8 i gimnazjum przygotowali prace do etapu międzyszkolnego (prezentacje multimedialne, komiksy "Ekologicznie na co dzień”, przyborniki wykonane z surowców wtórnych oraz prace plastyczne ”Walory przyrodnicze Wielkopolski”. Prace z każdej szkoły podstawowej w Luboniu (po 5 prac na każdym poziomie) wpłynęły do organizatora etapu miejskiego- SP4. Komisja konkursowa i Dyrekcja Kom- Lubu nagrodziła:
za  Komiks: Piotra Szymczaka - 1 miejsce nagroda specjalna KOM LUB;
za  Przybornik biurkowy: Marcina Ptaka - 3 miejsce (kl. 4-6), Martynę Janiszewską- 2 miejsce nagroda specjalna Kom- Lub.
Za plakat nagrody otrzymali: Laura Monkiewicz 3 miejsce (kl. 1-3), Stanisław Nowak 2 miejsce (kl. 1-3), Laura Monkiewicz - 1 miejsce - nagroda specjalna KOM- LUB, Stanisław Nowak - 3 miejsce nagroda specjalna KOM LUB, Martyna Janiszewska 1 miejsce (kl. 4-6), Martyna Janiszewska 1 miejsce - nagroda specjalna KOM- LUB (kl 4-6); Hanna Pietrzkiewicz - 2 miejsce (kl.4-6), Wojciech Kubala 1 miejsce (kl. 7-8), Maja Zborowska 3 miejsce (kl. 7-8), Ada Jurewicz - 3 miejsce nagroda specjalna KOM LUB (gimn.), Martyna Dondajewska  - 2 miejsce nagroda specjalna KOM- LUB (kl. 7-8). GRATULUJEMY!

Joanna Taberska, Lucyna Frankowska, Krzysztof Dzydzan