W ramach Święta Muzyki, który odbył się w naszej szkole pierwszego października przeprowadzony został  szkolny konkurs pt. "Hymn" w dwóch kategoriach. Laureatem w kategorii "Mazurek Dąbrowskiego" została Barbara Buciora uczennica klasy 6c. W kategorii "Hymn Szkoły" laureatką została Oliwia Surowiec uczennica klasy 2 b. Opiekunem konkursu była nauczycielka muzyki Dorota Mucha.

Dorota Mucha

Nasi uczniowie chętnie uczestniczą w konkursach, które pozwalają im  zaprezentować swoje hobby. Właśnie rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Fotograficzny „Wakacje w obiektywie”.  Pomysłodawcą konkursu i  jego opiekunem od lat jest nauczycielka Dorota Mucha. Oto tegoroczni laureaci: I miejsce Bartek Sułek – klasa 5c, II miejsce Filip Jóźwiak – klasa 5b, II miejsce Zosia Hącia – klasa 6 a, wyróżnienie: Mikołaj Biegalski klasa 5 b, Aleksander Buczyński – klasa 5c. Gratulujemy!

Dorota Mucha

18.10 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 odbyły się Mistrzostwa Miasta w unihokeju. Nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce. Skład drużyny: Paweł Mikołajczak, Wiktor Kocur, Szymon Deska, Bartosz Biernacki, WojciechKsiążkiewicz, Gabriel Pawlewski, Wojciech Hajder, Maciej Czerwiński, Wojciech Stęplewski. Opiekun Łukasz Budzyński.

Łukasz Budzyński

Reprezentacja szachowa wzięła udział mistrzostwach powiatowych w szachach drużynowych. Zawody odbyły się 15.10 w Kórniku w Hali Widowiskowo -Sportowej "Oaza". Zajęliśmy14 miejsce. Skład naszej drużyny: Kacper Kaczmarek, Szymon Banachowich, Franciszek Mwaba, Julia Witt, Maciej Akonom.  Opiekun Łukasz Budzyński.

Łukasz Budzyński