Z przyjemnością informujemy, że troje uczniów naszej szkoły - Zofia Kaczmarek i Dobrochna Stachecka z klasy 3g oraz Wojciech Dudziński z 8a zostało finalistami Matematycznego Konkursu Wojewódzkiego. Młodzież przygotowywała się przez długie miesiące, chodząc na kółko o 7:00, trzy razy w tygodniu. Mimo zwiększenia iliczby i trudności zadań udało się uzyskać tytuł finalisty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Elżbieta Sobczak- Ellamann.

SP5

Martyna Malinowska z klasy 3g została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Jej pasją sa podróże, zwiedzanie oraz poznawanie kultury, zwyczajów i tradycji różnych państw. Poświeciła bardzo duzo czasu na zgłębianie wiadomości przyrodniczych i geograficznych otaczającego świata. Uwielbia grać w gry planszowe, szczególnie w Chńczyka:) Martyna zmierza kontynuować naukę w Liceum o profilu matematyczno -geograficznym.
Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji! Martynę do Konkursu przygotowywała p.Aneta Jankowska-Łukomska.

Aneta Łukomska

20 lutego odbył się w naszej szkole wykład na temat depresji u dzieci i młodzieży. Prelegentką była dr hab.nauk med. p.Agnieszka Słopień, na co dzień pracująca w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele lubońskich szkół oraz rodzice uczniów. Temat depresji jest bardzo ważny i aktualny. W Polsce choroba ta występuje coraz częściej, stąd istotne jest, aby dorośli umieli dostrzec jej objawy i potrafili odpowiednio wspierać swoich podopiecznych.
Dziękuję p.pedagog Ewie Jakubowskiej za zorganizowanie szkolenia.

Jolanta Walczak

Uczestnicy konkursu ekologicznego, rozwiązując test, odpowiadali na pytania dotyczące utylizacji śmieci, segregacji odpadów i recyklingu, ekologii w życiu codziennym ze szczególnym uwzględnieniem zachowań dla ochrony klimatu, na pytania sprawdzające znajomość gatunków roślin i zwierząt chronionych, wiedzę o Parkach Narodowych i pomnikach przyrody w Luboniu. Zwycięzcami pierwszego etapu Miejskiego Konkursu Ekologicznego są:
z klas 4-6 : Marcin Ptak kl.4c-I miejsce, Martyna Janiszewska kl. 6a- II miejsce, Piotr Olejniczak kl. 6a- III miejsce;
z klas 7,8 i gimnazjalnych: Basia Smoczyk kl. 8d- I miejsce, Monika Traczyk kl.8c- II miejsce, Maja Reclik kl.8 c i Zuzanna  Waligórska kl 3f( gimnazjum)- III miejsce.
GRATULUJEMY i życzymy sukcesu w kolejnym etapie.

Joanna Taberska i Krzysztof Dzydzan