Przejdź do strony:

Jesteśmy szkołą przyjazną osobom niewidomym. Nasza szkoła otrzymała certyfikat SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM. Uzyskanie certyfikatu jest efektem działań podjętych w trakcie realizacji kampanii społecznej "Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie", której celem było zwrócenie uwagi na niepełnosprawność i potrzeby osób niewidomych i słabowidzących. Wraz z certyfikatem organizatorzy nadesłali podziękowania za udział w akcji i jej propagowanie w lokalnym środowisku. 

Magdalena Madajczyk-Głowacka

6 grudnia w Poznaniu odbyły się  rozgrywki na szczeblu wojewódzkim w tenisie stołowym dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3a - Zuzanna Sułek, Natalia Piechota i Wiktoria Frelich. Do tak wysokiego szczebla rozgrywek awansowało 14 drużyn z naszego województwa. Nasze "złotka" okazały się najlepsze! Wygrały! Patrząc na ich technikę i taktykę gry, współdziałanie, okazywane sobie wzajemnie wsparcia, byłam pewna, że nie może być inaczej. Ciężka praca dziewczynek została nagrodzona. Zajmując I miejsce, awansowały do rozgrywek ogólnopolskich, które odbędą się wiosną. Gratulujemy ogromnego sukcesu! 

Jolanta Bednarczyk

Historia rozpoczęła się 30 października bieżącego roku, kiedy w hali LOSIR odbyły się Mistrzostwa Miasta Luboń w jeździe na ergometrze wioślarskim. Były to eliminacje do finału Mistrzostw Powiatu Poznańskiego „Pierwszy Krok Wioślarski, które odbyły się w dniu dzisiejszym w Hotelu Sheraton. Do zawodów zakwalifikowało się troje uczniów naszej szkoły:Jagoda Bobrowska 8e, Joanna Kozłowska 8d oraz Maksymilian Cichorek 8b. Dziewczęta bardzo ambitnie i pracowicie spędziły ostatnie tygodnie. Trenowały w domu i na sks-ach w klubie sportowym pod okiem nauczycielki Hanny Krężelewskiej, kształciły siłę i sprawność wioślarską. Finał był dużym wyzwaniem, bo trzeba było się zmierzyć z dystansem dwa razy dłuższym niż w półfinale. Bardzo pomocny był także trening w klubie wioślarskim KW04, gdzie w piątkowe popołudnie/23 11/ pod okiem trenera wioślarstwa, dziewczęta miały okazję zasmakować klubowego treningu. 27 listopada w Hotelu Sheraton emocji było niemało. Pierwsze w zawodach wystartowały dziewczęta, które były podzielone losowo na czteroosobowe zespoły. W pierwszej turze wystartowała Joanna Kozłowska .Mocno zestresowana, ale ambitna dziewczyna stanęła na wysokości zadania. Mimo zmęczenia dojechała do końca dystansu 500 metrów z czasem 2:01.2, to jest o 8 sekund lepszym niż na treningu. W drugiej turze wystartowała Jagoda Bobrowska, która zmierzyła się z trzema dziewczynami o bardzo wyrównanych możliwościach. Ciężki wysiłek i ogromna praca zapewniły Jagodzie pierwsze miejsce w turze drugiej. Wyścigi dziewcząt zakończyły się trzecią turą, gdzie wystartowała najlepsza zawodniczka ze szkoły w Pobiedziskach, która całe zawody wygrała. Jagodzie ostatecznie przypadło w udziale miejsce drugie. Jak na  Mistrzostwa Powiatu, to ogromny sukces! Kolejno w zawodach wystartowali chłopacy. Maksymilian zajął 4 miejsce w swojej turze, a 8 w klasyfikacji ogólnej.  Gratulujemy sukcesów! Mam nadzieję, że z młodymi zawodnikami  spotkamy się  w wioślarskim klubie. 

                                                                                          

H.Krężelewska

We wtorek 20.11.2018r. odbyła się siódma edycja Powiatowego  Konkursu Recytatorskiego  pod hasłem „Moja Ojczyzna Niepodległa”. Nad konkursem honorowy patronat objęła  Burmistrz Miasta Luboń.                                  Wyniki przedstawiają się nastepująco: W kategorii klas 1-3 I miejsce zajął Mikołaj Lechniak z SP 1 Luboń, II – Urszula Florek z SP 4 Luboń, III – Anna Dudzińska z SP 5 Luboń; wyróżnienia otrzymali: Wojciech Nawrocki i Hanna Niedźwiedź z ZS Luboń oraz Laura Monkiewicz z SP 5  Luboń. W kategorii klas 4-6 I miejsce zajął Piotr Dymek z SP 1 Komorniki, II - Barbara Kinas z SP im.Filipa Neri Luboń, III – Jan Galik ZS Luboń; wyróżnienia otrzymali: Marcin Ptak z SP 5 Luboń, Blanka Deskur  z SP 1 Komorniki , Jakub Jurewicz z SP im.Filipa Neri Luboń. W kategorii klas 7-8 i gimnazjum I miejsce zajął Łukasz Filipowicz z ZS Luboń, II – Małgorzata Wojsz  SP 5 Luboń, III – ex aequo: Katarzyna Michaluk i Wojciech Dudziński  SP5 Luboń; wyróżnienia otrzymali: Ida Wiatr ZS Luboń oraz Mateusz Dymek SP1 Komorniki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Luboń,  natomiast Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 pani Jolanta Walczak  wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody książkowe. 
Głownymi organizatorkami konkursu były: p.Katarzyna Wilińska-Jóźwiak i p. Barbara Małecka. 

 

Nagrodzonym i Uczestnikom gratulujemy !

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak
Przejdź do strony:
Uczniowie