Martyna Malinowska z klasy 3g została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Jej pasją sa podróże, zwiedzanie oraz poznawanie kultury, zwyczajów i tradycji różnych państw. Poświeciła bardzo duzo czasu na zgłębianie wiadomości przyrodniczych i geograficznych otaczającego świata. Uwielbia grać w gry planszowe, szczególnie w Chńczyka:) Martyna zmierza kontynuować naukę w Liceum o profilu matematyczno -geograficznym.
Życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej edukacji! Martynę do Konkursu przygotowywała p.Aneta Jankowska-Łukomska.

Aneta Łukomska

20 lutego odbył się w naszej szkole wykład na temat depresji u dzieci i młodzieży. Prelegentką była dr hab.nauk med. p.Agnieszka Słopień, na co dzień pracująca w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele lubońskich szkół oraz rodzice uczniów. Temat depresji jest bardzo ważny i aktualny. W Polsce choroba ta występuje coraz częściej, stąd istotne jest, aby dorośli umieli dostrzec jej objawy i potrafili odpowiednio wspierać swoich podopiecznych.
Dziękuję p.pedagog Ewie Jakubowskiej za zorganizowanie szkolenia.

Jolanta Walczak

Uczestnicy konkursu ekologicznego, rozwiązując test, odpowiadali na pytania dotyczące utylizacji śmieci, segregacji odpadów i recyklingu, ekologii w życiu codziennym ze szczególnym uwzględnieniem zachowań dla ochrony klimatu, na pytania sprawdzające znajomość gatunków roślin i zwierząt chronionych, wiedzę o Parkach Narodowych i pomnikach przyrody w Luboniu. Zwycięzcami pierwszego etapu Miejskiego Konkursu Ekologicznego są:
z klas 4-6 : Marcin Ptak kl.4c-I miejsce, Martyna Janiszewska kl. 6a- II miejsce, Piotr Olejniczak kl. 6a- III miejsce;
z klas 7,8 i gimnazjalnych: Basia Smoczyk kl. 8d- I miejsce, Monika Traczyk kl.8c- II miejsce, Maja Reclik kl.8 c i Zuzanna  Waligórska kl 3f( gimnazjum)- III miejsce.
GRATULUJEMY i życzymy sukcesu w kolejnym etapie.

Joanna Taberska i Krzysztof Dzydzan

5 lutego w naszej szkole odbyły się zawody z piłki koszykowej dziewcząt. W zmaganiach wzięły udział cztery lubońskie szkoły (SP1, SP2, SP3, SP5). Losowanie przed zawodami nie było dla nas łaskawie. Pierwszy mecz, który wywołał największe emocje, nasze dziewczyny rozegrały z reprezentacją  SP3. Niestety, przegrały go 5:14. Porażka ta zmobilizowała zawodniczki i od tego momentu dały z siebie wszystko. Wygrały kolejne mecze ze szkołą SP2 (17:8) oraz z SP1 (16:4). Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczyny zdobyły 2 miejsce. Szkołę reprezentowały: Weronika Dombka 3a, Adrianna Kaczmarek 3a, Zuzanna Kubiak 3a, Ula Hawrusik 3g, Julia Ziemkowska 8c, Monika Traczyk 8c, Martyna Malicka 8c, Natalia Hoffmann 7a, Tacjana Kubiak 8d, Aleksandra Urbaniak 7b, Sandra Wajdzik 8a, Jagoda Bobrowska 8e oraz Kinga Wasik 8c. Wszyscy jesteśmy z Was dumni, a w szczególności nasi nauczyciele wychowania fizycznego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Julia Antkowiak, Zuzanna Karaszewska, Jagoda Bobrowska