6 czerwca grupa naszych uczniów, którzy zostali Laureatami  XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci pojechała do Łodzi na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im.hm. Janka Bytnara „Rudego”. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali książki i grę edukacyjną ”Twórcy Niepodległej”. Wzięli również udział w spotkaniu z zaproszonym gościem, którym była sanitariuszka, uczestniczka powstania warszawskiego. Wyjątkowe wyróżnienie, oprócz tytułu laureata, otrzymał Wojtek Konwiński z klasy 8b. Została mu przyznana Nagroda Specjalna Imienia „Rymwida” za pracę, którą napisał o swoim praprapradziadku – powstańcu wielkopolskim – Stefanie Kruszonie. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była krótka wycieczka po mieście, którą rozpoczęliśmy nasz pobyt w Łodzi. Przeszliśmy ulicą Piotrkowską, która jest reprezentacyjną ulicą miasta i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Następnie mogliśmy ochłodzić się w Muzeum Kanału „Dętka”, które mieści się w zabytkowym zbiorniku na wodę deszczową pod Placem Wolności. Ciekawa sesja fotograficzna odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim jest Pasaż Róży. Nasz spacer zakończyliśmy w Manufakturze. Wyjazd dla wszystkich był pełen niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie przejazdu.

Katarzyna Urbaniak i Paulina Hącia

6 czerwca dzieci z klas 1-2 wzięły udział w XVII Konkursie Pięknego czytania pt. "I Ty zostań mistrzem pięknego czytania" organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Luboniu. Naszą szkołę reprezentowały; Anna Dudzińska kl.1a,Wojciech Stempczyński kl.1a,Oliwia Surowiec kl.1b,Piotr Przybysz kl.1c,Helena Fruba kl.1d,Beniamin Czub kl.1d,Laura Monkiewicz kl.2a,Filip Czawiak kl.2a, Franciszek Mwaba kl.2a, Ksenia Nuckowska  kl.2b, Helena Rusinek kl.2b i Damian Mikuszewski kl.2b. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. W kategorii kl.1-II miejsce zajęła Anna Dudzińska,Wojciech Stempczyński otrzymał wyróżnienie,w kategorii kl.2-III miejsce zajął Filip Czawiak, Franciszek Mwaba otrzymał wyróżnienie. Komisja nie mogła wyjść z podziwu i dumy, jak pięknie potrafią czytać najmłodsze dzieci. Wszystkim gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesówheart.

Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej

W Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym  „Alchemik” bardzo dobry wynik uzyskała uczennica klasy 8a- Emilia Włoszyńska. Z kolei wyróżnienia otrzymali: Beata Wiśniewska 3g oraz Adam Frański 3g. Test, który rozwiązali, zawierał zadania zamknięte i opisowe zadanie otwarte. Nagrodzeni uczniowie wykazali się wiedzą oraz umiejętnością jej wykorzystania.
Szkolnym koordynatorem konkursu była p.Joanna Taberska.

Joanna Taberska

9 maja reprezentacja sześciu uczestników świetlicy opiekuńczo -wychowawczej w naszej szkole w składzie Vladyslav Malko 1B, Maksymilian Rouht 1B, Marcel Adamski 1B, Bartosz Marcinkowski 1A, Jan Bażego 2A, Bartosz Wasiak 4B wzięli udział w Lekkoatletycznej Olimpiadzie Sportowej na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Nasz skład dzielnie walczył o wspaniałe wyniki w różnych dyscyplinach: bieganie na czas, skok w dal, tor przeszkód czy rzucanie w dal. Każdy z uczestników po podsumowaniu wyników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Dla naszej świetlicy wywalczyli piękny złoty puchar oraz upominek w postaci sprzętu sportowego. Nie zabrakło przy dobrej zgranej zabawie i koleżeńskiej rywalizacji słodkości. Nagrodzeni, zadowoleni z udziału w olimpiadzie mimo lekkiego deszczu, który nie przeszkodził nam w dobrej zabawie, wróciliśmy z ochotą do udziału w kolejnych różnego rodzaju olimpiadach sportowych.

Sławomir Wojciak