14 września gimnazjaliści wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Poznańskiego w Kolarstwie MTB, które zostały zorganizowane w Tarnowie Podgórnym.

Pozycje medalowe udało się wywalczyć naszym trzecioklasistom jadącym na dystansie 4200m. Pierwsze miejsce zajął Patryk Orłowski (3 g), II - Krzysztof Wiciak (3 a), III- Mikołaj Wąsowicz (3 b). Na czwartej pozycji uplasował się Michał Gil (3 b), na piątej - Filip Nowak (3 h), a na szóstej - Piotr Swarcewicz (3 c). Z kolei drugoklasista Jakub Knitter (2a) oraz Zuzanna Anioł z klasy 3 d, jadący na dystansie 3300m, zajęli odpowiednio V i VI miejsce. Na tym samym dystansie uczeń klasy I f Paweł Reksiński zajął IV miejsce.

Młodym sportowcom gratulujemy sukcesów i determinacji w dążeniu do celu.

Marcin Zabłocki

Zaledwie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a nasi uczniowie już odnieśli sukces sportowy. Gimnazjum nr 2 przystąpiło do kolejnej - trzeciej - edycji piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. To największa impreza piłkarska organizowana w naszym kraju dla dzieci i młodzieży W tym roku w 16 województwach rywalizuje ponad 16 tys. drużyn w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 i 12-13 lat. Celem tego przedsięwzięcia jest promowanie sportowej rywalizacji w duchu fair play.

W dniu 10.09.2012 na boisku ORLIK w Wirach odbyły się eliminacje gminne. Wzięło w nich udział trzydzieścioro naszych reprezentantów z klas pierwszych - dwie drużyny: chłopców i dziewcząt. Po wyrównanej walce zajęliśmy pierwsze miejsce wśród chłopców i dziewcząt! Awansowaliśmy do dalszej rundy. Teraz przed nami eliminacje wojewódzkie, które odbędą się w dniach 20-25 września.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych meczach.

Opiekunowie: Krzysztof Błaszczyk i Michał Garstkiewicz