W środę 26.09.2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień powitaliśmy w hallu szkoły, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć fragment sztuki "Tristan i Izolda" po niemiecku.

Po spektaklu przygotowanym przez uczniów klasy III h pod opieką pani Anny Trąbały nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naukę języków obcych, na który gimnazjaliści przygotowali wiele ciekawych prac. Uczniowie w graficzny sposób przekonywali siebie nawzajem, dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, których lekcje oferuje nasza szkoła.

Małgorzata Szymankiewicz

W dniu 21.09.2012 na przyszkolnym boisku Orlik w Kleszczewie odbył się ćwierćfinał województwa Wielkoposkiego III Turnieju Orlika o Puchar Donald Tuska.

Nasi pierwszokliasiści w składzie : Pawlicki Eryk, Skrzypczak Michał, Grundkiewicz Kacper, Łukowiak Arek, Reksiński Paweł, Dotka Mariusz, Janik Dawid, Halamus Kacper, Napierała Wojtek zajęli 3 miejsce, ulegając nieznacznie ekipom z Kleszczewa i Tulec. Wyższość naszej drużyny natomiast musiały uznać zespoły ze Swarzędza i Koziegłów.

Wszyskie mecze turnieju stały na dość wysokim poziomie. Wszystkie przebiegały w myśl zasady "fair play".

Zwycięzcom oraz uczestnikom gratulujemy.

Michał Garstkiewicz

20 września na boisku przy ul. Rzecznej oraz przyległych do niego wałach nadwarciańskich odbyły się Mistrzostwa Lubonia w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody, jak co roku, zorganizował Szkolny Związek Sportowy Miasta Luboń.

W tegorocznej edycji Gimnazjum nr 2 zgłosiło dziesięcioosobowe sztafety dziewcząt i chłopców. Sprzyjała nam pogoda, dopisywały humory (szczególnie po wyścigu). Dzięki zdolnościom naszych uczniów, mobilizacji opiekunów oraz doskonałemu przygotowaniu techniczno - taktycznemu obydwie sztafety odniosły sukces, pokonując ekipy z lubońskiego Gimnazjum nr 1. Dziewczęta wręcz rozgromiły swoje rywalki, uzyskując półtorej minuty przewagi na mecie.Drużynę dziewcząt przygotowały panie: Hanna Grus-Krężelewska i Jolanta Bednarczyk, a drużynę chłopców - panowie Michał Garstkiewicz i Marcin Zabłocki.

Wszystkim młodym Sportowcom oraz ich nauczycielom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Hanna Grus-Krężelewska

16 września br. nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyła się trzecia edycja "Biegu z Klasą", który zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej PARTNER. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

"Bieg z Klasą" to projekt powstały z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Startować w nim mogły całe rodziny a także reprezentacje szkół. Ideą przyświecającą organizatorom było spopularyzowanie biegania jako najprostszej formy ruchu wśród młodzieży i dorosłych, a także zachęcenie uczniów szkół i całych rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tegoroczna impreza zgromadziła sześciuset zawodników. Reprezentacja naszego gimnazjum startowała w biegu po raz drugi i liczyła ponad pięćdziesięcioro biegaczy.

Zofia Stolaś wraz z obecnymi nauczycielami