12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony w Polsce od 2004 roku. W ramach obchodów DBK co roku odbywają się akcje informacyjne i edukacyjne, mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

Organizatorzy DBK 2012

Zawody odbyły się 12.10.2012r. w miniony piątek na poznańskiej Woli. Reprezentacja dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych zajęła 19. miejsce w końcowej klasyfikacji. Osiągnięcie to zasługuje na gratulacje, ponieważ na tym etapie zawodów wielu uczestników trenuje systematycznie lekkoatletykę - biegi długie.

Zauważyć trzeba również, że startowało ponad 40 zespołów, a nasze dziewczęta znalazły się w pierwszej połowie stawki! Ukształtowanie trasy utrudniało dodatkowo startującym zawodniczkom bieg, ponieważ dziewczęta musiały najpierw biec ostro w dół, a następie były dwa podbiegi.

GRATULUJĘ!!!

Zofia Stolaś

6 października na basenie AWF w Poznaniu odbyły się miejskie zawody w pływaniu. Nasza sztafeta zmierzyła się z reprezentacją Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Byliśmy bezkonkurencyjni! Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do kolejnego etapu.

8 października na basenie w Kórniku stanęliśmy obok najlepszych ekip pływackich w powiecie. Zajęliśmy III miejsce, za drużynami z Koziegłów i Suchego Lasu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom - pani Hannie Krężelewskiej i panu Marcinowi Zabłockiemu.

27 września 2012 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs muzyczny ŚPIEWAM/ GRAM. Uczniowie uczestniczący w konkursie zaprezentowali ciekawe interpretacje muzyki klasycznej, muzyki filmowej, piosenki takich zespołów jak Czerwone Gitary, Lady Pank.

Laureaci:

• kategoria multiinstrumentalista: Jakub Lesiński,
  • kategoria instrumentalna - Marta Gajzlerowicz
  • kategoria - duet: Oliwia Kruger, Antonina Kwiatkowska, Kamila Malinowska, Katarzyna Kubacka
  • kategoria śpiew solo: Patryk Matusiak.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych udanych występów!

D.M.