W naszej Szkole od kilku tygodni odbywały się gorące przygotowania do udziału Szkolnego Zespołu Muzycznego PIANO - FORTE w niecodziennym Koncercie. Młodzież na pozalekcyjnych zajęciach muzycznych wraz ze swoim dyrygentem Panią Dorotą Muchą poznawała utwory muzyczne, którymi były znane melodie filmowe Johna Williama, jak Double Trauble, Dry Your Tears, Afrika, Suita z Harry'ego.

Projekt przewidywał współpracę kilku chórów młodzieżowych i orkiestry studentów Poznańskiej Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyrekcją Adam Domurata. Pomysłodawcą projektu jest studentka - Patrycja Kubiak. Próby wszystkich zespołów odbywały się na terenie Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

II Koncert Charytatywny DRY YOUR TEARS CoOperate Orchestra dla SANCTUARY FOR KIDS odbył się 26 października 2012r. w Poznaniu - Aula Nowa. Jego głównym celem była zbiórka środków finansowych na podstawowej potrzeby dla dzieci z Afryki. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów było przybycie na Koncert dużej ilości publiczności. Niestety, wiele osób musiało zrezygnować z wysłuchania swoich ulubionych melodii filmowych, gdyż nie wpuszczono ich na widownię ze względów bezpieczeństwa.

Dorota Mucha

Dzień Patrona obchodziliśmy w tym roku w poniedziałek 22 października. Święto należy do tradycji naszej szkoły, byśmy mogli dłużej niż na co dzień pomyśleć o Ojcu świętym Janie Pawle II i zastanowić się, czy postępujemy zgodnie z zasadami, które starał się przekazać młodzieży.

Rano wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Podczas nabożeństwa pięknie śpiewał zespól wokalny pod kierunkiem p. Doroty Muchy. W szkole odbył się okolicznościowy apel. Najpierw złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze przed tablicą pamiątkową Ojca świętego. Następnie zespół wykonał hymn szkoły. Pieśń ta przypomina, że powinniśmy wsłuchiwać się w Słowa Patrona, a "młodość to radość i miłość, która ocali nasz świat". Podczas spotkania w holu wysłuchaliśmy też recytacji Joasi Spychały z klasy 2d, która zajęła I miejsce w etapie szkolnym I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej. Asia wraz z Patrykiem Matusiakiem oraz Weroniką Szczotką będą reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie tego konkursu.

G2

Dnia 18.10.2012r w hali Zespołu Szkół w Niechanowie odbył się finał rejonu Poznań- Wschód w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt. Nasze Gimnazjum reprezentowały uczennice, które zajęły w powiecie pierwsze miejsce - Kinga Kaczmarek oraz Marysia Nowak. Turniej odbył się 24.09.2012 r. w miejscowości Pecna.

W finale rejonowym w Niechanowie rywalizowało osiem drużyn, w tym reprezentantki naszego gimnazjum. Zawodniczki podzielone były na dwie grupy: A i B. W grupie A nasze dziewczyny nie miały sobie równych. Bez trudności wygrały rywalizację w swojej grupie, plasując się na pierwszym miejscu. W ten sposób dostały się do ścisłego finału. Pierwszy mecz finałowy wygrały, natomiast ostatni przegrały, ulegając zespołowi z Trzemeszna 2:3. Nasze tenisistki w całym turnieju zajęły II miejsce. Tym samym zagwarantowały sobie udział w zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Krzyżu Wkp.

Dziękujemy Marysi i Kindze za wspaniałą postawę sportową, duże zaangażowanie oraz walkę do ostatniego punktu. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.

Barbara Potocka - Taczak

18 października br. odbył się XII Bieg Przełajowy Terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego, w którym wzięliśmy udział. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Stanisław Wysocki (kapitan), Joanna Celler, Oliwia Miłek i Marta Pawlak.

Wystartowaliśmy o godzinie 9:47. Na trasie czekały na nas najróżniejsze pytania. Dotyczyły one wiedzy, np. o Parkach Narodowych w Polsce, zwierzętach, recyklingu itp. Po przebytej trasie wraz z p.Stankiewicz pojechaliśmy do Grajzerówki, gdzie czekał na nas poczęstunek oraz ciepłe napoje.

O godzinie 15:00 ogłoszone zostały wyniki. Zajęliśmy wysoką lokatę - czwartą. Zdobyliśmy 109,5 pkt., a szkoła, która nas wyprzedziła, miała tylko o 1 pkt więcej! Satysfakcjonuje nas jednak takie miejsce, ponieważ liczy się zabawa. Otrzymaliśmy śpiwory oraz medale. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że za rok drużyna z naszej szkoły zajmie miejsce na podium.

Serdecznie dziękujemy Pani Marlenie Miłek i Panu Markowi Cellerowi za pomoc w przywiezieniu uczniów Gimnazjum nr 2 do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Asia Celler