Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej:
Do etapu rejonowego konkursu z wiedzy o społeczeństwie zakwalifikowali się: Wojciech Taisner (3d) i Michał Gil (3b).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego:
Do etapu rejonowego konkursu z języka polskiego zakwalifikowali się: Ilona Nyga (3e), Kinga Kaczmarek (3d), Wiktora Walla (2c), Dagmara Czajka (3d), Anna Ofierzyńska (3b), Iga Skrzypczak (2a), Jakub Kosmaczewski (3f) i Mikołaj Roszyk (3h).
Do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowali się: Anna Ofierzyńska (3b), Iga Skrzypczak (2a), Jakub Kosmaczewski (3f) i Mikołaj Roszyk (3h).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego:
Do etapu rejonowego konkursu z historii zakwalifikował się Wojciech Taisner z klasy 3 d.
Do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikował się Wojciech Taisner z klasy 3 d.

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego:
Do etapu rejonowego konkursu z matematyki zakwalifikował się Wojciech Taisner z klasy 3 d.

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego:
Do etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego zakwalifikowali się: Karolina Trofimow (2b), Patryk Połomski (3d), Wojciech Taisner (3d) i Bartłomiej Włodarczak (3a).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego:
Do etapu rejonowego konkursu z fizyki zakwalifikowali się: Kamila Marnocha (3g), Katarzyna Paciorkowska (3f), Wojciech Taisner (3d) i Dariusz Matczak (3b).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego:
Do etapu rejonowego konkursu z chemii zakwalifikowała się Karolina Paszek z klasy 3 f.

GRATULUJEMY!

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był zupełnie inny niż pozostałe dni roku szkolnego. Torby zostały zastąpione kolorowymi, papierowymi torebkami do prezentów, zamiast worków ze strojem do wychowania fizycznego uczniowie przynieśli talerze i półmiski ze słodkościami.

Najpierw spotkaliśmy się wszyscy w holu. Laureaci szkolnych konkursów otrzymali dyplomy i upominki:w konkursie pisania listów i kartek w języku obcym: Kuba Włodarczyk (3a), Daniel Łukowiak (3e) , Mateusz Adamczak (3a), Wiktoria Walla (2c) Karina Frąckowiak (1e), w szkolnym konkursie "Hej, Kolęda, Kolęda": Antonina Kwiatkowska, Oliwia Miłek, Dominika Jóźwiak, Aleksandra Kowańska, Martyna Stefaniak, Karina Lewicka, w konkursie na najładniejszą skarpetę świąteczną (zorganizowanym przez Samorząd Szkolny): klasa II d (I miejsce), klasa II g (II miejsce) i klasa III b (III miejsce).

Później obejrzeliśmy jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Wagner i p. Patryka Dondajewskiego. Podziwialiśmy znakomitą grę uczniów, świetny scenariusz oraz mądre przesłanie.

Po przedstawieniu nauczyciele zadebiutowali jako zespół wokalny! Wspólnie wykonali kilka tradycyjnych kolęd. Na pianinie akompaniowała p. Justyna Szczodrak. Uczniowie, początkowo nieco onieśmieleni, po chwili również przyłączyli się do śpiewania. Po części ogólnej poszczególne klasy udały się do swoich sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem z kolegami, koleżankami i wychowawcą, wręczyliśmy sobie nawzajem upominki oraz skosztowaliśmy wypieków.

Wszyscy wychodzili ze szkoły uśmiechnięci. Teraz przed nami prawdziwe spotkania wigilijne.

Wesołych Świąt!

Konkurs pisania listów i kartek świątecznychw językach obcych i j. polskim

W naszym Gimnazjum uczniowie z radością oczekują świąt Bożego Narodzenia. Cieszą się z narodzin Jezusa, ale także z odwiedzin św. Mikołaja.

Aby ułatwić św. Mikołajowi pracę, napisali do niego listy w językach obcych (pod okiem nauczycielek: pani Magdaleny Madajczyk-Głowackiej - j. francuski, pani Katarzyny Jankowskiej-Kostrzewy - j.angielski i pani Justyny Szczodrak - j.niemiecki).

W swoich listach prosili nie tylko o rzeczy dla siebie. Pomyśleli także o potrzebach bezdomnych, ubogich, chorych, walczących o pokój, nauczycieli...

J.Szczodrak

6 grudnia odbył się SZKOLNY KONKURS KOLĘD "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA". W świątecznie przystrojonej sali przed jury (p. Dorota Mucha i p. Justyna Szczodrak) zaśpiewali i zagrali nasi uczniowie.

W kategorii "DUET" wyróżnione zostały Antonina Kwiatkowska (klasa 1 e) i Oliwia Miłek (klasa 1 a). Dziewczyny wykonały własną kompozycję pt. "Wigilijny stół". W kategorii "ŚPIEW SOLOWY" komisja doceniła wykonanie kolędy pt. "Bosy pastuszek" przez Dominikę Jóźwiak. W kategorii "INSTRUMENTALNA" wyróżniono Aleksandrę Kowańską (klasa 1 f) z kolędą "Oj, maluśki, maluśki", Martynę Stefaniak (klasa 1 b) z kolędą "Jezus malusieńki" (flet) oraz Karinę Lewicką (klasa 1 e) z "Cicha noc".

Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!

G2