13 marca 2013 w poznańskim Domu Bretanii odbyło się wręczenie nagród w XIV Konkursie Plastycznym „A to jest dla mnie Francja właśnie…” Wśród nagrodzonych znalazła się Sara Rotnicka z kl.3f. Jej dwie prace znalazły się w grupie 15 na 251 zgłoszonych na konkurs.

Temat tegorocznej edycji brzmiał: „Moje ulubione miejsce w Poznaniu”. Prace te pokazane będą na wystawie na bretońskiej wyspie Houat, następnie w Rennes, by przybliżyć Poznań francuskim partnerom naszego regionu (Poznań i Rennes to miasta partnerskie). Sara wykonała trzy prace, dwie znalazły uznanie jury. Przedstawiają one poznańską katedrę i Stary Rynek. Wszystkie wyróżnione prace oglądać można na wystawie w Domu Bretanii przy Starym Rynku 37. Gratulujemy Sarze sukcesu i zachęcamy do rozwijania talentu plastycznego!

Magdalena Madajczyk-Głowacka

7 marca w Lublinie odbyła się Gala Roku Żołnierzy Wyklętych, podczas której zostały wręczone nagrody laureatom ogólnopolskiego konkursu „Epizody Niepodległości – Żołnierze Wyklęci”.  W Gali uczestniczyły Sara Rotnicka i Iga Skrzypczak z p. Romaną Kłos. Dziewczyny otrzymały upominki oraz dyplomy za zajęcie drugiego miejsca w kategorii prac multimedialnych. Odebrały także nagrodę dla Zuzanny Janickiej, która zwyciężyła w kategorii literackiej. Następnie odbył się koncert.  Wokalistki: Halina Mlynkova, Katarzyna Groniec i Paulina Przybysz wcieliły się w „Morowe Panny” i lirycznie wprowadziły gości w świat wojennego podziemia. Akompaniował im zespół Maleo Reggae Rockers. Po koncercie odbył się uroczysty bankiet, podczas którego laureaci mieli okazję wymienić spostrzeżenia z organizatorami i patronami całego przedsięwzięcia, m. in. przedstawicielami Fundacji Niepodległości, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Powstania Warszawskiego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Sara Rotnicka, Iga Skrzypczak

Nasza szkolna Gimnazzzetka jest w ścisłym finale województwa! Gazeta okazała się bezkonkurencyjna. Znalazła się wśród pięciu wyróżnionych gazet z województwa wielkopolskiego i wśród 50 najlepszych w całym kraju - w ogólnopolskim konkursie Junior Media. Jury składające się z zawodowych dziennikarzy brało pod uwagę: 1) oryginalność gazetek szkolnych, 2) jakość zamieszczonych artykułów, 3) jakość zdjęć, 4) ogólne wrażenie artystyczne. Zdobyliśmy główną nagrodę. Najlepsze gazetki szkolne wydrukowane zostaną w drukarni prasowej na gazetowym papierze i dostarczone do naszej szkoły.

http://juniormedia.pl/wp-content/uploads/2013/03/LAUREACI-LUTOWEGO-KONKURSU-JUNIOR-W-DRUKU.pdf

Gratulacje dla wszystkich młodych adeptów dziennikarstwa i opiekunek: p. Walkowiak i p. Wodzyńskiej-Skotarczak.

Ilona Walkowiak
Uczniowie