Dnia 29.10.2012 r. odbył się w hali sportowej Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wkp finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze gimnazjum reprezentowały mistrzynie powiatu poznańskiego oraz wicemistrzynie zawodów regionalnych- Kinga Kaczmarek i Marysia Nowak.

Barbara Potocka -Taczak

Sobotnie spotkanie z poezją

Ponad trzystu młodych recytatorów przybyłych z najodleglejszych miast Wielkopolski, wielogodzinne przesłuchania prowadzone przez członków pięciu komisji, kumulacja wrażeń artystycznych, sprawna organizacja imprezy, przyjazna atmosfera i liczne pozytywne komentarze uczestników uroczystości - za nami zakończony sukcesem II etap I Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej pod hasłem "Na moich ustach zawsze Jego chwała", który odbył się 27 października w gmachu Gimnazjum nr 2. Pomysłodawcą tego niezwykłego przedsięwzięcia był pan Krzysztof Matusiak, właściciel Wydawnictwa Król Maciuś I, a realizatorami uroczystości dyrekcja naszej szkoły.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański, Marszałek Województwa Wielkopolskiego pan Marek Woźniak, Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Anna Wodzyńska-Skotarczak

W naszej Szkole od kilku tygodni odbywały się gorące przygotowania do udziału Szkolnego Zespołu Muzycznego PIANO - FORTE w niecodziennym Koncercie. Młodzież na pozalekcyjnych zajęciach muzycznych wraz ze swoim dyrygentem Panią Dorotą Muchą poznawała utwory muzyczne, którymi były znane melodie filmowe Johna Williama, jak Double Trauble, Dry Your Tears, Afrika, Suita z Harry'ego.

Projekt przewidywał współpracę kilku chórów młodzieżowych i orkiestry studentów Poznańskiej Akademii Muzycznej w Poznaniu pod dyrekcją Adam Domurata. Pomysłodawcą projektu jest studentka - Patrycja Kubiak. Próby wszystkich zespołów odbywały się na terenie Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

II Koncert Charytatywny DRY YOUR TEARS CoOperate Orchestra dla SANCTUARY FOR KIDS odbył się 26 października 2012r. w Poznaniu - Aula Nowa. Jego głównym celem była zbiórka środków finansowych na podstawowej potrzeby dla dzieci z Afryki. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów było przybycie na Koncert dużej ilości publiczności. Niestety, wiele osób musiało zrezygnować z wysłuchania swoich ulubionych melodii filmowych, gdyż nie wpuszczono ich na widownię ze względów bezpieczeństwa.

Dorota Mucha

Dzień Patrona obchodziliśmy w tym roku w poniedziałek 22 października. Święto należy do tradycji naszej szkoły, byśmy mogli dłużej niż na co dzień pomyśleć o Ojcu świętym Janie Pawle II i zastanowić się, czy postępujemy zgodnie z zasadami, które starał się przekazać młodzieży.

Rano wszyscy uczestniczyliśmy we Mszy świętej. Podczas nabożeństwa pięknie śpiewał zespól wokalny pod kierunkiem p. Doroty Muchy. W szkole odbył się okolicznościowy apel. Najpierw złożyliśmy kwiaty oraz zapaliliśmy znicze przed tablicą pamiątkową Ojca świętego. Następnie zespół wykonał hymn szkoły. Pieśń ta przypomina, że powinniśmy wsłuchiwać się w Słowa Patrona, a "młodość to radość i miłość, która ocali nasz świat". Podczas spotkania w holu wysłuchaliśmy też recytacji Joasi Spychały z klasy 2d, która zajęła I miejsce w etapie szkolnym I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej. Asia wraz z Patrykiem Matusiakiem oraz Weroniką Szczotką będą reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie tego konkursu.

G2