18 października br. odbył się XII Bieg Przełajowy Terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego, w którym wzięliśmy udział. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Stanisław Wysocki (kapitan), Joanna Celler, Oliwia Miłek i Marta Pawlak.

Wystartowaliśmy o godzinie 9:47. Na trasie czekały na nas najróżniejsze pytania. Dotyczyły one wiedzy, np. o Parkach Narodowych w Polsce, zwierzętach, recyklingu itp. Po przebytej trasie wraz z p.Stankiewicz pojechaliśmy do Grajzerówki, gdzie czekał na nas poczęstunek oraz ciepłe napoje.

O godzinie 15:00 ogłoszone zostały wyniki. Zajęliśmy wysoką lokatę - czwartą. Zdobyliśmy 109,5 pkt., a szkoła, która nas wyprzedziła, miała tylko o 1 pkt więcej! Satysfakcjonuje nas jednak takie miejsce, ponieważ liczy się zabawa. Otrzymaliśmy śpiwory oraz medale. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że za rok drużyna z naszej szkoły zajmie miejsce na podium.

Serdecznie dziękujemy Pani Marlenie Miłek i Panu Markowi Cellerowi za pomoc w przywiezieniu uczniów Gimnazjum nr 2 do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Asia Celler

12 października przypada Dzień Bezpiecznego Komputera, obchodzony w Polsce od 2004 roku. W ramach obchodów DBK co roku odbywają się akcje informacyjne i edukacyjne, mające na celu popularyzowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa informatycznego oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom płynącym z sieci.

Organizatorzy DBK 2012

Zawody odbyły się 12.10.2012r. w miniony piątek na poznańskiej Woli. Reprezentacja dziewcząt w sztafetowych biegach przełajowych zajęła 19. miejsce w końcowej klasyfikacji. Osiągnięcie to zasługuje na gratulacje, ponieważ na tym etapie zawodów wielu uczestników trenuje systematycznie lekkoatletykę - biegi długie.

Zauważyć trzeba również, że startowało ponad 40 zespołów, a nasze dziewczęta znalazły się w pierwszej połowie stawki! Ukształtowanie trasy utrudniało dodatkowo startującym zawodniczkom bieg, ponieważ dziewczęta musiały najpierw biec ostro w dół, a następie były dwa podbiegi.

GRATULUJĘ!!!

Zofia Stolaś

6 października na basenie AWF w Poznaniu odbyły się miejskie zawody w pływaniu. Nasza sztafeta zmierzyła się z reprezentacją Gimnazjum nr 1 w Luboniu. Byliśmy bezkonkurencyjni! Zwyciężyliśmy i awansowaliśmy do kolejnego etapu.

8 października na basenie w Kórniku stanęliśmy obok najlepszych ekip pływackich w powiecie. Zajęliśmy III miejsce, za drużynami z Koziegłów i Suchego Lasu. Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom - pani Hannie Krężelewskiej i panu Marcinowi Zabłockiemu.