Klasy trzecie wzięły udział w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat "Maszyny wynalezione przez Archimedesa wykorzystywane do dziś". W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Wszyscy otrzymali ocenę celującą z fizyki za pracę dodatkową. Dodatkowo najciekawsze prace, które wymagały dużego wysiłku w przygotowaniu materiału i wykonaniu, zostały wyróżnione i nagrodzone.

I miejsce zdobyła Karolina Działdowska z klasy III C, II miejsce - Patrycja Ciećko z klasy III F , trzecie - Jagoda Teszner z klasy III H. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Karolina Paszek z klasy III F, Adrianna Brzezińska z klasy III F oraz Patrycja Wiśniewska z klasy III G.

Prace tych uczniów będą do obejrzenia w holu szkoły. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs dla klas drugich. SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU.

Ewa Rubisz

Dnia 5 listopada 2012 r. w hali widowiskowo-sportowej w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej halowej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z gimnazjów z Pobiedzisk, Kleszczewa i Gimnazjum nr 2 w Luboniu - organizatora zawodów. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 2x10 minut.

Młodzi piłkarze z naszej szkoły wysoko wygrali wszystkie mecze. Zajmując pierwsze miejsce, awansowali do dalszego etapu. Królem strzelców turnieju został Stanisław Wysocki.

Wyniki meczów:
Luboń-Kleszczewo 7:1
Kleszczewo- Pobiedziska 2:0
Luboń- Pobiedziska 6:0

Kolejność końcowa turnieju:

1. Gimnazjum nr 2 w Luboniu
  2. Gimnazjum w Kleszczewie
  3. Gimnazjum w Pobiedziskach

Trener drużyny: Krzysztof Błaszczyk

Dnia 29.10.2012 r. odbył się w hali sportowej Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wkp finał Województwa Wielkopolskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym. Nasze gimnazjum reprezentowały mistrzynie powiatu poznańskiego oraz wicemistrzynie zawodów regionalnych- Kinga Kaczmarek i Marysia Nowak.

Barbara Potocka -Taczak

Sobotnie spotkanie z poezją

Ponad trzystu młodych recytatorów przybyłych z najodleglejszych miast Wielkopolski, wielogodzinne przesłuchania prowadzone przez członków pięciu komisji, kumulacja wrażeń artystycznych, sprawna organizacja imprezy, przyjazna atmosfera i liczne pozytywne komentarze uczestników uroczystości - za nami zakończony sukcesem II etap I Wielkopolskiego Konkursu Poezji Religijnej pod hasłem "Na moich ustach zawsze Jego chwała", który odbył się 27 października w gmachu Gimnazjum nr 2. Pomysłodawcą tego niezwykłego przedsięwzięcia był pan Krzysztof Matusiak, właściciel Wydawnictwa Król Maciuś I, a realizatorami uroczystości dyrekcja naszej szkoły.

Patronat honorowy nad imprezą objęli Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki - Metropolita Poznański, Marszałek Województwa Wielkopolskiego pan Marek Woźniak, Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Anna Wodzyńska-Skotarczak