Dzisiaj (26.03.2013) w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się próbne egzaminy  Cambridge ESOL z języka angielskiego. Przystąpiło do nich 31 chętnych uczniów. KET for Schools (Cambridge English: Key for Schools), PET for Schools (Cambridge English: Preliminary for Schools) to międzynarodowe egzaminy polecane przez British Council dla młodzieży w wieku 11-17 lat. Potwierdzają one znajomość języka angielskiego odpowiednio na poziomie A2 oraz B1 według skali Rady Europy. Są specjalnie dostosowane do zainteresowań uczniów, wykorzystują znajome uczniom tematy i sytuacje, co daje młodzieży większą pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Umożliwiają też one rodzicom i nauczycielom wiarygodną i precyzyjną ocenę tego, w jakim stopniu dzieci opanowały język angielski.

Mamy nadzieję, że egzaminy diagnostyczne zmobilizują naszych uczniów do zdobywania kolejnych kwalifikacji językowych i dadzą motywację do zdobywania bardzo dobrego wykształcenia.

Małgorzata Szymankiewicz

Paulina Sokowicz z klasy 1 d wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie LITERACKI SMS. Uczestnicy musieli napisać tekst poetycki lub prozatorski na 160 znaków pod hasłem: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?” Wiersz Pauliny został wyróżniony. Oto on:

To niezwykłe patrzeć na świat

Wieczorem …

Gdy zatracony choć na chwilę

Zatrzymuję się, by złapać oddech

Jutro ludzie znów będą staczać bój

O błahostki

Gratulacje dla autorki i jej nauczycielki, p. Anny Wodzyńskiej-Skotarczak.

Jolanta Walczak

Przed feriami zimowymi w naszym gimnazjum odbyła się kolejna edycja konkursu Matematyczne Trio. Zadaniem uczestników było zmierzenie się z zagadkami logicznymi. Spośród 44 trzyosobowych drużyn wyróżnionych zostało 16. Wzięli oni udział w wykładzie dotyczącym wykorzystania robotów w życiu codziennym połączonym z pokazem. Podczas spotkania uczniowie mogli sami sterować robotami. W Dniu Wiosny zespoły odebrały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze trzy drużyny otrzymały książeczki z zadaniami logicznymi. Dyplomy uznania wręczono także najlepszym w konkursach: "Losy bliskich i losy dalekich", PINGWIN z fizyki i języka angielskiego oraz w konkursie wiedzy o Francji.

Magdalena Przybylska