Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszego Gimnazjum, wzięła udział w konkursie wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na napisaniu testu eliminacyjnego. Dziesięcioro najlepszych uczniów przeszło do etapu drugiego, czyli wzięli udział w teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

Teleturniej odbył się 20.11.2012 r. w holu szkoły. Każdy z uczniów w rundzie pierwszej otrzymał dwa pytania. Następnie samodzielnie uczestnicy wybierali zawodnika, któremu prowadzący p. Michał Garstkiewicz zadawał pytanie. Runda druga trwała do czasu, w którym zostało tylko trzech zawodników przy "życiu". Potem był finał - Michał Gil, Darek Matczak i Estera Kowalska, na nowo otrzymali trzy życia i wyznaczali osobę, której ma być zadane pytanie. Po dłuższej rywalizacji wszystkie życia stracił Darek, następnie Estera, a z trzema "życiami" został Michał. Michałowi w ciągu dalszym zadawane były pytania, zdobył on najwięcej punktów.

Zofia Stolaś

17 listopada w naszej szkole odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Znów zmobilizowaliśmy siły, by jak najlepiej przyjąć gości i zapewnić sprawny przebieg konkursu. Udało się! Finałowe spotkanie z poezją religijną okazało się sukcesem.

W sobotni poranek do szkoły przyjechali uczniowie, którzy przeszli pomyślnie październikowe eliminacje. Nas reprezentowali: Joasia Spychała (2d), Weronika Szczotka (3f) i Patryk Matusiak (2c). Na recytatorów czekały cztery komisje, w skład których wchodzili nauczyciele z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Przesłuchania rozpoczęły się o godz. 8.45 i trwały do godz. 11.00 . Młodzież - tak jak 27 X - prezentowała psalmy i wiersze o tematyce religijnej.

G2

Każdy gimnazjalista ma takie miejsca, do których chciałby powrócić lub je dopiero odkryć. Konkurs fotograficzny to szansa na pokazanie innym tych wyjątkowych zakątków.

Celem konkursu, organizowanego przez p. Anetę Jankowską-Łukomską, jest ukazanie piękna wakacyjnych krajobrazów naszej planety oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych.

W tym roku najlepsze zdjęcia wykonali uczniowie: Patrycja Szymańska klasa III f (I miejsce), Mikołaj Matyla klasa IIc (II miejsce) oraz Nicole i Kamil Bidermann klasa II e (III miejsce).

Gratulujemy!

Dnia 12 listopada 2012 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luboniu odbył się Finał Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej. W rozgrywkach wzięły udział cztery najlepsze drużyny w powiecie poznańskim (zwycięzcy turniejów półfinałowych). Do zawodów przystąpiły reprezentacje gimnazjów ze Swarzędza, Stęszewa, Mosiny i oczywiście Lubonia. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 2x8 minut.

Młodzi piłkarze naszej szkoły wysoko wygrali wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce zostali Mistrzem Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej halowej. Królem strzelców turnieju został Adrian Szynka.

Kolejność końcowa turnieju:

1. Gimnazjum nr 2 w Luboniu