Każdy gimnazjalista ma takie miejsca, do których chciałby powrócić lub je dopiero odkryć. Konkurs fotograficzny to szansa na pokazanie innym tych wyjątkowych zakątków.

Celem konkursu, organizowanego przez p. Anetę Jankowską-Łukomską, jest ukazanie piękna wakacyjnych krajobrazów naszej planety oraz doskonalenie umiejętności fotograficznych.

W tym roku najlepsze zdjęcia wykonali uczniowie: Patrycja Szymańska klasa III f (I miejsce), Mikołaj Matyla klasa IIc (II miejsce) oraz Nicole i Kamil Bidermann klasa II e (III miejsce).

Gratulujemy!

Dnia 12 listopada 2012 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luboniu odbył się Finał Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Halowej. W rozgrywkach wzięły udział cztery najlepsze drużyny w powiecie poznańskim (zwycięzcy turniejów półfinałowych). Do zawodów przystąpiły reprezentacje gimnazjów ze Swarzędza, Stęszewa, Mosiny i oczywiście Lubonia. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 2x8 minut.

Młodzi piłkarze naszej szkoły wysoko wygrali wszystkie mecze i zajmując pierwsze miejsce zostali Mistrzem Powiatu Poznańskiego w piłce nożnej halowej. Królem strzelców turnieju został Adrian Szynka.

Kolejność końcowa turnieju:

1. Gimnazjum nr 2 w Luboniu
  2. Gimnazjum w Stęszewie
  3. Gimnazjum w Swarzędzu
  4. Gimnazjum w Mosinie

Trener drużyny: Krzysztof Błaszczyk

Klasy trzecie wzięły udział w konkursie plastycznym na najciekawszy plakat "Maszyny wynalezione przez Archimedesa wykorzystywane do dziś". W konkursie wzięło udział wielu uczniów. Wszyscy otrzymali ocenę celującą z fizyki za pracę dodatkową. Dodatkowo najciekawsze prace, które wymagały dużego wysiłku w przygotowaniu materiału i wykonaniu, zostały wyróżnione i nagrodzone.

I miejsce zdobyła Karolina Działdowska z klasy III C, II miejsce - Patrycja Ciećko z klasy III F , trzecie - Jagoda Teszner z klasy III H. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Karolina Paszek z klasy III F, Adrianna Brzezińska z klasy III F oraz Patrycja Wiśniewska z klasy III G.

Prace tych uczniów będą do obejrzenia w holu szkoły. Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs dla klas drugich. SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU.

Ewa Rubisz

Dnia 5 listopada 2012 r. w hali widowiskowo-sportowej w Luboniu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej halowej. W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z gimnazjów z Pobiedzisk, Kleszczewa i Gimnazjum nr 2 w Luboniu - organizatora zawodów. Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym". Mecze trwały 2x10 minut.

Młodzi piłkarze z naszej szkoły wysoko wygrali wszystkie mecze. Zajmując pierwsze miejsce, awansowali do dalszego etapu. Królem strzelców turnieju został Stanisław Wysocki.

Wyniki meczów:
Luboń-Kleszczewo 7:1