Wojtek Taisner odebrał zaświadczenia dla laureata konkursów przedmiotowych - Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Dzięki podwójnemu tytułowi nie będzie musiał zdawać dwóch części egzaminu gimnazjalnego! Podczas uroczystości Wojtkowi towarzyszył p. Michał Szwacki.

Jolanta Walczak

Pragniemy poinformować, że nasza szkolna gazeta "Gimnazzzetka” po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się do finału województwa w projekcie Junior Media i znalazła się wśród 50 najlepszych gazet szkolnych w Polsce. Dodatkowo w głosowaniu internautów zdobyła aż 632 głosy. Junior Media to edukacyjna inicjatywa dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON. Pracujemy na profesjonalnej internetowej platformie do tworzenia gazet. Nasza „Gimnazzzetka" wychodzi pod logo Głosu Wielkopolskiego. System Redakcja on-line pozwala tworzyć naszą gazetę w dowolnym miejscu – nie tylko w szkole, ale też w domu, bibliotece, świetlicy - wszędzie tam, gdzie jest komputer z dostępem do internetu. „Gimnazzetka” jest widoczna dzięki temu projektowi w całej Polsce. Dziękujemy naszym czytelnikom i internautom oraz całej redakcji za pracę.

Redaktorzy naczelni: Ilona Walkowiak, Anna Wodzyńska-Skotarczak

8 kwietnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole ostatnia część próbnego egzaminu Cambridge ESOL. Trzydzieścioro uczniów przystąpiło do swojego pierwszego sprawdzianu ustnego z języka obcego. Zdającym towarzyszyły spore emocje. Na szczęście współpracujący z naszym gimnazjum egzaminatorzy ze szkoły English Club, działającej pod patronatem British Council, dodawali  kandydatom odwagi. Egzamin przebiegł w miłej atmosferze. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że nie warto stresować się przed tego rodzaju testem, szczegolnie jeśli posiada się wiedzę! Wszyscy z optymizmem myślą teraz o swojej językowej przyszłości. Warto było się sprawdzić!

Małgorzata Szymankiewicz

Nasi siatkarze zdobyli I miejsce w Wielkanocnym Turnieju w Piłkę Siatkową! 27 marca 2013 roku Zespół Szkół Ekonomicznych mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej w Poznaniu był organizatorem Wielkanocnego Turnieju w Piłkę Siatkową. Wzięły w nim udział zespoły ze szkół: Gimnazjum nr 58 Poznań, Gimnazjum nr 54 Poznań, Gimnazjum nr 27 Poznań i Gimnazjum nr 2 Luboń. Turniej miał na celu integrację młodzieży oraz zaprezentowanie szkoły, w której trzecioklasiści mogą kontynuować naukę. Nasi wygrali wszystkie mecze, nie pozostawiając tym samym żadnych wątpliwości, że tego dnia byliśmy najlepsi smiley

Skład reprezentacji: Dominika Dewicka 3a, Estera Kowalska 3c, Zuzanna Anioł 3d, Marysia Nowak 2a, Wiktoria  Skalska 1f, Krzysztof Wiciak 3a, Kacper Szulc 3d, Nikodem Nyczka 3h, Jakub Knitter 2a, Mikołaj Matyla 2c. Najlepszymi zawodnikami z naszej drużyny zostali: Estera Kowalska i Krzysztof Wiciak. Gratulacje dla zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego!

Marcin Zabłocki