W czwartek 29 listopada 2012 roku reprezentacja Gimnazjum nr 2 w halowej piłce nożnej bardzo dobrze spisała sie w Finale Rejonu Poznań -Wschód, który został rozegrany w Żerkowie. Był to ostatni szczebel rozgrywek przed finałęm wojewódzkim, w którym oprócz naszych reprezentantów udział wzieły ekipy z Wrześni, Środy, Śremu. Kruchowa i Żerkowa.

Po ambitnej i bardzo zaciętej walce nasz zespół w składzie: Adrian Szynka 3e, Stanisław Wysocki 3d, Kacper Szulc 3d, Mikołaj Matyla 2c, Mateusz Karpicki 2d, Dominik Wacławski 3d, Bartosz Mora 3f, Marcin Depczyński 3d, Bartosz Witkowski 3d, Krzysztof Wiciak 3a zajął bardzo wysokie drugie miejsce ulegając tylko drużynie ze Środy Wlkp. Na koniec turnieju wyróżniony został Adrian Szynka jako król strzelców.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zyczymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Michał Garstkiewicz

Dnia 28 listopada na hali OSiR (Ośrodek Sportu i Rekreacji ) w Tarnowie Podgórnym odbyły się Półfinały Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. W rozgrywkach brały udział cztery reprezentacje z gimnazjów z Mosiny, Swarzędza, Gimnazjum nr 2 w Luboniu oraz Tarnowa Podgórnego-organizatora półfinałów. Mecze trwały 2x10 minut.

Postawa naszych reprezentantów była fenomenalna i dzięki chłopakom zajęliśmy drugie miejsce. Niestety, nie udało nam się awansować do finału, ale jesteśmy wszyscy zadowoleni z gry naszych gimnazjalistów. Po wynikach: Luboń -Tarnowo 9:4 Swarzędz - Mosina 14:7 Tarnowo - Mosina 9:8 Luboń - Swarzędz 5:14 (Luboń w osłabieniu z powodu dwóch czerwonych kartek) Tarnowo - Swarzędz 13:15 Luboń - Mosina 10:9 królem strzelców został Krzysztof Wiciak (9 bramek).

Magda Paczelska 3e

W sobotę 24 listopada 2012 roku czworo uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie "Jezdym poznańsko pyra" organizowanym przez Zespół Szkół w Tulcach. Budynek zachwycił nas swoim wnętrzem przystrojonym w plakaty z różnymi frazeologizmami z gwary poznańskiej.

Nasz tercet z klasy 3d w składzie: Marta Kruszyńska, Kinga Kaczmarek oraz Dagmara Czajka zaprezentowały scenkę pt. "Nowo kiecka". Dziewczyny przygotowały także wspaniałe stroje adekwatne do prezentowanego utworu. Zaś Grzegorz Kaczmarek z klasy 3h wystąpił z własną interpretacją tekstu o "ryncie".

W czasie przerwy, podczas której jury obradowało nad werdyktem, czekał na nas poczęstunek, czyli nasza poznańska "szneka z glancem" i "chlyb ze smolcem i ogórkiem". Dla każdego była również przewidziana nagroda książkowa.

Po ogłoszeniu wyników radości było niemało, ponieważ z tak dużej liczby uczestników wykazujących się ogromnym talentem nasze trzy dziewczyny otrzymały wyróżnienie, za które dodatkowo dostały książki o Poznaniu.

W przyszłym roku na pewno spróbujemy swoich sił ponownie.

Marta Kruszyńska

W dniu 21 listopada 2012 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla Koordynatorów i Liderów Wolontariatu Szkolnego. Tytuł Lidera Wolontariatu Szkolnego z naszej szkoły otrzymały Aleksandra Rubisz, Joanna Budniak i Weronika Wąsiewicz.

Podczas uroczystości, poza wręczeniem dyplomów, mieliśmy przyjemność obejrzenia filmu o znanym lekarzu Kazimierzu Hołodze, a także wysłuchaliśmy krótkiego koncertu tang argentyńskich w wykonaniu młodych muzyków z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pod koniec uroczystości każdy gość otrzymał symbolicznego motylka, symbol Hospicjum Palium.

Aleksandra Rubisz, klasa 2B