W sobotę 24 listopada 2012 roku czworo uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w konkursie "Jezdym poznańsko pyra" organizowanym przez Zespół Szkół w Tulcach. Budynek zachwycił nas swoim wnętrzem przystrojonym w plakaty z różnymi frazeologizmami z gwary poznańskiej.

Nasz tercet z klasy 3d w składzie: Marta Kruszyńska, Kinga Kaczmarek oraz Dagmara Czajka zaprezentowały scenkę pt. "Nowo kiecka". Dziewczyny przygotowały także wspaniałe stroje adekwatne do prezentowanego utworu. Zaś Grzegorz Kaczmarek z klasy 3h wystąpił z własną interpretacją tekstu o "ryncie".

W czasie przerwy, podczas której jury obradowało nad werdyktem, czekał na nas poczęstunek, czyli nasza poznańska "szneka z glancem" i "chlyb ze smolcem i ogórkiem". Dla każdego była również przewidziana nagroda książkowa.

Po ogłoszeniu wyników radości było niemało, ponieważ z tak dużej liczby uczestników wykazujących się ogromnym talentem nasze trzy dziewczyny otrzymały wyróżnienie, za które dodatkowo dostały książki o Poznaniu.

W przyszłym roku na pewno spróbujemy swoich sił ponownie.

Marta Kruszyńska

W dniu 21 listopada 2012 roku w Centrum Kongresowo-Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla Koordynatorów i Liderów Wolontariatu Szkolnego. Tytuł Lidera Wolontariatu Szkolnego z naszej szkoły otrzymały Aleksandra Rubisz, Joanna Budniak i Weronika Wąsiewicz.

Podczas uroczystości, poza wręczeniem dyplomów, mieliśmy przyjemność obejrzenia filmu o znanym lekarzu Kazimierzu Hołodze, a także wysłuchaliśmy krótkiego koncertu tang argentyńskich w wykonaniu młodych muzyków z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pod koniec uroczystości każdy gość otrzymał symbolicznego motylka, symbol Hospicjum Palium.

Aleksandra Rubisz, klasa 2B

Ponad trzydziestoosobowa grupa uczniów z naszego Gimnazjum, wzięła udział w konkursie wiedzy o Igrzyskach Olimpijskich. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy etap polegał na napisaniu testu eliminacyjnego. Dziesięcioro najlepszych uczniów przeszło do etapu drugiego, czyli wzięli udział w teleturnieju "Jeden z dziesięciu".

Teleturniej odbył się 20.11.2012 r. w holu szkoły. Każdy z uczniów w rundzie pierwszej otrzymał dwa pytania. Następnie samodzielnie uczestnicy wybierali zawodnika, któremu prowadzący p. Michał Garstkiewicz zadawał pytanie. Runda druga trwała do czasu, w którym zostało tylko trzech zawodników przy "życiu". Potem był finał - Michał Gil, Darek Matczak i Estera Kowalska, na nowo otrzymali trzy życia i wyznaczali osobę, której ma być zadane pytanie. Po dłuższej rywalizacji wszystkie życia stracił Darek, następnie Estera, a z trzema "życiami" został Michał. Michałowi w ciągu dalszym zadawane były pytania, zdobył on najwięcej punktów.

Zofia Stolaś

17 listopada w naszej szkole odbył się III etap I Wojewódzkiego Konkursu Poezji Religijnej "Na moich ustach zawsze Jego chwała". Znów zmobilizowaliśmy siły, by jak najlepiej przyjąć gości i zapewnić sprawny przebieg konkursu. Udało się! Finałowe spotkanie z poezją religijną okazało się sukcesem.

W sobotni poranek do szkoły przyjechali uczniowie, którzy przeszli pomyślnie październikowe eliminacje. Nas reprezentowali: Joasia Spychała (2d), Weronika Szczotka (3f) i Patryk Matusiak (2c). Na recytatorów czekały cztery komisje, w skład których wchodzili nauczyciele z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Przesłuchania rozpoczęły się o godz. 8.45 i trwały do godz. 11.00 . Młodzież - tak jak 27 X - prezentowała psalmy i wiersze o tematyce religijnej.

G2