Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia, z którymi nieodłącznie kojarzą się nam szopki. Okazuje się, że są wśród nas uczniowie, którzy potrafią pięknie je wykonać!

1 grudnia 2012 roku odbyło się otwarcie wystawy oraz rozdanie dyplomów i nagród w XVI Edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych "ŻŁÓBEK WIELKOPOLSKI". W tym konkursie w kategorii: "gimnazja" Julia Konik otrzymała III miejsce, a Karina Lewicka została wyróżniona. Dziewczyny pracowały pod kierunkiem pani Doroty Muchy.

Organizatorem konkursy byli: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Borakowie k. Poznania, Muzeum Etnograficzne w Poznaniu - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, Towarzystwo Miłośników Miasta Poznań oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich przybyłych - laureatów, opiekunów , rodziców na mały poczęstunek. Wszyscy goście mieli niecodzienną okazję zwiedzenia najnowszej ekspozycji przygotowanej przez Muzeum.

Gratulacje dla Julii, Kariny i pani Doroty!

G2

Świetne wyniki szkolnych pływaków

6 października na basenie AWF-u w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Sztafecie pływackiej szkół gimnazjalnych 10x50m. Drużyna liczy 5 dziewcząt i 5 chłopców, którzy płyną naprzemiennie.

Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z czasem 6min.01s, co pozwoliło na awans do Mistrzostw Powiatu. Te zawody odbyły się 8 października w Kórniku na basenie OAZA. Tam Gimnazjum nr 2 z Lubonia zajęło 3. miejsce (czas 6,04,30), tuż za Suchym Lasem (czas 5,48,22) i Koziegłowami (czas 5,32,50). Cieszy wysoki wynik naszych gimnazjalistów. Pozostałe szkoły startujące w zawodach mają całoroczne zajęcia wychowania fizycznego na basenie przy szkole. Drużynę dziewcząt przygotowywała p. Hanna Grus-Krężelewska, a drużynę chłopców -p. Marcin Zabłocki i p. Michał Garstkiewicz. Treningi odbywały się na basenie AWF-u w każdą sobotę przez okres dwóch miesięcy.

Sztafety na medal

20 września na stadionie przy ulicy Rzecznej odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x 1000m. Drużyny chłopców i dziewcząt z Gimnazjum nr 2 zajęły pierwsze miejsce i awansowały do Mistrzostw Powiatu, które odbyły się 26 września w Kórniku. Startowało tam 15 szkół gimnazjalnych z całego powiatu poznańskiego. 13 -osobowa drużyna chłopców zajęła 1. miejsce, utrzymując swój wynik z poprzedniego roku. Drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce. Dało nam to awans do Mistrzostw Województwa, które odbyły się 12 października w Poznaniu na Woli. Byliśmy wśród najlepszych! W finale startowały 43 gimnazja z całego województwa. Chłopcy zajęli 23., a dziewczyny 19. miejsce.

Dziękujemy nauczycielom: p. Marcinowi Zabłockiemu, p. Zofii Stolaś, p. Michałowi Garstkiewiczowi i p. Krzysztofowi Błaszczykowi.

Marcin Zabłocki

W czwartek 29 listopada 2012 roku reprezentacja Gimnazjum nr 2 w halowej piłce nożnej bardzo dobrze spisała sie w Finale Rejonu Poznań -Wschód, który został rozegrany w Żerkowie. Był to ostatni szczebel rozgrywek przed finałęm wojewódzkim, w którym oprócz naszych reprezentantów udział wzieły ekipy z Wrześni, Środy, Śremu. Kruchowa i Żerkowa.

Po ambitnej i bardzo zaciętej walce nasz zespół w składzie: Adrian Szynka 3e, Stanisław Wysocki 3d, Kacper Szulc 3d, Mikołaj Matyla 2c, Mateusz Karpicki 2d, Dominik Wacławski 3d, Bartosz Mora 3f, Marcin Depczyński 3d, Bartosz Witkowski 3d, Krzysztof Wiciak 3a zajął bardzo wysokie drugie miejsce ulegając tylko drużynie ze Środy Wlkp. Na koniec turnieju wyróżniony został Adrian Szynka jako król strzelców.

Zwycięzcom i uczestnikom gratulujemy i zyczymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

Michał Garstkiewicz

Dnia 28 listopada na hali OSiR (Ośrodek Sportu i Rekreacji ) w Tarnowie Podgórnym odbyły się Półfinały Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców. W rozgrywkach brały udział cztery reprezentacje z gimnazjów z Mosiny, Swarzędza, Gimnazjum nr 2 w Luboniu oraz Tarnowa Podgórnego-organizatora półfinałów. Mecze trwały 2x10 minut.

Postawa naszych reprezentantów była fenomenalna i dzięki chłopakom zajęliśmy drugie miejsce. Niestety, nie udało nam się awansować do finału, ale jesteśmy wszyscy zadowoleni z gry naszych gimnazjalistów. Po wynikach: Luboń -Tarnowo 9:4 Swarzędz - Mosina 14:7 Tarnowo - Mosina 9:8 Luboń - Swarzędz 5:14 (Luboń w osłabieniu z powodu dwóch czerwonych kartek) Tarnowo - Swarzędz 13:15 Luboń - Mosina 10:9 królem strzelców został Krzysztof Wiciak (9 bramek).

Magda Paczelska 3e