Konkurs pisania listów i kartek świątecznychw językach obcych i j. polskim

W naszym Gimnazjum uczniowie z radością oczekują świąt Bożego Narodzenia. Cieszą się z narodzin Jezusa, ale także z odwiedzin św. Mikołaja.

Aby ułatwić św. Mikołajowi pracę, napisali do niego listy w językach obcych (pod okiem nauczycielek: pani Magdaleny Madajczyk-Głowackiej - j. francuski, pani Katarzyny Jankowskiej-Kostrzewy - j.angielski i pani Justyny Szczodrak - j.niemiecki).

W swoich listach prosili nie tylko o rzeczy dla siebie. Pomyśleli także o potrzebach bezdomnych, ubogich, chorych, walczących o pokój, nauczycieli...

J.Szczodrak

6 grudnia odbył się SZKOLNY KONKURS KOLĘD "HEJ KOLĘDA, KOLĘDA". W świątecznie przystrojonej sali przed jury (p. Dorota Mucha i p. Justyna Szczodrak) zaśpiewali i zagrali nasi uczniowie.

W kategorii "DUET" wyróżnione zostały Antonina Kwiatkowska (klasa 1 e) i Oliwia Miłek (klasa 1 a). Dziewczyny wykonały własną kompozycję pt. "Wigilijny stół". W kategorii "ŚPIEW SOLOWY" komisja doceniła wykonanie kolędy pt. "Bosy pastuszek" przez Dominikę Jóźwiak. W kategorii "INSTRUMENTALNA" wyróżniono Aleksandrę Kowańską (klasa 1 f) z kolędą "Oj, maluśki, maluśki", Martynę Stefaniak (klasa 1 b) z kolędą "Jezus malusieńki" (flet) oraz Karinę Lewicką (klasa 1 e) z "Cicha noc".

Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!

G2

Zbliża się czas Świąt Bożego Narodzenia, z którymi nieodłącznie kojarzą się nam szopki. Okazuje się, że są wśród nas uczniowie, którzy potrafią pięknie je wykonać!

1 grudnia 2012 roku odbyło się otwarcie wystawy oraz rozdanie dyplomów i nagród w XVI Edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych "ŻŁÓBEK WIELKOPOLSKI". W tym konkursie w kategorii: "gimnazja" Julia Konik otrzymała III miejsce, a Karina Lewicka została wyróżniona. Dziewczyny pracowały pod kierunkiem pani Doroty Muchy.

Organizatorem konkursy byli: Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Borakowie k. Poznania, Muzeum Etnograficzne w Poznaniu - Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu, Towarzystwo Miłośników Miasta Poznań oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Na zakończenie organizatorzy zaprosili wszystkich przybyłych - laureatów, opiekunów , rodziców na mały poczęstunek. Wszyscy goście mieli niecodzienną okazję zwiedzenia najnowszej ekspozycji przygotowanej przez Muzeum.

Gratulacje dla Julii, Kariny i pani Doroty!

G2

Świetne wyniki szkolnych pływaków

6 października na basenie AWF-u w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Sztafecie pływackiej szkół gimnazjalnych 10x50m. Drużyna liczy 5 dziewcząt i 5 chłopców, którzy płyną naprzemiennie.

Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 z czasem 6min.01s, co pozwoliło na awans do Mistrzostw Powiatu. Te zawody odbyły się 8 października w Kórniku na basenie OAZA. Tam Gimnazjum nr 2 z Lubonia zajęło 3. miejsce (czas 6,04,30), tuż za Suchym Lasem (czas 5,48,22) i Koziegłowami (czas 5,32,50). Cieszy wysoki wynik naszych gimnazjalistów. Pozostałe szkoły startujące w zawodach mają całoroczne zajęcia wychowania fizycznego na basenie przy szkole. Drużynę dziewcząt przygotowywała p. Hanna Grus-Krężelewska, a drużynę chłopców -p. Marcin Zabłocki i p. Michał Garstkiewicz. Treningi odbywały się na basenie AWF-u w każdą sobotę przez okres dwóch miesięcy.

Sztafety na medal

20 września na stadionie przy ulicy Rzecznej odbyły się Mistrzostwa Miasta Lubonia w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x 1000m. Drużyny chłopców i dziewcząt z Gimnazjum nr 2 zajęły pierwsze miejsce i awansowały do Mistrzostw Powiatu, które odbyły się 26 września w Kórniku. Startowało tam 15 szkół gimnazjalnych z całego powiatu poznańskiego. 13 -osobowa drużyna chłopców zajęła 1. miejsce, utrzymując swój wynik z poprzedniego roku. Drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce. Dało nam to awans do Mistrzostw Województwa, które odbyły się 12 października w Poznaniu na Woli. Byliśmy wśród najlepszych! W finale startowały 43 gimnazja z całego województwa. Chłopcy zajęli 23., a dziewczyny 19. miejsce.

Dziękujemy nauczycielom: p. Marcinowi Zabłockiemu, p. Zofii Stolaś, p. Michałowi Garstkiewiczowi i p. Krzysztofowi Błaszczykowi.

Marcin Zabłocki