We wtorek 29 stycznia 2013 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luboniu odbyły się miejskie rozgrywki w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Podopieczni p. Hanny Grus-Krężelewskiej oraz p. Michała Garstkiewicza  pewnie zwycieżyli w obu kategoriach, awansując do kolejnego etapu, czyli półfinału powiatu poznańskiego.

M. Garstkiewicz

4 stycznia odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Po podliczeniu głosów okazało się, że aż siedmioro uczniów Gimnazjum nr 2 zostało młodzieżowymi radnymi. Serdecznie gratulujemy: Agnieszce Antoniewskiej, Jakubowi Jelinskiemu, Angelice Żurawlew, Wiktorii Kucharskiej, Karolinie Tórz, Zofii Lenartowicz i Kamili Ratajczyk.

Wśród radnych są także nasi absolwenci: Tomasz Zapłata i Bartosz Wilczek. Inni nowo wybrani członkowie MRM to czworo uczniow Gimnazjum nr 1 w Luboniu i dwaj studenci.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w głosowaniu. Wykazały się dojrzałością obywatelską i pokazały, że interesują się sprawami naszego miasta.

G2

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej:
Do etapu rejonowego konkursu z wiedzy o społeczeństwie zakwalifikowali się: Wojciech Taisner (3d) i Michał Gil (3b).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego:
Do etapu rejonowego konkursu z języka polskiego zakwalifikowali się: Ilona Nyga (3e), Kinga Kaczmarek (3d), Wiktora Walla (2c), Dagmara Czajka (3d), Anna Ofierzyńska (3b), Iga Skrzypczak (2a), Jakub Kosmaczewski (3f) i Mikołaj Roszyk (3h).
Do etapu wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego zakwalifikowali się: Anna Ofierzyńska (3b), Iga Skrzypczak (2a), Jakub Kosmaczewski (3f) i Mikołaj Roszyk (3h).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego:
Do etapu rejonowego konkursu z historii zakwalifikował się Wojciech Taisner z klasy 3 d.
Do etapu wojewódzkiego Konkursu Historycznego zakwalifikował się Wojciech Taisner z klasy 3 d.

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego:
Do etapu rejonowego konkursu z matematyki zakwalifikował się Wojciech Taisner z klasy 3 d.

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego:
Do etapu rejonowego konkursu z języka angielskiego zakwalifikowali się: Karolina Trofimow (2b), Patryk Połomski (3d), Wojciech Taisner (3d) i Bartłomiej Włodarczak (3a).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego:
Do etapu rejonowego konkursu z fizyki zakwalifikowali się: Kamila Marnocha (3g), Katarzyna Paciorkowska (3f), Wojciech Taisner (3d) i Dariusz Matczak (3b).

Wyniki etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego:
Do etapu rejonowego konkursu z chemii zakwalifikowała się Karolina Paszek z klasy 3 f.

GRATULUJEMY!

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był zupełnie inny niż pozostałe dni roku szkolnego. Torby zostały zastąpione kolorowymi, papierowymi torebkami do prezentów, zamiast worków ze strojem do wychowania fizycznego uczniowie przynieśli talerze i półmiski ze słodkościami.

Najpierw spotkaliśmy się wszyscy w holu. Laureaci szkolnych konkursów otrzymali dyplomy i upominki:w konkursie pisania listów i kartek w języku obcym: Kuba Włodarczyk (3a), Daniel Łukowiak (3e) , Mateusz Adamczak (3a), Wiktoria Walla (2c) Karina Frąckowiak (1e), w szkolnym konkursie "Hej, Kolęda, Kolęda": Antonina Kwiatkowska, Oliwia Miłek, Dominika Jóźwiak, Aleksandra Kowańska, Martyna Stefaniak, Karina Lewicka, w konkursie na najładniejszą skarpetę świąteczną (zorganizowanym przez Samorząd Szkolny): klasa II d (I miejsce), klasa II g (II miejsce) i klasa III b (III miejsce).

Później obejrzeliśmy jasełka przygotowane pod kierunkiem p. Małgorzaty Wagner i p. Patryka Dondajewskiego. Podziwialiśmy znakomitą grę uczniów, świetny scenariusz oraz mądre przesłanie.

Po przedstawieniu nauczyciele zadebiutowali jako zespół wokalny! Wspólnie wykonali kilka tradycyjnych kolęd. Na pianinie akompaniowała p. Justyna Szczodrak. Uczniowie, początkowo nieco onieśmieleni, po chwili również przyłączyli się do śpiewania. Po części ogólnej poszczególne klasy udały się do swoich sal, gdzie podzieliliśmy się opłatkiem z kolegami, koleżankami i wychowawcą, wręczyliśmy sobie nawzajem upominki oraz skosztowaliśmy wypieków.

Wszyscy wychodzili ze szkoły uśmiechnięci. Teraz przed nami prawdziwe spotkania wigilijne.

Wesołych Świąt!