8 kwietnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole ostatnia część próbnego egzaminu Cambridge ESOL. Trzydzieścioro uczniów przystąpiło do swojego pierwszego sprawdzianu ustnego z języka obcego. Zdającym towarzyszyły spore emocje. Na szczęście współpracujący z naszym gimnazjum egzaminatorzy ze szkoły English Club, działającej pod patronatem British Council, dodawali  kandydatom odwagi. Egzamin przebiegł w miłej atmosferze. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że nie warto stresować się przed tego rodzaju testem, szczegolnie jeśli posiada się wiedzę! Wszyscy z optymizmem myślą teraz o swojej językowej przyszłości. Warto było się sprawdzić!

Małgorzata Szymankiewicz

Nasi siatkarze zdobyli I miejsce w Wielkanocnym Turnieju w Piłkę Siatkową! 27 marca 2013 roku Zespół Szkół Ekonomicznych mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej w Poznaniu był organizatorem Wielkanocnego Turnieju w Piłkę Siatkową. Wzięły w nim udział zespoły ze szkół: Gimnazjum nr 58 Poznań, Gimnazjum nr 54 Poznań, Gimnazjum nr 27 Poznań i Gimnazjum nr 2 Luboń. Turniej miał na celu integrację młodzieży oraz zaprezentowanie szkoły, w której trzecioklasiści mogą kontynuować naukę. Nasi wygrali wszystkie mecze, nie pozostawiając tym samym żadnych wątpliwości, że tego dnia byliśmy najlepsi smiley

Skład reprezentacji: Dominika Dewicka 3a, Estera Kowalska 3c, Zuzanna Anioł 3d, Marysia Nowak 2a, Wiktoria  Skalska 1f, Krzysztof Wiciak 3a, Kacper Szulc 3d, Nikodem Nyczka 3h, Jakub Knitter 2a, Mikołaj Matyla 2c. Najlepszymi zawodnikami z naszej drużyny zostali: Estera Kowalska i Krzysztof Wiciak. Gratulacje dla zawodników i nauczycieli wychowania fizycznego!

Marcin Zabłocki

Dzisiaj (26.03.2013) w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się próbne egzaminy  Cambridge ESOL z języka angielskiego. Przystąpiło do nich 31 chętnych uczniów. KET for Schools (Cambridge English: Key for Schools), PET for Schools (Cambridge English: Preliminary for Schools) to międzynarodowe egzaminy polecane przez British Council dla młodzieży w wieku 11-17 lat. Potwierdzają one znajomość języka angielskiego odpowiednio na poziomie A2 oraz B1 według skali Rady Europy. Są specjalnie dostosowane do zainteresowań uczniów, wykorzystują znajome uczniom tematy i sytuacje, co daje młodzieży większą pewność siebie w posługiwaniu się językiem angielskim. Umożliwiają też one rodzicom i nauczycielom wiarygodną i precyzyjną ocenę tego, w jakim stopniu dzieci opanowały język angielski.

Mamy nadzieję, że egzaminy diagnostyczne zmobilizują naszych uczniów do zdobywania kolejnych kwalifikacji językowych i dadzą motywację do zdobywania bardzo dobrego wykształcenia.

Małgorzata Szymankiewicz

Paulina Sokowicz z klasy 1 d wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie LITERACKI SMS. Uczestnicy musieli napisać tekst poetycki lub prozatorski na 160 znaków pod hasłem: „Skąd przychodzimy? Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?” Wiersz Pauliny został wyróżniony. Oto on:

To niezwykłe patrzeć na świat

Wieczorem …

Gdy zatracony choć na chwilę

Zatrzymuję się, by złapać oddech

Jutro ludzie znów będą staczać bój

O błahostki

Gratulacje dla autorki i jej nauczycielki, p. Anny Wodzyńskiej-Skotarczak.

Jolanta Walczak