Wojtek Taisner z klasy 3 d awansował do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Napisał świetny projekt dotyczący integracji młodzieży z lubońskich gimnazjów wysoko oceniony przez komisję. Poradził sobie także z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Gratulujemy kolejnego sukcesu! Z Wojtkiem pracowali nauczyciele: p. Romana Kłos i p. Michał Szwacki.

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Miasta Lubonia nad Gimnazjum nr 1 nasi koszykarze kontynuują dobrą passę.

Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy okazali się najlepsi w półfinale powiatu poznańskiego i pewnie awansowali do finału powiatowego!

Dziewczyny rozegrały 31 stycznia mecz w Tarnowie Podgórnym. Spotkały się z drużynami z Tarnowa Podgórnego i Stęszewa. Były najlepsze! Wygrały z Tarnowem 28:20 i ze Stęszewem 31:25. Zapewniły sobie udział w finale, który odbędzie się 4 lutego w Swarzędzu.

Z kolei chłopcy zagrali zawody półfinałowe 1 lutego. Zawody odbywały się w lubońskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. Pod nieobecność drużyny z Murowanej Gośliny rozegrany został tylko jeden mecz półfinału: Gimnazjum nr 2 Luboń kontra Gimnazjum nr 1 Puszczykowo. Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze nasi gimnazjaliści pokonali przeciwników 33:28,  tym samym gwarantując sobie udział w finale powiatowym, który odbędzie się 5 lutego w Tarnowie Podgórnym.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom – p. Hannie Krężelewskiej oraz p. Michałowi Garstkiewiczowi.

G2

We wtorek 29 stycznia 2013 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Luboniu odbyły się miejskie rozgrywki w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Podopieczni p. Hanny Grus-Krężelewskiej oraz p. Michała Garstkiewicza  pewnie zwycieżyli w obu kategoriach, awansując do kolejnego etapu, czyli półfinału powiatu poznańskiego.

M. Garstkiewicz

4 stycznia odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Po podliczeniu głosów okazało się, że aż siedmioro uczniów Gimnazjum nr 2 zostało młodzieżowymi radnymi. Serdecznie gratulujemy: Agnieszce Antoniewskiej, Jakubowi Jelinskiemu, Angelice Żurawlew, Wiktorii Kucharskiej, Karolinie Tórz, Zofii Lenartowicz i Kamili Ratajczyk.

Wśród radnych są także nasi absolwenci: Tomasz Zapłata i Bartosz Wilczek. Inni nowo wybrani członkowie MRM to czworo uczniow Gimnazjum nr 1 w Luboniu i dwaj studenci.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w głosowaniu. Wykazały się dojrzałością obywatelską i pokazały, że interesują się sprawami naszego miasta.

G2