Dnia 19 kwietnia 2013 r. na boisku ORLIK w  Luboniu odbył się Półfinał Powiatu Poznańskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej.  W rozgrywkach wzięły udział reprezentacje z gimnazjów z Baranowa, Kostrzyna, Jerzykowa i Lubonia. Zespoły rywalizowały systemem ,,każdy z każdym”. Mecze trwały 2x10 minut.  Młodzi piłkarze naszej szkoły wysoko  wygrali wszystkie pojedynki i zajmując pierwsze miejsce, awansowali do dalszego etapu, który odbędzie się w piątek 26 kwietnia w Kleszczewie. Królem strzelców turnieju został Adrian Szynka.

Skład naszej drużyny:

1. MATEUSZ KARPICKI 2D

2. STANISŁAW WYSOCKI 3D

3. KACPER SZULC 3D

4. DOMINIK WACŁAWSKI 3D

5. MARCIN DEPCZYŃSKI 3D

6. BARTOSZ WITKOWSKI 3D

7. MIKOŁAJ MATYLA 2C

8. ADRIAN SZYNKA 3E

9. BARTOSZ MORA 3F

10. DAWID JURGA 3E

11.MARIUSZ DOTKA 1D

Krzysztof Błaszczyk

25 marca w naszej szkole po raz kolejny odbył się Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny ,, Lwiątko 2013 ”. Konkurs ten jest odpowiednikiem matematycznego konkursu ,,Kangur”. W tegorocznym konkursie z fizyki brało udział 14 śmiałków, którzy zmierzyli się z bardzo trudnymi zadaniami wykraczającymi poza podstawę programową. Troje z nich: Kasia Paciorkowska z klasy IIIF, Wojciech Tajsner z klasy IIID oraz Patryk Matusiak z klasy IIC poradziło sobie z testem bardzo dobrze. Zdobyli oni tytuł taon potwierdzony dyplomem oraz nagrody książkowe. Uczniowie ci będą mieli wpisane to osiągnięcie na świadectwie ukończenia szkoły i otrzymają dodatkowe punkty z fizyki. Gratulujemy!!! Już teraz zapraszam do udziału w konkursie w przyszłym roku szkolnym,  a także do odwiedzenia strony konkursu.

Ewa Rubisz

Wojtek Taisner odebrał zaświadczenia dla laureata konkursów przedmiotowych - Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego oraz Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Dzięki podwójnemu tytułowi nie będzie musiał zdawać dwóch części egzaminu gimnazjalnego! Podczas uroczystości Wojtkowi towarzyszył p. Michał Szwacki.

Jolanta Walczak

Pragniemy poinformować, że nasza szkolna gazeta "Gimnazzzetka” po raz drugi z rzędu zakwalifikowała się do finału województwa w projekcie Junior Media i znalazła się wśród 50 najlepszych gazet szkolnych w Polsce. Dodatkowo w głosowaniu internautów zdobyła aż 632 głosy. Junior Media to edukacyjna inicjatywa dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON. Pracujemy na profesjonalnej internetowej platformie do tworzenia gazet. Nasza „Gimnazzzetka" wychodzi pod logo Głosu Wielkopolskiego. System Redakcja on-line pozwala tworzyć naszą gazetę w dowolnym miejscu – nie tylko w szkole, ale też w domu, bibliotece, świetlicy - wszędzie tam, gdzie jest komputer z dostępem do internetu. „Gimnazzetka” jest widoczna dzięki temu projektowi w całej Polsce. Dziękujemy naszym czytelnikom i internautom oraz całej redakcji za pracę.

Redaktorzy naczelni: Ilona Walkowiak, Anna Wodzyńska-Skotarczak