5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole dzień Bezpiecznego Internetu. Jednym z podjętych działań był udział uczniów w V edycji Wielkopolskiego Konkursu Filmowego Bezpieczny Internet, organizowanego przez Zespół Szkół Łączności w Poznaniu oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „Internet – zaplecze intelektualne człowieka XXI wieku". Celem konkursu było ukazanie Internetu jako swoistej skarbnicy wiedzy i pozytywnego wpływu na rozwój zainteresowań, talentów i wiedzy współczesnego człowieka.

Z naszej szkoły zostały zgłoszone trzy prace- filmy: z klasy If i IIf (opiekunką uczniów była p. Wiesława Stankiewicz) oraz z klasy IIIh (opiekunem była p. Katarzyna Paradowska).

W piątek 8 lutego o godz. 11.00 br. w Multikinie w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się uroczysta gala.  Film z naszej szkoły okazał się najlepszy w kategorii gimnazjów! Wielkie było zaskoczenie uczniów, gdy na dużym ekranie sali kinowej zobaczyli swój film jako wyróżniony. Czwórka uczniów- twórców filmu dostała cenne nagrody: każdy zdobył ebook, a dla szkoły przywieźli aparat cyfrowy.

Niespodziewaną nagrodą okazało się zaproszenie do studia WTK, gdzie o 18.20 przeprowadzono wywiad ze zwycięzcami.

Udział w konkursie był nie tylko doskonałą okazją do podnoszenia wiedzy z zakresu Internetu, ale także promowania szkoły.

Twórcami zwycięskiego filmu byli uczniowie z klasy IIIh: Majka Jaśkowiak, Eliza Misiaczyk, Patryk Ostrowski i Aleksandra Tórz, a pomocą służyła im p. Katarzyna Paradowska.

K.P.

Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie PINGWIN z języka angielskiego. Najwyższy wynik osiągnęła Patrycja Motała z kl. 1e, która zajęła III miejsce i została laureatką.  Wysoki poziom zaprezentowały także dziewczyny, którym przyznano wyróżnienia: Zuzanna Budzyńska (1c), Zuzanna Skonieczna (1c), Katarzyna Tomczak (1c), Małgorzata Jarzynowska (1e) i Karolina Trofimow (2b). Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich nauczycielkom (p. Katarzynie Jankowskiej-Kostrzewie i p. Roksanie Różańskiej-Boruń)!

Wojtek Taisner z klasy 3 d awansował do finałowego etapu Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej. Napisał świetny projekt dotyczący integracji młodzieży z lubońskich gimnazjów wysoko oceniony przez komisję. Poradził sobie także z testem sprawdzającym wiedzę z zakresu wiedzy o społeczeństwie. Gratulujemy kolejnego sukcesu! Z Wojtkiem pracowali nauczyciele: p. Romana Kłos i p. Michał Szwacki.

Po zwycięstwie w Mistrzostwach Miasta Lubonia nad Gimnazjum nr 1 nasi koszykarze kontynuują dobrą passę.

Zarówno dziewczyny, jak i chłopcy okazali się najlepsi w półfinale powiatu poznańskiego i pewnie awansowali do finału powiatowego!

Dziewczyny rozegrały 31 stycznia mecz w Tarnowie Podgórnym. Spotkały się z drużynami z Tarnowa Podgórnego i Stęszewa. Były najlepsze! Wygrały z Tarnowem 28:20 i ze Stęszewem 31:25. Zapewniły sobie udział w finale, który odbędzie się 4 lutego w Swarzędzu.

Z kolei chłopcy zagrali zawody półfinałowe 1 lutego. Zawody odbywały się w lubońskiej Hali Sportowo-Widowiskowej. Pod nieobecność drużyny z Murowanej Gośliny rozegrany został tylko jeden mecz półfinału: Gimnazjum nr 2 Luboń kontra Gimnazjum nr 1 Puszczykowo. Po bardzo zaciętej i wyrównanej grze nasi gimnazjaliści pokonali przeciwników 33:28,  tym samym gwarantując sobie udział w finale powiatowym, który odbędzie się 5 lutego w Tarnowie Podgórnym.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerom – p. Hannie Krężelewskiej oraz p. Michałowi Garstkiewiczowi.

G2