Wojtek Taisner z klasy 3 d został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Zasłużył na ten sukces solidną nauką. Pracował m.in. podczas zajęć "Wybieram MAT.-FIZ." prowadzonych przez panią Ewę Rubisz. Wojtek już teraz doskonale zna materiał zawarty z programie nauczania fizyki dla gimnazjum. Trzymajmy za niego kciuki podczas etapu wojewódzkiego!

G2

Gorąco dziękujemy naszym dziewczynom za ich wspaniałą postawę w siatkówce. Były bezkonkurencyjne na szczeblu miasta. Po zwycięskim meczu z Gimnazjum nr 1 w Luboniu zmierzyły się w półfinale powiatu w piłkę siatkową dziewcząt z gimnazjami z: Czerwonaka, Suchego Lasu i Rokietnicy. Zawody miały miejsce w Hali Widowiskowo- Sportowej LOSiR-u w Luboniu w dniu 7 lutego 2013 r. Odbyło się siedem meczów. Nasze zawodniczki rozegrały trzy pojedynki z rzędu, wygrywając każdy w świetnym stylu (trzy razy 2:0). Bardzo dobrze radziły sobie w takich elementach gry jak: zagrywka, gra przy siatce, dokładne rozgrywanie piłki, atak oraz dobra gra w obronie. Wygrawszy turniej, uplasowały się na pierwszym miejscu i wywalczyły awans do dalszych rozgrywek. Były jedyną szkołą, w której nie ma sekcji piłki siatkowej! W tym roku nie zdobyły mistrzostwa powiatu, zademonstrowały jednak świetną formę i umiejętności. Gratulujemy dziewczynom i trenerkom (p. J.Bednarczyk, p. H. Grus-Krężelewska, p. B. Potocka-Taczak).

Barbara Potocka-Taczak

5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole dzień Bezpiecznego Internetu. Jednym z podjętych działań był udział uczniów w V edycji Wielkopolskiego Konkursu Filmowego Bezpieczny Internet, organizowanego przez Zespół Szkół Łączności w Poznaniu oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „Internet – zaplecze intelektualne człowieka XXI wieku". Celem konkursu było ukazanie Internetu jako swoistej skarbnicy wiedzy i pozytywnego wpływu na rozwój zainteresowań, talentów i wiedzy współczesnego człowieka.

Z naszej szkoły zostały zgłoszone trzy prace- filmy: z klasy If i IIf (opiekunką uczniów była p. Wiesława Stankiewicz) oraz z klasy IIIh (opiekunem była p. Katarzyna Paradowska).

W piątek 8 lutego o godz. 11.00 br. w Multikinie w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się uroczysta gala.  Film z naszej szkoły okazał się najlepszy w kategorii gimnazjów! Wielkie było zaskoczenie uczniów, gdy na dużym ekranie sali kinowej zobaczyli swój film jako wyróżniony. Czwórka uczniów- twórców filmu dostała cenne nagrody: każdy zdobył ebook, a dla szkoły przywieźli aparat cyfrowy.

Niespodziewaną nagrodą okazało się zaproszenie do studia WTK, gdzie o 18.20 przeprowadzono wywiad ze zwycięzcami.

Udział w konkursie był nie tylko doskonałą okazją do podnoszenia wiedzy z zakresu Internetu, ale także promowania szkoły.

Twórcami zwycięskiego filmu byli uczniowie z klasy IIIh: Majka Jaśkowiak, Eliza Misiaczyk, Patryk Ostrowski i Aleksandra Tórz, a pomocą służyła im p. Katarzyna Paradowska.

K.P.

Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie PINGWIN z języka angielskiego. Najwyższy wynik osiągnęła Patrycja Motała z kl. 1e, która zajęła III miejsce i została laureatką.  Wysoki poziom zaprezentowały także dziewczyny, którym przyznano wyróżnienia: Zuzanna Budzyńska (1c), Zuzanna Skonieczna (1c), Katarzyna Tomczak (1c), Małgorzata Jarzynowska (1e) i Karolina Trofimow (2b). Serdecznie gratulujemy uczennicom i ich nauczycielkom (p. Katarzynie Jankowskiej-Kostrzewie i p. Roksanie Różańskiej-Boruń)!