Iga Skrzypczak (2a), Julia Kolenda (2a) i Wiktoria Walla (2c) zostały nagrodzone w konkursie literackim "Moją młodość przeżywam godnie". Ich prace zakwalifikowano do druku w książce! Dziewczyny spróbowały swych sił w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. 23 maja w auli KUL - u odbędzie się uroczystość wręczenia nagród. Wezmą w niej udział nasze utalentowane uczennice z panią Anną Wodzyńską-Skotarczak, pod której kierunkiem pracowały.

G2

W sobotę 16 lutego odbył się trzeci i ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W tym roku Gimnazjum nr 2 może pochwalić się aż czworgiem finalistów. Są nimi: Anna Ofierzyńska (klasa 3 b), Iga Skrzypczak (klasa 2 a), Mikołaj Roszyk (klasa 3 h), Jakub Kosmaczewski (klasa 3 f). Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły!

Anna Wodzyńska – Skotarczak

Wojtek Taisner z klasy 3 d został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. Zasłużył na ten sukces solidną nauką. Pracował m.in. podczas zajęć "Wybieram MAT.-FIZ." prowadzonych przez panią Ewę Rubisz. Wojtek już teraz doskonale zna materiał zawarty z programie nauczania fizyki dla gimnazjum. Trzymajmy za niego kciuki podczas etapu wojewódzkiego!

G2

Gorąco dziękujemy naszym dziewczynom za ich wspaniałą postawę w siatkówce. Były bezkonkurencyjne na szczeblu miasta. Po zwycięskim meczu z Gimnazjum nr 1 w Luboniu zmierzyły się w półfinale powiatu w piłkę siatkową dziewcząt z gimnazjami z: Czerwonaka, Suchego Lasu i Rokietnicy. Zawody miały miejsce w Hali Widowiskowo- Sportowej LOSiR-u w Luboniu w dniu 7 lutego 2013 r. Odbyło się siedem meczów. Nasze zawodniczki rozegrały trzy pojedynki z rzędu, wygrywając każdy w świetnym stylu (trzy razy 2:0). Bardzo dobrze radziły sobie w takich elementach gry jak: zagrywka, gra przy siatce, dokładne rozgrywanie piłki, atak oraz dobra gra w obronie. Wygrawszy turniej, uplasowały się na pierwszym miejscu i wywalczyły awans do dalszych rozgrywek. Były jedyną szkołą, w której nie ma sekcji piłki siatkowej! W tym roku nie zdobyły mistrzostwa powiatu, zademonstrowały jednak świetną formę i umiejętności. Gratulujemy dziewczynom i trenerkom (p. J.Bednarczyk, p. H. Grus-Krężelewska, p. B. Potocka-Taczak).

Barbara Potocka-Taczak