Nasza szkolna Gimnazzzetka jest w ścisłym finale województwa! Gazeta okazała się bezkonkurencyjna. Znalazła się wśród pięciu wyróżnionych gazet z województwa wielkopolskiego i wśród 50 najlepszych w całym kraju - w ogólnopolskim konkursie Junior Media. Jury składające się z zawodowych dziennikarzy brało pod uwagę: 1) oryginalność gazetek szkolnych, 2) jakość zamieszczonych artykułów, 3) jakość zdjęć, 4) ogólne wrażenie artystyczne. Zdobyliśmy główną nagrodę. Najlepsze gazetki szkolne wydrukowane zostaną w drukarni prasowej na gazetowym papierze i dostarczone do naszej szkoły.

Gratulacje dla wszystkich młodych adeptów dziennikarstwa i opiekunek: p. Walkowiak i p. Wodzyńskiej-Skotarczak.

Ilona Walkowiak

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „EPIZODY NIEPODLEGŁOŚCI – ŻOŁNIERZE WYKLĘCI” zorganizowanym przez Fundację Niepodległości w Lublinie. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o ludziach, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie zakończyli walki o wolną Polskę. Trzy dziewczyny podeszły do zadania z prawdziwą pasją badaczek historii. Efekty są wspaniałe! Zuzanna Janicka z klasy 3f uzyskała pierwsze miejsce w kategorii prac literackich, natomiast Iga Skrzypczak z klasy 2a i Sara Rotnicka z klasy 3f  zajęły drugie miejsce w kategorii prac multimedialnych.

Zuza przygotowała pracę o płk. Janie Podhorskim. Iga i Sara, na podstawie wywiadów, zdjęć ze zbiorów IPN, szczepu ZHP Żabikowo i Muzeum Powstania Warszawskiego, stworzyły film o Kazimierzu Grendzie i Janie Podhorskim. Opiekunkami naukowymi prac były nauczycielki historii: p. Katarzyna Urbaniak i p. Romana Kłos.

Wręczenie nagród odbędzie się prawdopodobnie 7 marca w Lublinie. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Na zdj.: Sara i Iga z p. Janem Podhorskim oraz dziewczęta z p. Katarzyną Urbaniak.

Katarzyna Urbaniak

Iga Skrzypczak (2a), Julia Kolenda (2a) i Wiktoria Walla (2c) zostały nagrodzone w konkursie literackim "Moją młodość przeżywam godnie". Ich prace zakwalifikowano do druku w książce! Dziewczyny spróbowały swych sił w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. 23 maja w auli KUL - u odbędzie się uroczystość wręczenia nagród. Wezmą w niej udział nasze utalentowane uczennice z panią Anną Wodzyńską-Skotarczak, pod której kierunkiem pracowały.

G2

W sobotę 16 lutego odbył się trzeci i ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W tym roku Gimnazjum nr 2 może pochwalić się aż czworgiem finalistów. Są nimi: Anna Ofierzyńska (klasa 3 b), Iga Skrzypczak (klasa 2 a), Mikołaj Roszyk (klasa 3 h), Jakub Kosmaczewski (klasa 3 f). Gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie szkoły!

Anna Wodzyńska – Skotarczak