Laureatami XVII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci zostało piętnaścioro uczniów naszej szkoły: Sebastian Kozłowski, Remigiusz Górski, Patrycja Bandosz, Adam Niemiec, Zuzanna Karaszewska, Beata Siwek, Martyna Malinowska, Dobrochna Stachecka, Zuzanna Rok, Adam Kiełbasiński, Bernadeta Dobosz, Marcin Majewski, Wojciech Dudziński, Hubert Kędzierski, Dominika Siudzińska. W dniach 14-16 czerwca Laureaci wzięli udział w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w Łodzi. W pierwszym dniu w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im. hm. Janka Bytnara „Rudego” druh Krzysztof Jakubiec, organizator i inicjator konkursu Arsenał Pamięci, wręczył Laureatom nagrody i rozpoczęły się zajęcia integrujące wszystkich uczestników spotkania. Drugiego dnia odbył się ogólnopolski rajd edukacyjny „Śladami bohaterów wojny 1920 roku po Łodzi – Stefana Pogonowskiego i Jana Kowalewskiego” zorganizowany przez IPN. W trakcie rajdu uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o Łodzi i walce Polaków o niepodległość II Rzeczpospolitej. Uroczyste podsumowanie odbyło się trzeciego dnia w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi. Głównym prowadzący był ponownie druh Krzysztof Jakubiec. W czasie uroczystości zostały omówione i podsumowane prace uczestników, a także wręczono specjalne wyróżnienia „Primus Inter Pares”.  Takie wyróżnienie otrzymał uczeń naszej szkoły – Sebastian Kozłowski z klasy IIIf za pracę „Kobiety, ciche bohaterki II wojny światowej”. Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom!                                                          

Katarzyna Urbaniak, Paulina Hącia

W dniu 16.06.2018r. na poznańskim Hipodrom Wola odbyły się Mistrzostwa Poznania w skokach przez przeszkody. Wzięła w nich udział nasza koleżanka Dominika Siudzińska z klasy gimnazjalnej 3a, która wywalczyła tytuł Wicemistrzyni Poznania w kategorii Kuce. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 

                 

SP5

W dniach 12-13.06.2018 w Rawie Mazowieckiej odbywały się FINAŁY OGÓLNOPOLSKIE Igrzysk Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Drużyna naszych dziewczyn, w składzie: Weronika Dombka, Zuzia Sułek i Natalia Piechota z klasy 2A wywalczyły po ciężkich spotkaniach 9 miejsce w kraju.
We wtorek rozgrywał się turniej grupowy. Nasze zawodniczki miały najtrudniejszą grupę, ponieważ każda drużyna składała się z osób grających od lat w klubach sportowych tenisa stołowego. Pierwszy mecz zagrały ze szkołą z Buczka. Po dosyć długim spotkaniu oraz bardzo wyrównanej walce, niestety, przegrały 2:3. W drugim meczu spotkały się z drużyną z Płocka. Zwyciężyły 3:1. Ostatnie spotkanie w grupie, zagrały z Brzegiem Dolnym i przegrały 0:3. Ta drużyna okazała się później mistrzem kraju. W następnym pojedynku zagrały ze szkołą z Czostkowa. Wygrały 3:0. Następnego dnia o 9 miejsce zagrały „rewanż” z Płockiem. Jeszcze bardziej udowodniły swą wyższość nad dziewczynami z Płocka i pokonały je 3:0. 

Weronika Dombka 2a

Z przyjemnością informujemy, że Adrianna Smura z klasy 3f zdobyła tytuł finalisty w tegorocznym IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Hiszpańskiego dla uczniów klas gimnazjalnych z Wielkopolski. Jego uczestnicy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością języka oraz wiedzą na temat kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Konkurs jest wpisany na oficjalną listę Kuratorium Oświaty w Poznaniu, a tym samym finaliści i laureaci uzyskują dodatkowe punkty liczone przy rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Gratulacje, Ada! 

Magdalena Madajczyk-Głowacka
Przejdź do strony:
Uczniowie