Pod koniec czerwca Miasto Luboń zorganizowało  konkurs międzyszkolny na stworzenie projektu graficznego logo do hasła "Segreguj śmieci, chroń świat dla swoich dzieci". Celem konkursu  było wyłonienie logo promującego selektywną zbiórkę odpadów, które będzie zamieszczane na plakatach, ulotkach, banerach, gadżetach reklamowych, w serwisach internetowych Miasta Luboń. Istotą konkursu było zaangażowanie dzieci i młodzieży w tematykę związaną z segregacją odpadów. Konkurs miał za zadanie rozwijać u uczniów kreatywność oraz zdolności twórcze, skłonić ich do poznania i poszerzania wiedzy dotyczącej zagadnień związanych z gospodarowaniem odpadami. Spośród uczniów szkól podstawowych i gimnazjów Lubonia Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, którzy zostali nagrodzeni podczas EKO- pikniku, 3 września, w Wiśniowym Sadzie w Luboniu. W kategorii szkół gimnazjalnych Komisja przyznała nagrody naszym uczniom: I miejsce: Julia Pokryszka; II miejsce: Marianna Kubicka; III miejsce: ex aequo Ewa Rychel i Zuzanna Waligórska. Serdecznie gratulujemy.

                                            

Joanna Taberska, Dorota Mucha

W dniach 22-23 lipca 2017 r. na terenie Sportowego Ośrodka Jeździeckiego w Poczerninie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w ramach finału XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdżeniu i WKKW. Jedną z reprezentantek Wielkopolski była nasza koleżanka Dominika Siudzińska z klasy 3a, która po bardzo udanych eliminacjach zakwalifikowała się do finału Olimpiady zarówno w ujeżdżeniu jak i WKKW (Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego). Podczas tych dwudniowych zmagań Dominika wystartowała na dwóch kucach: w dyscyplinie WKKW na Cinamonie – wiernym towarzyszu ich wielu wspólnych sukcesów oraz mniej doświadczonym Ticecie – kucu na co dzień trenującym WKKW, który tym razem miał okazję sprawdzić się w ujeżdżeniu. Dominika miała zaledwie 5 dni na poznanie swojego nowego kuca i wypracowanie figur występujących na czworoboku w programach klasy P. W rezultacie, w finale ujeżdżenia Dominika i Ticet zajęli 9 miejsce, a uzyskane wyniki w poszczególnych programach oraz składające się na nie cząstkowe oceny od poszczególnych sędziów bardzo cieszą i udowadniają, że ciężką pracą i zaangażowaniem można wiele osiągnąć nawet w tak krótkim czasie. Natomiast w finale WKKW Dominika i Cinamon musieli zaprezentować się w programie ujeżdżeniowym klasy L, zmierzyć się z bardzo wymagającą trasą krosu, a na koniec przejść próbę skokową na parkurze o wysokości przeszkód do 90cm. Poszło im znakomicie! Dominika i Cinamon zostali brązowymi medalistami XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW oraz II vice Mistrzami Polski Juniorów Młodszych. Za osiągnięty wynik Polski Komitet Olimpijski nadał Dominice Drugie Kółko Olimpijskie – odznakę przyznawaną dla najlepszych sportowców, z którymi wiąże się nadzieje olimpijskie. 

G2

W Białymstoku od 24 do 25 czerwca 2017 roku rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych. Dwudniowe zawody, w których rywalizowało 167 zawodników, zakończyły sezon rozgrywkowy 2016/2017. Impreza zakończyła się wielkim sukcesem Zuzanny Sułek 1a, która zajęła po bardzo dobrej grze 3 miejsce. W turnieju uczestniczyli Zuzanna Sułek, Julia Gładysz, Anita Chudy i Maciej Wiśniewski. W pięknej Hali Widowiskowo- Sportowej w Białymstoku rywalizowali najlepsi zawodnicy w Polsce, medaliści Mistrzostw Polski, zawodów Grand Prix Polski oraz reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów. W turnieju lubonianie pokonali kilku wyżej notowanych zawodników. Zaprezentowali bardzo wysoki poziom sportowy, włożyli w grę mnóstwo serca oraz wysiłku. W klasyfikacji województw 4.miejsce zajęła Wielkopolska. 

              

 

 

Piotr Ciszak

Dla Dominiki Siudzińskiej z klasy 2a wakacje rozpoczęły się wyjątkowo dobrze. W dniach 22-25 czerwca br. w Skibnie koło Koszalina wzięła ona udział w eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w dwóch dyscyplinach: ujeżdżeniu i WKKW (Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego). Przez wszystkie dni zawodów pogoda nie rozpieszczała. Silny wiatr i intensywne opady deszczu nie pomagały z rywalizacji. Mimo to Dominice udało się  osiągnąć bardzo wysokie wyniki w ujeżdżeniu, co dało jej 3 miejsce oraz we wszystkich trzech próbach konkursu WKKW, gdzie zajęła 2 miejsce. Tym samym zapewniła sobie miejsce na liście zakwalifikowanych do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017 w dwóch z trzech dyscyplin jeździeckich: ujeżdżeniu i WKKW. Serdecznie gratulujemy dumni, że mamy koleżankę osiągającą tak wysokie wyniki w tym wyjątkowo trudnym i wymagającym sporcie, jakim jest jeździectwo. Finał Olimpiady już za miesiąc. Trzymajcie kciuki za Dominikę! 

                 

G2
Przejdź do strony:
Uczniowie