7 października odbyły się Mistrzostwa Lubonia w drużynowych i indywidualnych szachach klas 7 i 8 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Bartosz Biernacki 8b, Wojciech Kubala 8b, Tomasz Pięta 8a, Anastazja Derda 8a. Zdobyliśmy drugie miejsce, przegrywając ze Szkołą Podstawowa nr 1:  2,5- 1,5 pkt. Organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 5, a sędzią głównym - p.Łukasz Budzyński.

Łukasz Budzyński

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 3,4,5 rozwiązywali zadania  sprawdzające znajomość mnożenia i dzielenia w zakresie 100 (klasy trzecie do 50). Zwycięzcy potyczek klasowych dalej rywalizowali ze sobą, rozwiązując zadania otwarte i zamknięte.
Tytuł „Ekspert Tabliczki Mnożenia” otrzymali: z kl. 3 ex aequo: Laura Monkiewicz 3a, Damian Mikuszewski 3b; z kl. 4: Cyprian Wichtowski 4a oraz z kl. 5 - Kamil Wiśniewski 5c. Uczniowie zostali nagrodzeni grami edukacyjnymi, słodyczami i otrzymali dyplom. GRATULUJEMY.
Z okazji tego światowego dnia w holu szkoły zorganizowano wystawę prac plastycznych na temat tabliczki mnożenia i jej zastosowania w życiu codziennym.

Joanna Taberska

W roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny uzyskaliśmy tytuł "Najbardziej usportowionej szkoły" w powiecie poznańskim w rankingu Szkolnego Związku Sportowego.
Oto artykuł z "Głosu Wielkopolskiego" z 21 czerwca - ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NIM!

Jolanta Walczak

15 czerwca, w dzień naszego szkolnego festyny rodzinnego tradycyjnie nad poznańską Maltą odbyły się Mistrzostwa Szkół w Smoczych Łodziach „Dragony 2019”. Jak co roku na starcie nie mogło zabraknąć naszych uczniów . W rywalizacji klas 6-8 i 3 gimnazjum wystawiliśmy dwie osady. Ta złożona z samych chłopaków w ścisłym finale po bardzo emocjonującym wyścigu zajęła 2 miejsce przegrywając zaledwie 0,11 s. z osadą z Piły. Impreza miała na celu popularyzacje sportów wodnych oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Skład osady chłopaków : Mateusz Jakubowski, Jakub Biernacki, Krystian Gąska, Mikołaj Wójkiewicz, Szymon Jaruga, Mateusz Ogrodzki, Jan Nowak – wszyscy 3a , Aleks Drażdzyńśki 3d, Kacper Nowinka 3d, Oliwer Stróżyński 3g.
Gratulujemy i życzymy miłych wakacji.

Michał Garstkiewicz