W sobotę 13 października ponad 1500 uczestników w różnych kategoriach wiekowych stanęło na starcie kolejnej już edycji biegu „W drodze do maratonu”. Bieg ma charakter rekreacyjnej imprezy sportowej, której celem jest popularyzacja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego stylu życia. Miejsce rozgrywania imprezy – nieprzypadkowe, bo tereny leżące przy Jeziorze Maltańskim. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 jak zwykle nie zawiedli i w bardzo licznej grupie uczestniczyli w biegu. Łącznie było nas 118 osób. Pogoda i humory dopisywały nam od startu do mety. Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy przyłączyli się, by zrealizować nasz cel – wygrać po raz trzeci klasyfikację na największą liczbę uczestników wśród szkół podstawowych. Na wyniki musimy jeszcze poczekać kilka dni. Podziękowania również dla wszystkich rodziców za wsparcie mentalne i logistyczne.

Michał Garstkiewicz, Klaudia Lamch

13 października okazał się bardzo szczęśliwym dniem dla obu męskich ekip pływackich z Lubonia. Podczas rozgrywanych na basenie AWF Poznań Mistrzostw Miasta Lubonia obie ekipy pewnie wygrały swoje wyścigi i awansowały do Finału Powiatowego. 15 października gospodarzem finału było Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu. Jako pierwsza do rywalizacji stanęła na starcie nasza młodsza ekipa. Każdy z sześciu pływaków musiał zmierzyć się jedna długością basenu, czyli 25 m. Ostatecznie sztafeta uplasowała się na 8 pozycji, na 12 startujących. Zaraz po nich do boju ruszyli ich starsi koledzy, którzy do pokonania mieli 6x50m. Po bardzo dobrym wyścigu nasi zawodnicy uzyskali najlepszy czas zawodów i po raz pierwszy w historii szkoły wygrali finał powiatowy w pływaniu drużynowym. Kolejnym ich startem będzie finał wojewódzki, który odbędzie się w Poznaniu w listopadzie. Skład naszych sztafet: Igrzyska Dzieci: Dominik Krupka 6a, Dawid Lubka 5a, Mateusz Wielicki 5a, Filip Lubka 5a, Dominik Wielicki 5b, Bartosz Jezierny 6a, Michał Klauze 4c;
Igrzyska Młodzieży Szkolnej:
Kuba Pilarski 3f, Mateusz Klauze  8b, Szymon Jaruga 3a, Łukasz Kowalski  8d, Mateusz Ogrodzki 3a, Robert Otocki 8e, Grzegorz Nowacki 7a. Opiekunem chłopców był p. Michał Gartkiewicz. Gratulacje i powodzenia w kolejnym etapie!!!

Michał Garstkiewicz

Kolejne dwie nauczycielki z naszej szkoły otrzymały nominację w plebiscycie "Głosy Wielkopolskiego" Nauczyciel na MEDAL: p. Ewa Rubisz i p. Magdalena Madajczyk- Głowacka. Gratulujemy!