W roku szkolnym 2018/2019 po raz kolejny uzyskaliśmy tytuł "Najbardziej usportowionej szkoły" w powiecie poznańskim w rankingu Szkolnego Związku Sportowego.
Oto artykuł z "Głosu Wielkopolskiego" z 21 czerwca - ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NIM!

Jolanta Walczak

15 czerwca, w dzień naszego szkolnego festyny rodzinnego tradycyjnie nad poznańską Maltą odbyły się Mistrzostwa Szkół w Smoczych Łodziach „Dragony 2019”. Jak co roku na starcie nie mogło zabraknąć naszych uczniów . W rywalizacji klas 6-8 i 3 gimnazjum wystawiliśmy dwie osady. Ta złożona z samych chłopaków w ścisłym finale po bardzo emocjonującym wyścigu zajęła 2 miejsce przegrywając zaledwie 0,11 s. z osadą z Piły. Impreza miała na celu popularyzacje sportów wodnych oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Skład osady chłopaków : Mateusz Jakubowski, Jakub Biernacki, Krystian Gąska, Mikołaj Wójkiewicz, Szymon Jaruga, Mateusz Ogrodzki, Jan Nowak – wszyscy 3a , Aleks Drażdzyńśki 3d, Kacper Nowinka 3d, Oliwer Stróżyński 3g.
Gratulujemy i życzymy miłych wakacji.

Michał Garstkiewicz

6 czerwca grupa naszych uczniów, którzy zostali Laureatami  XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci pojechała do Łodzi na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im.hm. Janka Bytnara „Rudego”. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali książki i grę edukacyjną ”Twórcy Niepodległej”. Wzięli również udział w spotkaniu z zaproszonym gościem, którym była sanitariuszka, uczestniczka powstania warszawskiego. Wyjątkowe wyróżnienie, oprócz tytułu laureata, otrzymał Wojtek Konwiński z klasy 8b. Została mu przyznana Nagroda Specjalna Imienia „Rymwida” za pracę, którą napisał o swoim praprapradziadku – powstańcu wielkopolskim – Stefanie Kruszonie. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była krótka wycieczka po mieście, którą rozpoczęliśmy nasz pobyt w Łodzi. Przeszliśmy ulicą Piotrkowską, która jest reprezentacyjną ulicą miasta i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Następnie mogliśmy ochłodzić się w Muzeum Kanału „Dętka”, które mieści się w zabytkowym zbiorniku na wodę deszczową pod Placem Wolności. Ciekawa sesja fotograficzna odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim jest Pasaż Róży. Nasz spacer zakończyliśmy w Manufakturze. Wyjazd dla wszystkich był pełen niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie przejazdu.

Katarzyna Urbaniak i Paulina Hącia

6 czerwca dzieci z klas 1-2 wzięły udział w XVII Konkursie Pięknego czytania pt. "I Ty zostań mistrzem pięknego czytania" organizowanym przez Bibliotekę Miejską w Luboniu. Naszą szkołę reprezentowały; Anna Dudzińska kl.1a,Wojciech Stempczyński kl.1a,Oliwia Surowiec kl.1b,Piotr Przybysz kl.1c,Helena Fruba kl.1d,Beniamin Czub kl.1d,Laura Monkiewicz kl.2a,Filip Czawiak kl.2a, Franciszek Mwaba kl.2a, Ksenia Nuckowska  kl.2b, Helena Rusinek kl.2b i Damian Mikuszewski kl.2b. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom. W kategorii kl.1-II miejsce zajęła Anna Dudzińska,Wojciech Stempczyński otrzymał wyróżnienie,w kategorii kl.2-III miejsce zajął Filip Czawiak, Franciszek Mwaba otrzymał wyróżnienie. Komisja nie mogła wyjść z podziwu i dumy, jak pięknie potrafią czytać najmłodsze dzieci. Wszystkim gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesówheart.

Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej