W związku z obchodami Dnia Zakochanych w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Od Świętego Walentego”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką ciekawej i oryginalnej walentynki. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie walentynek dedykowanych osobom z poszczególnych klas miało miejsce 12 lutego.
Nagrodzeni w kategorii klas 1-3: I miejsce: Emilia Pietrzkiewicz, Oliwier Medyński, II miejsce: Milena Adamczak, Martyna Staśko, III miejsce: Laura Wysocka, Oliwier Prałat. Wyróżnienia: Natalia Kaczmarek, Oliwia Szkup, Oliwier Jacek, Adam Mańczak, Krzysztof Nizio. Zwycięzcom (i nie tylko) serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Lis, Daria Blaszka

W dniach od 29 listopada do 24 grudnia 2020 odbywał się konkurs „Matematyczny Kalendarz Adwentowy – juniorzy”. Konkurs objęty był patronatem prof. Krzysztofa Dyczkowskiego – Dziekana Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz prof. Mieczysława Cichonia – Prezesa Oddziału Poznańskiego Polskiego Towarzystwa Matematycznego. Współorganizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, mFundacja mBanku, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorem zadań był Krzysztof Ciesielski, matematyk, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Konkurs miał charakter internetowy i był skierowany do uczniów wielkopolskich szkół podstawowych. Uczestnicy rozgrywek przesyłali odpowiedzi za pomocą formularza, zamieszczonego na stronie konkursu. O miejscu w rankingu decydowała liczba poprawnych odpowiedzi oraz – w przypadku takiej samej liczby odpowiedzi, czas przesłania odpowiedzi. W konkursie wzięło udział niemal cztery tysiące uczestników. Laureatami zostało 20 najlepszych uczestników konkursu. Z wielką radością ogłaszamy, że Karolina Pawlicka z klasy 7b zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Anna Czerwińska

Konkurs Gwiazdkowy za nami! Po blisko 5 tygodniach sportowej rywalizacji możemy ogłosić zwycięzców. Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie, zaangażowanie we wspólnej zabawie. Inteligentne opaski sportowe Huawei Band 4, trafią do uczniów z pierwszych 20 miejsc w rankingu naszej Szkoły,  Stosujemy sportową zasadę ex aequo, a więc w przypadku gdy kilkoro dzieci osiągnęło taką samą liczbę punktów i zajmuje na przykład 20. miejsce w rankingu – każde z nich otrzyma opaskę!

Po odbiór nagród zapraszamy do sekretariatu szkoły od 4 lutego.smiley

Dziękujemy też za wszelkie miłe słowa o tym, ile radości i motywacji wnosiły filmy.

Oficjalne wyniki Konkursu

1. Filip Czawiak 4A 650pkt.

1. Damian Mikuszewski 4B 650pkt.

1. Laura Monkiewicz 4A 650pkt.

1. Justyna Czawiak 2C 650pkt.

5. Liliana Jaworska 2D 630pkt.

6. Mikołaj Nowak 3A 610pkt.

7. Zofia Wąsowska 1A 590pkt.

7. Maja Sulikowska 3D 590pkt.

9. Karol Golczak 7A 580pkt.

10. Roksana Leja 6C 550pkt.

11. Antonina Dymowska 4A 540pkt.

12. Mateusz Wielicki 7A 530pkt.

13. Nikola Bartoszek 4A 470pkt.

14. Tymon Olejniczak 4B 460pkt.

14. Kuba Adamczak 6B 460pkt.

16. Oliwier Prałat 2E 450pkt.

17. Mateusz Leja 5A 400pkt.

18. Martyna Straśko 2E 390pkt.

19. Dominik Wielicki 7B 320pkt.

20. Natan Sówka  6C 190pkt.

Facebook: https://www.facebook.com/Pho3nixPoland
Instagram: https://www.instagram.com/pho3nix_poland/

Łukasz Budzyński

Dzieci z klas 1-3  w ramach Przeglądu Piosenki świątecznej nagrały swoje wykonania świątecznych piosenek i pastorałek. Zapraszamy do wysłuchania tych świątecznych nagrań na blogu świetlicowym. Serdecznie dziękujemy Alicji i Gabrysi Bartnik, Martynce Grajkowskiej, Kasi Stęplowskiej i Zosi Wąsowskiej, a także rodzicom za pomoc w nagraniu wykonania. Wszystkie nagrania dostępne są także pod wskazanym adresem. Gratujemy pięknych wystąpień :-)