Miasto Luboń zorganizowało i przeprowadziło konkurs międzyszkolny na stworzenie projektu tabliczki informującej o korzyściach wynikających z obecności drzew w miastach. Organizatorem konkursu było Miasto Luboń. Miał on na celu upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży postaw przyjaznych środowisku poprzez zwrócenie uwagi na problematykę ubywania zieleni poprzez rozwój miast. Konkurs miał za zadanie rozwijać u uczniów kreatywność i zdolności twórcze oraz skłonić ich do poznania i poszerzania wiedzy dotyczącej korzyści wynikających z obecności drzew i ich funkcjonowania w trudnych warunkach miejskich. W konkursie udział wzięło czworo naszych uczniów, którzy pokonali dużą grupę uczniów z pozostałych lubońskich szkół. I miejsce zajęła Julia Ellmann z klasy 6a, III miejsce zajął Dominik Wielicki z klasy 6b; wyróżnienia otrzymali; Zuzanna  Kowalewska z klasy 6a i Jakub Kobyliński z klasy 6a. Zwycięskie Drzewce zostaną oznaczone tabliczkami w terenie, na których będą następujące informacje: imię Drzewca, rysunek oraz jedno zdanie o korzyści dla miasta wynikających z jego obecności. Obiecujemy, że poinformujemy Was, gdzie w Luboniu będziecie mogli na tabliczkach przyczepionych do drzew zobaczyć rysunki zwycięzców.                                                                                                 

Jolanta Skowrońska

W imieniu Pani Burmistrz Małgorzaty Machalskiej zapraszamy Rodziców i Nauczycieli na konferencję „Rodzic i Nauczyciel partnerem w procesie edukacji i wychowania”, która odbędzie się 9 grudnia 2019 roku o godzinie 18.00 w Szkołle Podstawowej nr 5.  Temat: tegorocznej konferencji: "Jak rozmawiać z dziećmi i nastolatkami, aby uniknąć zagrożeń związanych z uzależnieniami”.  

                    

                                 

                         

SP5

W październiku Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę książek dla Polaków mieszkających poza granicami naszego państwa. Zgromadzone książki zostały zapakowane i przekazane do wysyłki. W najbliższych tygodniach trafią do adresatów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji! 

                   

Paulina Hącia

Za stworzenie Strefy Kibica 9. Lubońskiego Biegu Niepodległościowego nasza Szkoła otrzymała bon upominkowy do Decathlonu. Za te środki kupiliśmy miękkie piłki do siatkówki i mniejszą wersję piłki do rugby. Idealnie sprawdzą się one dla młodszych klas, które najliczniej kibicowały 11 listopada. 

                     

Weronika Idzikowska
Przejdź do strony:
Uczniowie