W czwartek  9 listopada w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się XXIII Konkurs Recytatorski zatytułowany „W świecie rymów Danuty Wawiłow” dla dzieci szkół podstawowych oraz „Poezja Bolesława Leśmiana” dla młodzieży  klas VII i gimnazjalnej. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii do klasy III: uczennice kl. IIIa: Anna Nowak, Agata Skoracka, Alicja Kierojczyk, Zofia Frańska i Katarzyna Kobusińska; w kategorii klas IV-VI uczennice kl.IVa: Zuzanna Kowalewska i Jagoda Stando oraz w kategorii kl.VII i młodzież gimnazjalna uczennice kl.VIIb: Zuzanna Wanecka, Aleksandra Filakiewicz i Maja Zborowska. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a nasza uczennica Zuzia Kowalewska z klasy IVa  zdobyła III miejsce w kategorii klas IV-VI, recytując wiersz D.Wawiłow „Rupaki”. Gratulujemy! 

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak

Brawo dla naszej męskiej sztaferty pływackej!  Chłopcy zajęli 10 miejsce na 40 szkół startujących w zawodach. Indywidualnie w stylu dowolnym: Szymon Jaruga 27m czas 29,97s, Antoni Łacny 31m czas 30,37s, Jakub Pilarski 55 m czas 33,72, Łukasz Kowalski 57m czas 33,90 na 128 startujących; w stylu klasycznym: Mateusz Klauze 65m czas 49,70, Mateusz Ogrodzki 74m czas 53,81 na 86 startujących. MEGASZTAFETA!!!:) 

Marcin Zabłocki

Już po raz siódmy w Luboniu odbył się bieg z okazji Święta Niepodlegołości. 11 listopada br. o godz. 11:11 bardzo duża ilość biegaczy wystartowała sprzed naszej szkoły. W tym roku po raz pierwszy SP5 brała udział w Strefie Kibica. Dopingowaliśmy biegaczy między 2 a 3 kilometrem trasy. Przy tej okazji bardzo gorąco chcielibyśmy podziękować Pani Ewie Ruszkowskiej, za udostępnienie miejsca na terenie swojej posesji. Dzięki niej mogliśmy jeszcze lepiej kibicować naszym biegaczom! W szczególności 82-letniemu Panu Florianowi, który na bieg przyjechał dzień wcześniej ROWEREM ze Szczecina! Jest to wyczyn godny podziwu:) Specjalnie dla niego przygotowaliśmy transparent z jego imieniem i rowerem ;) "Naszej Strefie" towarzyszyła masa atrakcji. Między innymi gościnny występ absolwenta Oskara Miłka, który zagrał na elektrycznej gitarze oraz zespół cheerleaderek:) Dzięki temu zdobyliśmy 3.miejsce w konkursie dla najlepiej kibicującej szkoły, a tym samym 500 zł na sprzęt sportowy i 50 wejściówek na mecz Lecha, który odbędzie się już 26 listopada br. Dziękujemy organizatorom i sponsorom biegu, a także naszym uczniom za gorącą atmosferę tego dnia! 

 

Weronika Idzikowska

Dwa tygodnie temu nasza koleżanka Dominika Siudzińska z klasy 3a z sukcesem zakończyła starty w Halowych Zawodach Ogólnopolskich Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, o czym wspominaliśmy w jednym z artykułów. Wówczas były to konkursy, w których startowali zawodnicy tylko na kucach. W miniony weekend, tj. w dniach 18-19.11.2017r., Dominika na swoim kucu Cinamonie wzięła udział w zawodach regionalnych w skokach przez przeszkody, podczas których w konkursach rywalizowała z dużymi końmi. I tak jak dwa tygodnie temu, i tym razem Dominika i Cinamon nie mieli sobie równych w konkursach klasy L (o wysokości przeszkód 100cm). W ciągu dwudniowych zawodów, dwukrotnie stanęła na najwyższym stopniu podium. Gratulujemy i  życzymy dalszych tak udanych startów! 

                 

SP5
Przejdź do strony:
Uczniowie