11 stycznia w Zespole Szkół w Luboniu odbył się Miejski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenki Świątecznej. Reprezentowali nas uzdolnieni muzycznie uczniowie, którzy zostali docenieni przez komisję konkursową. Pierwsze miejsce w kategotii klas 1-4 zajął duet: Alicja Bartnik (2c) i Gabriela Bartnik (4c), które cudownie zaśpiewały piosenkę świąteczną "Pada śnieg". Równie zaszczytne drugie miejsce w tej samej kategorii zdobył nasz wspaniały zespół " Białe piąteczki" (uczniowie z klas 1a, 1d, 2a i 2b), który zaprezentował utwór pt. „Prawdziwe święta” (melodia i słowa: Anna Augustyniak ). Z kolei w kategorii klasy 5-8 wyróżnienie otrzymał sekstet dzwonkowy z klasy 5b za prezentację na dzwonkach kolędy pt. "Jezus malusieńki". Do występów z wielkim sercem i zaangażowaniem przygotowały uczniów: p.Dorota Mucha, p.Aleksandra Sołecka, p.Monika Siwek, p.Anna Minke, p.Anna Augustyniak. Wrażenia muzyczne były nieocenione. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów muzycznych! Gratulacje! 

Anna Augustyniak, Anna Minke, Dorota Mucha


W dniach 17-19.12.2021 w Centrum Hipiki w Jaszkowie odbyły się Halowe Gwiazdkowe Zawody Regionalne i Halowe Zawody Towarzyskie w skokach przez przeszkody.  Anna Naumienia z klasy 7c, na koniu Kosma, brała udział w 5 konkurencjach. W pierwszym konkursie zajęła 1.miejsce, w drugim -12.miejsce  w trzecim -2.miejsce , czwartym -3.miejsce, piątym -15.miejsce. W konkursach tych ustawionych było po 10 przeszkód na dystansie około 350 metrów i liczył się również  czas. Przeszkody ustawione były na wysokości  50-70 centymetrów . Startowało w nich około 40 zawodników w rożnym wieku z całej Polski. Ania jest zawodniczką Centrum Hipiki w Jaszkowie . W tym roku zdała egzaminy na Brązową Odznakę Polskiego Związku Jeździeckiego. W zawodach wsparły ja nieocenioną pomocą koleżanki z klasy, które również trenują jezdziectwo - Maja Wiąckiewicz i Roksana Leja. Jej wyniki były miłym zaskoczeniem dla wszystkich i rozbudziły nadzieje na sukcesy w kolejnych startach . Następne zawody w Jaszkowie planowane są na przełomie stycznia i lutego. 

Aneta Łukomska

W dniach 29 i 30 listopada w ramach „Listopada Poetyckiego” odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Zwierzęta w poezji”. Udział w nim wzięło około 70 uczniów w dwóch grupach – klasy 1-3 i klasy 4-6. Wszyscy uczniowie przygotowali piękne wiersze o zwierzętach i wspaniale je recytowali, więc wybór laureatów konkursu  był niezwykle trudny.
Ostatecznie nagrody otrzymali: w kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęli KatarzynaStęplowska  z klasy 3e i Piotr Bielecki z klasy2a, drugie Urszula Kubiś z klasy2d i Maja Prałat z klasy 1c, trzecie Marianna Kaszuba z klasy 3d i Oliwia Czajka z klasy 1c. Wyróżnienia otrzymali Maja Walkowska z klasy 3d i Jan Tomaszewski – Baran z klasy 1c.

W kategorii klas 4-6 pierwsze miejsce zajęli Anna Dudzińska z klasy 4a i Damian Mikuszewski z klasy 5b, drugie Wojciech Stempczyński z klasy 4a, Wojciech Łukowski z klasy 4d i Natalia Kmieć z klasy 4a, trzecie natomiast Laura Monkiewicz z klasy5a, Gabriela Bartnik z klasy 4c i Martyna Grajkowska z klasy 4a. Wyróżnione zostały Maja Sulikowska  i Lena Wiśniewska z klasy 4d.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy, uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do dalszego poznawania pięknych utworów poetyckich.                   

Katarzyna Wilińska – Jóźwiak i Małgorzata Wagner

Liczna grupa naszych uczniów uczestniczyła w Konkursie Plastycznym o bł. Edmundzie Bojanowskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Luboniu. Pod kierunkiem nauczycielki plastyki - p.Doroty Muchy uczniowie samodzielnie tworzyli prace konkursowe. Każda z nich pokazywała bohatera - jego dzieciństwo, lata szkolne, czas studiów.
Laureatami etapu szkolnego zostali uczniowie: z klasy 7b -Zuzanna Jopp, z klasy 2 d- Michalina Urbańczyk, Szymon Przybylski, Martyna Kucharczyk, Maja Skrzypczyńska, Adam Gąsiorek; z klasy 4 c: Natalia Kin, Aleksandra Nagierska, z klasy 5 a: Antonina Dymowska i Joanna Majchrzak oraz z klasy 5b: Martyna Wiśniewska. W II etapie uczestniczyły dzieci ze wszystkich lubońskich szkół. Z naszych uczniów laureatami zostały Antonina Dymowska (II miejsce w kategorii klasy IV-VI) oraz Patrycja Jagusiak (II miejsce w kategorii klasy I-III; nie brała udziału w konkursie szkolnym). Gratulujemy!

Dorota Mucha
Przejdź do strony:
Uczniowie