W imieniu Pani Burmistrz Małgorzaty Machalskiej zapraszamy Rodziców i Nauczycieli na konferencję „Rodzic i Nauczyciel partnerem w procesie edukacji i wychowania”, która odbędzie się 9 grudnia 2019 roku o godzinie 18.00 w Szkołle Podstawowej nr 5.  Temat: tegorocznej konferencji: "Jak rozmawiać z dziećmi i nastolatkami, aby uniknąć zagrożeń związanych z uzależnieniami”.  

                    

                                 

                         

SP5

W październiku Szkolne Koło Wolontariatu prowadziło zbiórkę książek dla Polaków mieszkających poza granicami naszego państwa. Zgromadzone książki zostały zapakowane i przekazane do wysyłki. W najbliższych tygodniach trafią do adresatów. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji! 

                   

Paulina Hącia

Za stworzenie Strefy Kibica 9. Lubońskiego Biegu Niepodległościowego nasza Szkoła otrzymała bon upominkowy do Decathlonu. Za te środki kupiliśmy miękkie piłki do siatkówki i mniejszą wersję piłki do rugby. Idealnie sprawdzą się one dla młodszych klas, które najliczniej kibicowały 11 listopada. 

                     

Weronika Idzikowska

8 listopada odbył się finał Konkursu Wiedzy o Luboniu, którego organizatorem była Komisja Sfery Społecznej Rady Miasta we współpracy z Biblioteką Miejską w Luboniu. W konkursie wzięły udział wszystkie lubońskie szkoły podstawowe. Każda drużyna odpowiadała na dziewięć pytań. Drużyna z naszej szkoły składzie: Maja Konarska z klasy 5a, Marcel Wożniak z klasy 6a, Mateusz Jóźwiak-Piróg i Wiktor Kocur z klasy 8b zajęła pierwsze miejsce. Opiekunką merytoryczną uczniów była Pani Katarzyna Urbaniak. 
Wręczenie nagrody w wysokości 1000 złotych dla szkoły odbyło się 13 listopada na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 65. urodzin Lubonia. Uczniowie mieli również okazję wysłuchać wykładu Pani Izabeli Szczepaniak na temat mitu założycielskiego miasta i wysłuchać koncertu. 
Gratulujemy młodzieży wiedzy na temat naszego miasta! 

Katarzyna Urbaniak, Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie