Dwa zespoły naszych trzecioklasistów wzięły udział w konkursie filmowym dla Grupy Wyszehradzkiej organizowanym przez Centropę. Uczniowie z klasy IIIf w składzie: Marianna Cegiołka, Zofia Wrzaskowska, Tomasz Kelm i Marek Ławniczak nagrali film dotyczący historii poznańskich Żydów: https://m.youtube.com/watch?v=PXRO4aJjKws, a uczennice klasy IIIc Julia Pokryszka i Zuzanna Ratajak przygotowały scenkę, w której zaprezentowały przepis na "Uszy Hamana": https://m.youtube.com/watch?v=m9MHGzExPNc&feature=youtu.be
Uczniowie zostali zaproszeni na uroczystą galę, która odbędzie się w Budapeszcie 25 maja. Spotkanie będzie okazją do rozmów z rówieśnikami nie tylko z Polski, ale także z Czech, Słowacji i Węgier. Wtedy też zostaną podane wyniki konkursu. Życzymy powodzenia naszym uczniom!
 

Paulina Hącia

29 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Tańca, podczas którego odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca w Kościanie. Uczennica klasy IVc Basia Buciora wraz z koleżankami z formacji tanecznej  już po raz czwarty w tym sezonie zdobyła podwójne złoto: 1 miejsce w kategoriach:  Inne Formy do lat 11 oraz 1 miejsce w kategorii  Taniec Współczesny do lat 11. W marcu Formacja brała udział również w Mistrzostwach Polski WADF, gdzie zdobyły także: I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski Contemporary Ballet Showcase Team do lat 11; I miejsce oraz tytuł Mistrza Polski Jazz Dance Large Team do lat 11. Mocno trzymamy kciuki 15-16.06.2018 za Mistrzostwa  Europy WADF 2018! Przed Basią dwa miesiące intensywnych przygotowań, ale dzięki pasji oraz ciężkiej pracy zarówno swojej, jak i trenerów spełnia marzenia. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

SP5

22 kwietnia 2018 r. uczeń naszej szkoły Franciszek Mwaba z kl. I a, reprezentujący barwy klubu Wieża Śmigiel, wraz z 30 innymi zawodnikami wziął udział w Półfinałach Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików w szachach, które odbyły się w Lesznie. Franek wystartował w swojej grupie wiekowej C9 (chłopcy do lat 9) i w ostatecznej klasyfikacji po siedmiu rundach uplasował się na miejscu 7., co zapewniło mu awans do Finału Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w czerwcu. Frankowi życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu szachowej pasji! 

              
 

Aleksandra Sołecka

26 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie odbyła się kolejna edycja Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Tym razem nasza szkoła wystawiła dwie reprezentacje - oddziały gimnazjalne: Jan Cieśliczak 3c, Tomasz Kopeć 3c, Hubert Golon 3c; szkoła podstawowa: Oliwia Bobrowska 5a, Wojtek Stęplowski 5a, Gabriel Pawlewski 5a i Natalia Hoffmann 6a.
Konkurs składał się z 4 części: testu wiedzy z kodeksu ruchu drogowego (skrzyżowania, znaki, pierwszeństwo przejazdu), praktycznej jazdy po miasteczku ruchu drogowego, zgodnie z zasadami kodeksu; jazdy po torze przeszkód i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i dużymi umiejętnościami praktycznymi. Reprezentacja szkoły podstawowej zajęła czwarte miejsce w powiecie poznańskim, a oddziały gimnazjalne 3 miejsce w powiecie. To duży sukces, ale już szykujemy się do kolejnej edycji tego konkursu w przyszłym roku szkolnym. Zapraszamy chętnych do ćwiczeń. Uczniów do konkursu przygotowywali p.Krzysztof Dzydzan (rower i testy) i p.Katarzyna Pilarska (pierwsza pomoc). 

Krzysztof Dzydzan
Przejdź do strony:
Uczniowie