ZESPÓŁ WOKALNY GIMNAZJUM NR 2 ZAŚPIEWAŁ W AKADEMII MUZYCZNEJ

26.10.2013 r.

24 października uczniowie Gimnazjum nr 2 wystąpili w koncercie charytatywnym w Auli Nova Akademii Muzycznej w Poznaniu. Po raz piąty CoOPERATE  ORCHESTRA (utworzona ze studentów Akademii Muzycznej) zagrała dla publiczności muzykę filmową. W tym roku zaprezentowała wspaniałe, ale arcytrudne kompozycje Johna Williamsa i Danny’ego Elfmenna. Po koncercie wolontariusze kwestują na rzecz poszkodowanych przez los dzieci z całego świata - podopiecznych Fundacji SANCTUARY FOR KIDS. CoOPERATE  ORCHESTRA zaprasza do współpracy tylko najlepszych. Tym bardziej wielkim zaszczytem był dla nas fakt, że to właśnie Zespół wokalny Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu zaśpiewał z Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Kurpińskiego w Poznaniu i Chórem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Poznaniu. Zespoły przygotowały p. Małgorzata Kwaśnik- Chmielewska oraz p. Dorota Mucha. Koncert odbył się pod batutą Adama Domurata. Publiczność z wielką przyjemnością wysłuchała utworu „Call of the champions” Johna Williamsa oraz  suit z filmów: "Kevin sam w domu", "Gwiezdne wojny" i "Indiana Jones" oraz muzyki Danny'ego Elfmenna z filmu "Spiderman". Gorąco gratulujemy oraz dziekujemy p. Dorocie i naszym zdolnym uczniom!

Jolanta Walczak