Zespół muzyczny śpiewał i grał dla chorych dzieci

11.04.2013 r.

Szkolny Zespół Muzyczny przygotował pod opieką swojego dyrygenta projekt muzyczny pt. "Krok w krok za Jezusem". Zostaliśmy zachęceni do udziału w tym przedsięwzięciu przez Szkołę nr 108 w Poznaniu, która działa na terenie Szpitala Dziecięcego  przy ulicy Nowowiejskiego 56/58 w Poznaniu. Nasza grupa została zaproszona do udziału w rekolekcjach organizowanych dla dzieci na terenie tego Szpitala. Uczniowie samodzielnie zadecydowali, które teksty są wartościowe i będą pasowały w tych okolicznościach. Młodzież wybrała drogę krzyżową  siostry Ines Krawczyk. Nasi słuchacze – dzieci z II oddziału, grupa starsza - słuchali pieśni z wielkim przejęciem i  skupieniem. Młodzież nie tylko śpiewała i recytowała. Uczniowie grali na instrumentach: bębnach, gitarze i fletach podłużnych.  Nam samym udzieliła się wyjątkowa atmosfera. Spotkanie na pewno dało radość chorym dzieciom. Mocno trzymamy kciuki za ich powrót do zdrowia!

Dla chorych dzieci śpiewali i grali: Joanna Antoniak, Kamila Malinowska, Antonina Graduszewska, Oliwia Krűger, Julia Bandosz, Dominika Jóźwiak, Julia Konik, Gabrysia Graś, Julia Ciesielska, Julia Gadzińska, Jakub Dąbkowski, Adrian Mieszała, Martyna Stefaniak i Weronika Kowalska.

Do oprawy muzycznej drogi krzyżowej zostały przygotowane  pieśni: Conquest of Paradise – muzyka Vangelis, O Christe Domina Jezu, O Salutaris,  Z Tobą ciemność  -J. Barthier, Laudate omnes gentes -J. Barthier, Ave Maria - G. Caccini, Magnificat, Mizeri cordias,Wielbić Pana chcę -J. Barthier,Dziękujemy Ci Ojcze nasz - W. Lewkowicz, Miseri Cordias - J. Barthier, Pan jest mocą - J. Sykulski, Podnieś mnie Jezu - J. Barthier, Być bliżej Ciebie chcę, Krzyżu święty - Miod, Odszedł Pasterz nasz - W. Lewkowicz, Krzyży Chrystusa - Siedlecki, Jezus jest Tu – J. Sykulski, Wielbić Pana chcę – J. Sykulski, Modlitwa o pokój – Norbert Bloch.

Dorota Mucha