Zbliża się czas wyboru szkoły ponadgimnazjalnej...

27.03.2013 r.

W marcu odwiedzili nas przedstawiciele kolejnych dwóch poznańskich szkół: Zespołu Szkół Budowlanych z ulicy Grunwaldzkiej oraz Mateusz Fąferek i Łukasz Borowski, nasi absolwenci, obecnie uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych nr 1 im. Henryka Zygalskiego. Pierwsza z nich oferuje naukę w zawodach: technik budownictwa, technik architektury krajobrazu, technik renowacji elementów architektury, technik urządzeń sanitarnych, monter zabudowy i wykończeń w budownictwie, blacharz samochodowy, lakiernik, dekarz, elektromechanik pojazdów samochodowych, druga przygotowuje do profesji: elektronika, energetyka i elektryka. Goście przedstawili nam ofertę tych placówek i zachęcali do podjęcia tam nauki po ukończeniu klasy trzeciej. Każde takie spotkanie pomaga nam w wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. Dziękujemy gościom i szkolnemu doradcy zawodowemu.

Dawid Kopania