Zbieramy, pomagamy, dbamy!

1.10.2020 r.

Uczniowie PIĄTKI przez cały rok szkolny mogą przynosić DO SALI 203 , DO P. TABERSKIEJ:

- zużyte baterie (zebrane  przekazujemy do organizacji REBA, a tym samym - w 2020 r. wspieramy FUNDACJĘ DLA RODAKA, której głównym celem jest  zorganizowanie pomocy oraz przygotowanie warunków do powrotu Polaków z Kazachstanu do Ojczyzny. Ostatnio, w lutym, przekazaliśmy 416 kg baterii. Zbiórka nadal  trwa;
- suchą i mokrą karmę oraz inne artykuły dla zwierząt ze schroniska (przy drzwiach sali 203, na ścianie- spis wszystkich potrzebnych do schroniska rzeczy). Prośba ze schroniska: ”Zwierzęta przebywające w schronisku mają inne potrzeby żywieniowe niż koty i psy mieszkające w domach. Żyją w stresie, w dużym skupisku, w którym łatwiej przenoszą się choroby. Niektóre z nich są chore albo przechodzą rekonwalescencję po wypadkach. Musimy im dawać lepszej jakości karmę, ponieważ ta gorsza, najtańsza, im nie służy. Domowy pies może nie mieć po niej biegunki, schroniskowy będzie miał, bo żyje w gorszych warunkach. Dlatego jeśli chcecie pomóc, prosimy, kupcie im dobrą karmę. Idźcie do sklepu zoologicznego, a nie do supermarketu, i wybierzcie coś z dużą zawartością mięsa. Nie martwcie się, że przynosicie dwie puszki zamiast 10-kilogramowego worka, który kupilibyście w tej samej cenie. Znamy ceny karm i docenimy to, że pomagacie mądrze”. PROSIMY O KARMĘ: dla piesków: Brit Premium lub Brit Care, Purina Dog Chow i Bosch, Royal Canin, Animonda, Brit, Bosch, Purina, Acana; dla kotków: Purina Cat Chow, Royal Canin Baby Cat i Purina Cat Chow Kitten, Brit, Josera Culinesse,  Royal Canin, Bosch Sanabelle, Purina, Acana.

Pamiętajmy o segregacji odpadów w szkole- jakie odpady , do którego kubła? – w prawidłowej segregacji  pomogą  ilustracje zamieszczone na gazetce ściennej -przy sali 203

Nasze  działania – te z dobrego serca i z rozsądku -proekologiczne przyczyniają się do poprawy sytuacji opuszczonych, niczyich  psów i kotów, które zasługują na uwagę i miłość oraz do poprawy jakości naszego środowiska i życia  przyszłych pokoleń.

Joanna Taberska