Zawodoznawczo w POLICJI

5.05.2013 r.

30 kwietnia 2013 roku, uczniowie  z klasy II c, II d, IIb  i  IIf z p. Łukomską i p. Szymankiewicz pojechali na zawodoznawczą wycieczkę do Komendy Policji Poznań Nowe-Miasto. Celem wyjazdu było poznanie ścieżki edukacyjno – zawodowej policjanta, a także przypomnienie wiadomości o  nieświadomych (lub świadomych) przestępstwach wśród nieletnich. Posterunkowa p. Marta Mróż przedstawiła prezentację multimedialną  na w/w tematy. Dzięki uprzejmości p. Radosława Tomaszewskiego, taty jednej z naszych koleżanek, odwiedziliśmy  m.in. pokój przesłuchań, miejsce zatrzymań podejrzanych na 48 godzin, dyżurkę lekarską, miejsce pracy głównego komendanta Policji, salę z lustrem weneckim, a także magazyn, z którego codziennie rano policjanci zaczynający pracę muszą pobrać i zdać po służbie dokładnie opisaną broń. Wycieczka dostarczyła nam mnóstwa pozytywnych wrażeń. Znamy ścieżkę kształcenia, która zaczyna się już w szkole podstawowej i gimnazjum. Szkoła średnia, a przede wszystkim zdany egzamin maturalny, są podstawą do kontynuowania nauki na specjalistycznym kursie lub później na wyższej uczelni.

Patryk Matusiak, Mikołaj Matyla, kl. 2 c