Zadbajmy o bezpieczeństwo w sieci

31.10.2017 r.

W ostatnich dniach w naszej szkole podejmowaliśmy działania związane z bezpieczeństwem w sieci, a to wszystko z okazji Dnia Bezpiecznego Komputera, który przypada 12 października. Pani Klaudia Ochowiak odwiedziła klasy I-III i prowadziła pogadanki na temat zachowania w Internecie. Dzieci obejrzały też kreskówkę o niebezpiecznych Sieciuchach, z której wspólnie wyciągnęliśmy wnioski. Młodzi internauci wykazali się naprawdę dużą wiedzą! Śladem po naszym spotkaniu pozostała podpisana przez uczniów i ich rodziców internetowa umowa. Ponadto wszyscy informatycy na swoich lekcjach w klasach IV-VI przypominali zasady bezpieczeństwa:
1. Nie będę podawać swoich danych
W Internecie będę posługiwać się pseudonimem i nigdy nie będę podawać swoich danych osobowych, takich jak: imię, nazwisko, numer telefonu.
2. Nie będę ufać osobom poznanym w sieci
Nie będę wierzyć osobom poznanym w Internecie. Nie będę się umawiać na spotkania z osobami, które poznam w Internecie.
3. Powiem, jeśli coś będzie nie tak
Jeżeli coś mnie w Internecie zaniepokoi, poinformuję o tym rodziców lub skontaktuję się z Helpline.org.pl (tel. 800 100 100).
4. Zabezpieczę swój komputer
Zadbam, by mój komputer był wyposażony w program antywirusowy i nie będę otwierać dziwnych wiadomości e-mail.
Dla klas I-III został ogłoszony konkurs plastyczny: "Jak wyobrażasz sobie wirus komputerowy". Wyniki już wkrótce!

Klaudia Ochowiak