Z wizytą w NIVEA Polska

26.09.2012 r.

26 września 2012 roku uczniowie klasy II c odwiedzili fabrykę kosmetyków Nivea w Poznaniu. Jako wiodąca międzynarodowa firma Grupy na rynku markowych produktów konsumenckich do pielęgnacji skóry NIVEA Polska koncentruje się na realizacji życzeń konsumentów. Podstawą ich sukcesu są znane marki NIVEA i Eucerin oraz silna pozycja lidera na polskim rynku kosmetycznym.

Do fabryki pojechaliśmy dzięki uprzejmości Pani Łukomskiej i Pani Pauliny Zegan, której dziękujemy za umożliwienie nam poznania technologii produkcji masy kremowej. Wysoko wykwalifikowany pracownik firmy opowiedział nam szczegółowo, w jakich okolicznościach powstają krem, balsam, szampon i inny kosmetyk do pielęgnacji ciała. Dowiedzieliśmy się również, że w 2011 roku wyprodukowano tam ponad 8 tysięcy ton kremów i emulsji, z czego 90% zostało wysłane do krajów na całym świecie w środkowej i Wschodniej Europie, Azji, Australii oraz Ameryki Południowej i Afryki.

Tutaj powtórzyliśmy wiedzę z zakresu geografii przemysłu. Wyroby te są aktualnie produkowane na światowy rynek kosmetyczny przez ok. 240 wysoko wykwalifikowanych pracowników. Poznaliśmy także proces pakowania kosmetyków oraz wspomnianej dystrybucji. Wycieczka dostarczyła nam wielu wiadomości na temat zastosowania kosmetyków w codziennym życiu, poszerzyła informacje dotyczące drugiego sektora gospodarki narodowej.

Dziękujemy Pan i A .Łukomskiej oraz Pani Paulinie Hąci za opiekę podczas wyjazdu.

W.Walla, W.Kubiak, klasa II c