Z wizytą na Ostrowie Tumskim

12.10.2015 r.

9 października 2015 klasy 2e i 2f pod opieką Pań: Katarzyny Urbaniak, Pauliny Hącia, Magdaleny Przybylskiej oraz Katarzyny Walczak wybrały się na wycieczkę  do Bramy Poznania. W ten sposób rozpoczęliśmy przygotowania do obchodów 1050 rocznicy przyjęcia chrztu przez Mieszka I. W muzeum klasa 2 f wzięła udział w zajęciach o Mieszku I, a my, uczniowie 2e poznaliśmy historię początków grodu poznańskiego. Pani przewodnik opowiedziała nam o historii Ostrowa Tumskiego oraz o tym, jak żyli ludzie w tamtych czasach. Pokazała też, jak wyglądały poszczególne budowle. Następnie zwiedziliśmy Katedrę i obejrzeliśmy film o jej historii.  Na zakończenie udaliśmy się pod trójwymiarowy mural „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle” namalowany na jednej z kamienic  na Śródce. Pomimo wietrznej pogody  było dużo śmiechu i zabawy.  Była to bardzo udana wycieczka!

Martyna Ogonowska 2e