Z potrzeby serca - kolejne akcje szkolnego wolonatriatu

13.06.2016 r.

Otwarte serca gimnazjalistów sprawiły, że w naszej szkole mogliśmy zrealizować kolejne fantastyczne działania wpisujące się w ideę wolontariatu. Pierwszym z nich była praca uczniów z klasy Ie, którzy chcąc wesprzeć swoją koleżankę, zaangażowali się w akcję wykonywania kartek techniką scrapbookingu. Jagoda Jarecka, Marika Kopaszewska, Marysia Cerkaska, Kacper Ciszewski, Wiktoria Czajkowska, Agata Jankowiak, Zosia Golczak, Adrian Pempera stworzyli piękne kolorowe prace, które cieszyły się popularnością wśród odwiedzających na charytatywnym kiermaszu książek. 
Kolejna piękna akcja wyszła z inicjatywy uczniów klas trzecich. Byli to Klaudia Ziomek, Dominika Szymanda, Paulina Szaumkessel, Justyna Kledzik,
Jakub Sikora, Marcin Marciniak i Łukasz Kalinowski. Gimnazjaliści postanowili z okazji Dnia Dziecka zrobić niespodziankę małym pacjentom oddziałów onkologicznych. Wspólnie przygotowaliśmy projekt „Bajkowy Świat”. Uczniowie opracowali w formie słownej i graficznej znane bajki. Swojej widowni zaprezentowali je, wykorzystując teatrzyk Kamishibai- zwany teatrem ilustracji. Na zakończenie swojej wizyty podarowali chorym dzieciom upominki. 
Nie byłoby tych akcji gdyby nie zaangażowanie i serce otwarte na potrzeby drugiego człowieka. Taka postawa godna jest uznania i napawa optymizmem. Nie udałoby się ich również zrealizować bez wsparcia rodziców. W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować za zaangażowanie i  finansowe wsparcie Panu Krzysztofowi Kopaszewskiemu i Państwu Jolancie i Grzegorzowi Kwaśniewskim. To dzięki nim na oddziały szpitalne trafiły kolorowanki, książki oraz materiały, z których podopieczni szpitala będą mogli w czasie wolnym tworzyć kreatywne dzieła. Wszystkim serdecznie dziękuję za zaangażowanie. 

Joanna Wojciech
Uczniowie