Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

10.11.2015 r.

11.11.1918 roku Polska odzyskała niepodległość i znów pojawiła się na mapach świata. Co roku 11.11. obchodzimy Święto Niepodleglości. Wspominamy je na pamiątkę wyzwolenia Polski ze 123 - letniej niewoli Rosji, Prus i Austrii. Z tej okazji 10.11. w przeddzień Święta Niepodleglości odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Rys historyczny oraz piękne patriotyczne wiersze przedstawili uczniowie klasy 3a pod opieką p. Małgorzaty Wagner, a oprawę muzyczną przygotowała p. Dorota Mucha z chórem stworzonym z uczniów klas 1, którzy z towarzyszeniem instrumentów wspaniale odśpiewali Rotę oraz pieśń pt. "Pierwsza Brygada". Całości dopełniła stosowna dekoracja, która podkreśliła temat obchodów poprzez biało - czerwone barwy flagi i kotylionów.

Małgorzata Wagner