XV Bieg terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego

21.10.2016 r.

We wtorek 18 października br. uczniowie naszego gimnazjum w składzie: Zuzanna Wincior, Vanessa Wośkowiak, Zuzanna Kubiak i Patryk Łukaszewski wzięli udział w XV Biegu terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego. Musieli wykazać się przede wszystkim bardzo dobrą znajomością mapy oraz wiedzą na temat naszego parku, jego flory i fauny, obszarów ochrony ścisłej, o recyklingu i innych parkach w Polsce. Były również pytania z zakresu ochrony przyrody, zbieranie i nazywanie liści znajdujących się w parku oraz konkurencje sprawnościowe. Choć ostatecznie nie udało się nam wskoczyć na podium, to mamy ogromną satysfakcję z występu. Drużyna otrzymała piękne śpiwory, kalendarze i koszulki. W następnym roku zawalczymy o miejsce w najlepszej trójce (zajęliśmy szóste miejsce).
Ogromnie dziękuję P.Katarzynie Wincior oraz P.Piotrowi Wośkowiak, którzy pomogli w transporcie na konkurs.

Wiesława Stankiewicz