XII Bieg Przełajowy Terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego

18.10.2012 r.

18 października br. odbył się XII Bieg Przełajowy Terenami Wielkopolskiego Parku Narodowego, w którym wzięliśmy udział. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Stanisław Wysocki (kapitan), Joanna Celler, Oliwia Miłek i Marta Pawlak.

Wystartowaliśmy o godzinie 9:47. Na trasie czekały na nas najróżniejsze pytania. Dotyczyły one wiedzy, np. o Parkach Narodowych w Polsce, zwierzętach, recyklingu itp. Po przebytej trasie wraz z p.Stankiewicz pojechaliśmy do Grajzerówki, gdzie czekał na nas poczęstunek oraz ciepłe napoje.

O godzinie 15:00 ogłoszone zostały wyniki. Zajęliśmy wysoką lokatę - czwartą. Zdobyliśmy 109,5 pkt., a szkoła, która nas wyprzedziła, miała tylko o 1 pkt więcej! Satysfakcjonuje nas jednak takie miejsce, ponieważ liczy się zabawa. Otrzymaliśmy śpiwory oraz medale. Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do domu. Mamy nadzieję, że za rok drużyna z naszej szkoły zajmie miejsce na podium.

Serdecznie dziękujemy Pani Marlenie Miłek i Panu Markowi Cellerowi za pomoc w przywiezieniu uczniów Gimnazjum nr 2 do Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Asia Celler