X Bieg Luboński z Okazji Dnia Dziecka

2.06.2015 r.

Szerokie uśmiechy dzieci i młodzieży lubońskiej były najlepszym podsumowaniem zawodów. Dobrym zwyczajem stało się organizowanie imprezy biegowej podczas obchodów miejskiego Dnia Dziecka. Na starcie tegorocznej edycji stawiło się blisko 140-u uczestników. Emocje towarzyszyły wszystkim, ale po dobiegnięciu na metę już tylko medal, woda i uściski w objęciach rodziców. Dumne rodziny w towarzystwie przypadkowych kibiców i znajomych maszerowali na obiecaną watę cukrową. Nowością w X Biegu Lubońskim był udział dużej grupy studentów AWF Poznań, Kierunek Rekreacja i Turystyka, którzy czynnie pomagali w organizacji biegu. Dzięki panu Markowi Giese nawiązano kontakt z AWF, który zaowocuje dalszą współpracą. Organizatorami imprezy byli: Ośrodek Kultury w Luboniu, Urząd Miasta Luboń, Gimnazjum nr 2 w Luboniu, Luboński Klub Biegacza, LOSiR. Sponsorami imprezy byli: Urząd Miasta Luboń i Leroy Merlin - Komorniki, który ufundował cenne nagrody dla najlepszych.
Wyniki: w kategorii:
dziewczęta szkół gimnazjalnych klasy (1-2) dystans 2000 m.: 1.Paulina Szukalska, 2.Patrycja Wegner, 3.Maliwina Andrzejewska; w kategorii: chłopcy szkół gimnazjalnych klasy (1-2) dystans 2000 m.: 1.Patryk Łukaszewski, 2.Maksymilian Zieliński, 3.Rafał Kaczmarek; w kategorii: dziewczęta szkół gimnazjalnych klasy 3 dystans 2000 m.: 1.Oliwia Kruger, 2.Agata Michałek, 3.Dagmara Jaśkowiak; w kategorii: chłopcy szkół gimnazjalnych klasy 3 dystans 2000 m.: 1.Patryk Perkowski, 2.Adrian Wojtysiak, 3.Bartosz Giertuga. Bieg przeprowadzili: Jolanta Bednarczyk i Łukasz Budzyński.

Łukasz Budzyński