Wyniki szkolnego konkursu muzycznego "Śpiewam/Gram"

24.10.2017 r.

17 października odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu muzycznego "Śpiewam/Gram", którego pomysłodawcą jest nauczyciel muzyki p.Dorota Mucha. Celem konkursu było umożliwienie dzieciom zaprezentowanie swoich możliwości w zakresie śpiewu oraz gry na instrumencie muzycznym. Uczestnicy jak co roku przygotowali bardzo ciekawe prezentacje. Komisja oceniająca usłyszała ponad czterdziestu uczestników. W jury zasiadł gość p.Hanna Fulczyńska – pracownik PSM im. K. Kurpińskiego w Poznaniu. Uczniowie śpiewali  piosenki nie tylko w języku polskim. Były też przeboje hiszpańskie i francuskie. Znalazła się też piosenka z musicalu. Młodzi artyści śpiewali solo, w duetach oraz w małych zespołach. Duża część prezentacji wokalnych miała oprawę choreograficzną. Uczniowie pokazali również swoje umiejętności gry na takich instrumentach, jak gitara, organy elektryczne, pianino, skrzypce, bębenek. Jury wyłoniło laureatów w kategoriach: śpiew solo, duet wokalny, gra na instrumencie, grupa muzyczna. Wszystkie propozycje konkursowe były wykonane radośnie, z dużym przeżyciem emocjonalnym. W imieniu komisji gratuluję wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu ŚPIEWAM/ GRAM. Laureaci: kategoria -śpiew solo:I miejsce Milena Kozłowska klasa 6 , I miejsce Aleksandra Urbaniak – klasa 6 b, I miejsce Emilia Targońska – klasa 4 a, II miejsce: Wojtek Stęplowski – klasa 5a, III miejsce Amelia Nowicka -klasa 4 c, Zosia Nyga – klasa 4 cZuzanna Wojewódzka – klasa 4c, Wyróżnienie: Aleksandra Derda – klasa 4c, Klaudia Cempel -klasa 4 b, Zuzanna Raczak – klasa 4a. Kategoria – duet wokalny: I miejsce : Marta Kurkus, Julia Ziemkowska  – klasa 7c, II miejsce: Wojtek Stęplowski, Oliwia Nagórska – klasa 5a, II miejsce: Tosia Polcyn , Milena Kozłowska - klasa 6b, II miejsce: Nyah Wigman, Tosia Barczak – klasa 5 a; III miejsce: Adam Matysiak, Karol Golczak – klasa 4a, Wyróżnienie: Mikołaj Sołecki, Jakub Kobyliński – klasa 4a, Oliwia Nagórska,  Emilia Bursztyńska – klasa 5a. Kategoria – gra na instrumencie: I miejsce Martyna Janiszewska – klasa 5a (fortepian), Zuzanna Kowalewska – klasa 4a  (skrzypce), II miejsce Julia Ładecka – klasa 4a (organy elektryczne), Jagoda Stando – klasa 4a (organy elektryczne) , III miejsce: Joachim Popielas – klasa 4c (organy elektryczne). Kategoria – grupa muzyczna: I miejsce Oliwia Nagórska , Emilia Bursztyńska, Julia Kosińska  – klasa 4b; II miejsce Antonina Kocur, Ola Wysocka, Jagoda Stando, Zuzanna Kowalewska – klasa 4a; III miejsce: Antek Adamczewski , Barbara Frąckowiak, Weronika Asman, Klaudia Cempel – klasa 5a .

Dorota Mucha